REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nowy Kodeks pracy 2018

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ile kosztuje pracodawcę pracownik zdalny?

Szacuje się, że dodatkowy koszt ponoszony przez pracodawcę na utrzymanie jednego pracownika zdalnego wynosi od 50 do 90 zł miesięcznie. Jednostkowa kwota nie wydaje się znacząca, ale w dużych organizacjach zadziała efekt skali – uważa dr Paweł Łuczak z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Czy będzie nowy Kodeks pracy

Nowy kodeks pracy w Polsce jest potrzebny - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Prace nad nowym Kodeksem pracy ma kontynuować następna kadencja parlamentu.

RODO w Kodeksie pracy od 25 maja

Przepisy europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) zaczną obowiązywać od 25 maja 2018 r. Nowe regulacje będą miały wpływ także na zmiany w Kodeksie pracy.

Dane biometryczne pracowników od 25 maja 2018 r.

Pracodawcy będą mogli pozyskiwać dane biometryczne pracowników wyłącznie za ich zgodą. Od 25 maja 2018 r. wszyscy pracodawcy mają obowiązek stosować unijne przepisy – RODO.

REKLAMA

Będą zmiany w przepisach dotyczących czasu pracy

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że resort przygotuje nowelizację Kodeksu pracy, wykorzystując tylko niektóre propozycje Komisji Kodyfikacyjnej m.in. te dotyczące czasu pracy. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy przedstawiła dwa projekty Kodeksów pracy - indywidualnego i zbiorowego.

Projekty nowych Kodeksów pracy - plusy i minusy

Projekty nowych Kodeksów pracy gdyby weszły w życie przysporzyłyby szeregu problemów zarówno pracodawcom jak i pracownikom - ocenia ekspert. Co dalej z rewolucyjnymi zmianami w Kodeksie pracy?

Bez szans na przyjęcie projektu Kodeksu pracy

Projekt Kodeksu pracy nie zostanie przyjęty przez Sejm w obecnej kadencji Sejmu - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Nie będzie nowego Kodeksu pracy

Projekty nowych Kodeksów pracy nie zostały zaakceptowane przez Prawo i Sprawiedliwość oraz NSZZ "Solidarność". Ponadto rzecznik PIS Beata Mazurek poinformowała, że PIS nie pracuje nad żadnymi zmianami w Kodeksie pracy.

REKLAMA

Wynagrodzenie za nadgodziny na koncie pracodawcy

Projekt nowego Kodeksu pracy zakłada wprowadzenie kont wynagrodzeń w celu gromadzenia pieniędzy za nadgodziny. Nowe rozwiązanie ma dotyczyć tylko niektórych.

Nowy Kodeks pracy korzystny dla pracodawców

Propozycje zmian w nowym Kodeksie pracy budzą ostatnio wiele kontrowersji. Jak donoszą media, projekt indywidualnego prawa pracy uległ modyfikacjom na korzyść pracodawców.

Nowy Kodeks pracy: rozwiązanie stosunku pracy w trakcie urlopu i choroby

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy opracowała projekt nowego Kodeksu pracy, który dopuszcza rozwiązanie stosunku pracy w trakcie urlopu i zwolnienia lekarskiego. Ochrona przed zwolnieniem będzie wyłączona również w przypadku zatrudnionych na umowę zastępstwo oraz kobiet w ciąży pracujących w małych firmach.

Rekomendacje zmian w nowym Kodeksie pracy wymagają szczegółowej analizy

W połowie marca br. Komisja Kodyfikacyjna Prawa pracy zakończyła prace nad nowym Kodeksem pracy. Jak zaznaczono jest są to narazie rekomendacje zmian, a nie projekty ustaw. Resort pracy potrzebuje co najmniej miesiąc na analizę prac Komisji.

26 dni urlopu dla wszystkich - projekt nowego Kodeksu pracy

26 dni urlopu dla każdego pracownika, bez względu na staż, nowy katalog umów o pracę - to tylko niektóre ze zmian zaproponowanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy. Teraz projektem zajmie się resort pracy.

Nowe umowy o pracę - koniec zatrudniania na umowę zlecenie

Komisja Kodyfikacyjna zaproponowała stosowanie kilku rodzajów umów o pracę, m.in. umowę o pracę dorywczą czy umowę o pracę tzw. nieetatową. Tym samym zatrudnianie na umowę zlecenie ma zostać ograniczone. Zaznaczono, że propozycje komisji nie są projektami ustaw.

Jaki będzie nowy Kodeks pracy - Komisja Kodyfikacyjna zakończyła prace

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy 14 marca br. zakończyła prace nad Kodeksem pracy i Kodeksem zbiorowego prawa pracy. O dalszych losach projektów zdecyduje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Prof. Gładoch - projekt Kodeksu pracy jest zły

Już dziś Komisja Kodyfikacyjna zakończy prace nad projektem Kodeksu pracy. Zdaniem wiceprzewodniczącej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa pracy, prof. Moniki Gładoch projekt nowego Kodeksu jest zły i stanowi ubezwłasnowolnienie człowieka pracy.

Rewolucja w wypowiadaniu umów o pracę

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy już za kilka dni przedstawi projekt nowego kodeksu pracy. Rewolucyjne zmiany mają dotknąć przepisów dotyczących wypowiadania umów o pracę.

Koniec prac nad nowym Kodeksem pracy 14 marca 2018 r.

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy pracuje od kilkunastu miesięcy nad zmianami w prawie pracy. Ma opracować kodeks indywidualny i kodeks zbiorowy. Koniec prac Komisji ma nastąpić 14 marca br.

Nowy Kodeks pracy: niezrozumiały, niewykonalny i niekonstytucyjny

Zdaniem prof. Moniki Gładoch wiceprzewodniczącej Komisji Kodyfikacyjnej propozycje zmian, które znalazły się w nowym Kodeksie pracy naruszają zasady konstytucyjne. W połowie marca Komisja Kodyfikacyjna przedstawi ostateczne projekty nowych kodeksów pracy.

Eksperci: obecny Kodeks pracy wymaga wielu zmian

Monitorowanie aktywności pracowników w internecie, wprowadzenie bardziej elastycznego czasu pracy, ograniczenie urlopów na żądanie - to zdaniem ekspertów zmiany, których potrzebuje Kodeks pracy.

Koniec z dorabianiem do etatu - propozycja zmian w prawie pracy

Pracownik, który będzie chciał dorobić do pensji, będzie musiał założyć własną działalność gospodarczą - taką propozycję przedstawiła Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy. Prace nad nowym Kodeksem pracy mają zakończyć się w marcu.

Propozycje zmian w nowym Kodeksie pracy - dłuższy czas pracy, zmiany w nadgodzinach

Pensja za nadgodziny nie będzie automatycznie wypłacana pracownikowi, ale będzie trafiać na konto powiernicze prowadzone przez firmę. Ponadto dłuższy czas pracy dla pracowników twórczych, sezonowych - to niektóre z propozycji zmian, które znalazły się w nowym Kodeksie pracy.

Ważne zmiany w wypowiadaniu umów o pracę

Najwięcej zmian w nowym Kodeksie pracy czeka pracodawców w zakresie rozwiązywania umów o pracę. Wypowiedzenie umowy ma być skomplikowane i trudne do zastosowania - oceniają eksperci z Pracodawców RP.

Jaki będzie nowy Kodeks pracy

Już w marcu 2018 r. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy ma przedstawić propozycje projektu dwóch nowych kodeksów pracy – indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Pozycja ma zawierać korzystne rozwiązania zarówno dla pracowników jak i pracodawców.

Zmiany w BHP w nowym Kodeksie pracy

Zespół ds. promocji bezpieczeństwa i zdrowia pracy Pracodawców RP przedstawił projekt zmian w nowym Kodeksie pracy w zakresie przepisów BHP. Projekt ma być przedmiotem prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. W projekcie poruszono m.in. problemy związane ze szkoleniami BHP.

Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy jeszcze w tym roku

Jeden wymiar urlopu do 26 dni dla wszystkich niezależnie od stażu pracy, likwidacja tzw. umów śmieciowych, czy zakaz zakładania działalności gospodarczej w miejsce umowy o pracę - to tylko niektóre z ważnych zmian zaproponowanych w nowym Kodeksie pracy. Prognozuje się, że zmiany mogą wejść w życie jeszcze w 2018 roku.

Kodeks pracy 2018 - aktualny akt prawny

Przedstawiamy aktualny tekst ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. (z późniejszymi zmianami) Kodeks pracy. Sprawdź, jakie zmiany czekają pracodawców i pracowników w 2018 roku.

Duże zmiany w urlopach - nowy Kodeks pracy 2018

Jeden wymiar urlopu dla wszystkich pracowników – 26 dni, udzielanie urlopów w godzinach, bezpłatny urlop na żądanie - to propozycje, które mają znaleźć się w nowym Kodeksie pracy. Więcej o nowym Kodeksie w wywiadzie z prof. Arkadiuszem Sobczykiem, przewodniczącym zespołu ds. opracowania projektu ustawy – Kodeks pracy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.

Telepraca - ważne zmiany w nowym Kodeksie pracy

Obecnie trwają prace nad nowym Kodeksem pracy, w którym proponowane regulacje dążą do uelastycznienia zasad stosowania telepracy. W szczególności, pracownik w sytuacjach awaryjnych będzie mógł skorzystać z pracy w domu.

Zaświadczenie o niekaralności w bankach - zmiana w przepisach

Nowy Kodeks pracy rozszerzy prawo do pozyskiwania przez pracodawców zaświadczeń o niekaralności. Po zmianie przepisów, prawo do żądania zaświadczenia będą miały banki oraz pracodawcy z sektora usług.

Nie będzie rewolucyjnych zmian w Kodeksie pracy - wyjaśnienia MRPiPS

Resort pracy wyjaśnił, że zmiany w Kodeksie pracy nie będą rewolucyjne, w szczególności nie będzie zmian w sposobie wykorzystywania urlopu wypoczynkowego przez pracowników.

Możliwość świadczenia pracy z domu w nowym Kodeksie pracy

Możliwość świadczenia pracy w formie domowej, ale tylko w nadzwyczajnych okolicznościach - takie rozwiązanie proponuje Komisja Kodyfikacyjna w nowym Kodeksie pracy. Praca z domu ma być 100 procent płatna. Komisja ma czas do lutego 2018 roku przygotować nowy Kodeks pracy.

Nowy Kodeks pracy w 2018 r. - jakie zmiany?

Prezydencki projekt nowelizacji Kodeksu pracy przewiduje zwiększenie ochrony stosunku pracy pracowników oraz ich rodzin, którzy będą korzystali z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy ma czas do końca marca 2018 r. opracować nowy Kodeks pracy.

Prezydencki projekt zmian w Kodeksie pracy - jakie zmiany?

Prezydent skierował do Sejmu projekt noweli Kodeksu pracy, który ma ułatwić pracownikom realizację uprawnień pracowniczych. Ustawa ma wejść w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Nowy Kodeks pracy - co się zmieni?

Dnia 15 września 2016 r. powołana została nowa Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy w celu przygotowania nowego Kodeksu pracy. Co zostanie zmienione?

Nowy Kodeks pracy - prace we wrześniu 2016 r.

Rząd chce powołać Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy, która miałaby opracować nowy Kodeks pracy i Kodeks zbiorowy prawa pracy. Prace Komisji miałyby rozpocząć się we wrześniu 2016 r.

REKLAMA