REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dom na majówkę nawet za kilkadziesiąt tysięcy

Poszukiwanie noclegów na majówkę w ostatniej chwili może być problemem. Nie dla osób, które własną daczę. Działkę na majówkę i dłuższe weekendy można nabyć już za kilkanaście tysięcy złotych i jeszcze na tym zarobić.

Skutki wygaśnięcia użytkowania wieczystego

Użytkowanie wieczyste jest tzw. ograniczonym prawem rzeczowym na nieruchomości. Jest zbywalne i umożliwia użytkownikowi działanie w bardzo szerokim zakresie – jest jednak prawem czasowym, a w pewnych okolicznościach może wygasnąć – jakie to niesie za sobą skutki dla użytkownika i innych podmiotów, których prawa związane są z użytkowaniem?

W jakie zabytki zainwestować?

Inwestycja w zabytki jest dobrym pomysłem na ulokowanie pieniędzy. Najczęściej inwestycja w zabytki wiąże się również z koniecznością wykonania kosztownego remontu. Przy odrobinie szczęścia uda nam się znaleźć kilkusetletni dworek za 450 tys. złotych. Przedstawiamy galerię atrakcyjnych dworków.

Wynajem mieszkania kibicom na EURO 2012 - lepiej się ubezpiecz

Wynajem mieszkania kibicom na EURO 2012. Decydując się na wynajem mieszkania kibicom podczas EURO 2012 można zarobić nawet nawet 2 – 3 razy więcej niż standardowo. Jak zabezpieczyć się przed dewastacją lokalu?

REKLAMA

Ceny nowych mieszkań coraz niższe

Ceny nowych mieszkań są coraz niższe, obserwujemy stałą tendencję spadkową. I kwartał 2012 roku przyniósł kolejne spadki cen mieszkań. Czy już można kupić mieszkanie okazyjnie?

W USA wszystkie mieszkania są wynajęte

Kryzys w Hiszpanii i zaskakujące dane ze Stanów Zjednoczonych - święta upływały pod znakiem niepokojów inwestycyjnych związanych z nadchodzącym tygodniem.

Czy sprzedaż gruntu, na którym znajduje się budynek, jest opodatkowana VAT-em?

Sprzedaż gruntu w określonych wypadkach jest zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT. Jeżeli jednak sprzedający podejmuje się działań charakterystycznych dla działań handlowca, czynności marketingowych, to można przypuszczać, że sprzedaż ma formę zawodową (profesjonalną) i zorganizowaną. A wtedy zgodnie z orzecznictwem Naczelnego Sądu Administracyjnego, dostawa gruntu będzie podlegała opodatkowaniu VAT.

„Rodzina na Swoim”: limity na II kwartał 2012

Limity na II kwartał 2012 w „Rodzinie na Swoim” zostały podniesione w 13 miastach wojewódzkich. Ułatwiony dostęp do „Rodziny na Swoim” w II kwartale 2012 roku będzie m.in. we Wrocławiu, w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze. A gdzie obniżono limity?

REKLAMA

Umowa deweloperska 2012 – nowa regulacja prawna

W dniu 29 kwietnia 2012 r. wchodzi w życie ustawa z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (potocznie zwana ustawą deweloperską) regulująca problematykę umów deweloperskich. Celem uchwalonej ustawy jest ochrona interesów klientów deweloperów w szczególności poprzez obowiązkowe instrumenty zabezpieczające środki finansowe wpłacane przez klientów na poczet ceny zakupu nieruchomości.

Ulga rehabilitacyjna – przystosowanie lokalu i wydatki zagraniczne

Można odliczyć wydatki na przystosowanie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności mieszkania, które nie jest własnością niepełnosprawnego. Można odliczyć również wydatki poniesione za granicą. Dwa kazusy z zakresu ulgi rehabilitacyjnej zostały wyjaśnione przez ekspertów Krajowej Informacji Podatkowej.

Zniesienie współwłasności gospodarstwa rolnego

Własność gospodarstwa rolnego może przysługiwać niepodzielnie kilku osobom. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego każdy ze współwłaścicieli ma obowiązek sprawować zarząd rzeczą wspólną. Współwłasność gospodarstwa rolnego, podobnie jak współwłasność nieruchomości, może zostać zniesiona.

Współwłasność nieruchomości – określenie sposobu korzystania z rzeczy wspólnej

Zdarza się, że własność nieruchomości należy do kilku osób. Na przykład na działce znajduje się budynek mieszkalny, budynki gospodarcze, ogród oraz dodatkowo przynależą do tej nieruchomości grunty rolne. Jak określić sposób korzystania z nieruchomości wspólnej, kiedy współwłaściciele nie mogą się porozumieć w tej kwestii?

Odpłatne zbycie nieruchomości niewprowadzonej do ewidencji środków trwałych – skutki w PIT

Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości w podatku dochodowym od osób fizycznych są różne, w zależności od źródła przychodów, do jakich przychód uzyskany ze zbycia zostanie zakwalifikowany.

Czy przepisy o wywozie śmieci zaszkodzą właścicielom nieruchomości?

Od połowy przyszłego roku to gmina będzie decydowała, która firma będzie sprzątała przed naszą nieruchomością. Dokładnie chodzi o zarządzanie odpadami, związanych z nieruchomościami, które leżą na terenie gminy powyżej 10 tys. mieszkańców. Może to zaszkodzić nie tyle samym nieruchomościom, co naszym portfelom i spowodować wzrost opłat za wywóz odpadów.

Kredyty hipoteczne z rodzicami - czy warto?

Nie każdy może pozwolić sobie na wzięcie kredytu hipotecznego. Jak podnieść swoją zdolność kredytową, żeby cieszyć się przyznanym kredytem hipotecznym? Jakie zagrożenia wiążą się z dzielonymi kredytami hipotecznymi?

Dokumenty niezbędne do zawarcia umowy przeniesienia własności

Każda transakcja, zarówno prawna, jak i finansowa, wymaga przygotowania odpowiednich dokumentów. Bez nich jej bezpieczeństwo i powodzenie mogą zostać poważnie zakłócone. Jakie dokumenty są niezbędne do zawarcia umowy przeniesienia własności?

Wycena nieruchomości a wysokość kredytu hipotecznego

Wysokość kredytu hipotecznego udzielanego przez bank potencjalnemu kredytobiorcy zależy od wielu czynników. Na początku banki badają zdolność kredytową klienta. Na wysokość udzielanego kredytu ma również wpływ wartość nieruchomości, która będzie przedmiotem zakupu. W jaki sposób banki dokonują oszacowania wartości nieruchomości? Czy wycena ma wpływ na wysokość kredytu?

Lokal socjalny – komu i na jakich zasadach przysługuje?

Gmina powinna realizować potrzeby mieszkaniowe wspólnoty samorządowej. W tym celu może posiadać i tworzyć zasób mieszkaniowy. Z zasobu, o którym mowa w zdaniu poprzednim, gmina wydziela część lokali, które przeznacza się na wynajem jako lokale socjalne. Komu i na jakich zasadach przysługuje taki lokal?

Wpływ ustawy deweloperskiej na rynek mieszkaniowy

Deweloperzy śpieszą się z budową mieszkań. Wynika to stąd, że chcą zdążyć z oddaniem mieszkania do sprzedaży, zanim wejdzie w życie tzw. ustawa deweloperska. Nie zależy im jednak na ukończeniu lokali mieszkaniowych…

Do którego banku iść po kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Niektóre banki nie przyznają kredytów hipotecznych bez wkładu własnego na poziomie 20-30 proc. Ponadto z kredytem hipotecznym wiążą się dodatkowe koszty, spowodowane brakiem wkładu własnego. Które banki przyznają kredyty hipoteczne bez wkładu własnego?

Kredyt hipoteczny w euro z niższą ratą

W ciągu pół roku rata kredytu hipotecznego w euro obniżyła się o blisko 12 proc. Z tańszymi kredytami hipotecznymi we wspólnej walucie mamy do czynienia dzięki umocnieniu się złotego. Jednocześnie Rada Polityki Pieniężnej nie podniosła stóp procentowych, co sprzyja osobom, spłacającym kredyty hipoteczne w złotym.

Kto musi zapłacić podatek od nieruchomości?

Kwota podatków od nieruchomości jest ustalana przez daną gminę. Jednak podatki od nieruchomości płacimy tylko wówczas, gdy gmina wyda decyzję o wysokości opłat. Przyjrzyjmy się podatkowi od nieruchomości i ustalmy, ile może on wynieść.

Czy opłaca się kupić dom zamiast mieszkania?

W ciągu ostatnich 5 lat w poszukiwaniu lokalu mieszkaniowego ok. 320 tys. osób zdecydowało się na migrację z miasta na wieś – podaje GUS. Niestety, mieszkając 50 km za miastem, powinniśmy liczyć się z tym, że w ciągu roku będziemy musieli poświęcić nawet 820 godzin na sam dojazd do pracy. Z mieszkaniem na wsi wiążą się wówczas wydatki na auto, szacowane na ok. 20 tys. zł rocznie.

Dlaczego umowa na wyłączność jest dla klienta lepsza?

Umowa pośrednictwa otwarta i umowa na wyłączność – która jest lepsza? Klient, który chce sprzedać nieruchomość i zgłosić ją do agencji, ma do wyboru dwie możliwości współpracy – umowę otwartą i umowę na wyłączność. Czym się różnią obie formy?

Dlaczego warto wyremontować mieszkanie na sprzedaż?

Przeszło połowa używanych mieszkań, sprzedanych w ciągu 12 miesięcy, do lutego 2012, nadawała się do natychmiastowego wprowadzenia. Kupującym zależało na mieszkaniach, które nie były do remontu. Dzięki nabytym mieszkaniom nie musieli tracić pieniędzy na wynajem innej nieruchomości.

Ile wynosi podatek od zysków z lokat w krajach europejskich?

Zmiana ordynacji podatkowej pozwoliła ukrócić unikanie podatku, który zapłacilibyśmy z zysku na lokatach. Podatek Belki można było ominąć, zakładając lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. W których krajach lokata będzie opodatkowana?

Sposób na pozyskanie środków inwestycyjnych dla spółki

Podwyższenie kapitału zakładowego spółki może być dokonane poprzez wniesienie wkładu niepieniężnego. Bardzo często może być to dogodny sposób na sfinalizowanie zamierzonych inwestycji.

Kiedy opłaca się korzystać z Rodziny na Swoim?

Ceny mieszkań idą w dół, a to oznacza, że kupowanie nieruchomości z Rodziną na Swoim za jakiś czas może przestać się opłacać. Zamiast kupować mieszkanie w Rodzinie na Swoim, można poczekać na dalszy spadek cen nieruchomości. Z Rodziny na Swoim nie powinny korzystać osoby, które liczą na 12 proc. przecenę nieruchomości.

Dolcan: dzień otwarty

Deweloper Dolcan organizuje kolejny dzień otwarty. 10 marca 2012 r. w podczas Dnia Otwartych Drzwi będzie można zapoznać się z wszystkimi inwestycjami Dolcana.

Za ile wynająć nieruchomość na Euro 2012?

Na wynajętych nieruchomościach szczególnie dużo będzie można zarobić podczas Euro 2012. Największe zainteresowanie nieruchomościami pod krótkoterminowy wynajem dopiero przed nami. Jednak z nieruchomością, udostępnioną kibicom, wiąże się szczególne ryzyko dewastacji.

Osiedle Lazurowe w Gdańsku – mieszkania

Osiedle Lazurowe w Gdańsku to inwestycja zrealizowana przez firmę Feniks Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą jest Coliseum 2101 Sp. z o.o. Jak deweloper zachęca do kupna mieszkania na Osiedlu Lazurowym w Gdańsku?

Euro 2012: Niemcy i Hiszpania będą mieszkać w Polsce. Kto jeszcze?

Euro 2012 zbliża się wielkimi krokami. Podczas rozgrywek 13 na 16 reprezentacji państw, które zakwalifikowały się do Mistrzostw Europy, będzie mieszkać w Polsce. Gdzie dokładnie zamieszkają drużyny piłkarskie podczas Euro 2012?

Warszawa Bielany: nowe mieszkania

Warszawskie Bielany cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem deweloperów. W tej części Warszawy powstają kolejne inwestycje mieszkaniowe. Gdzie na Bielanach szukać nowego mieszkania?

Używane domy nie chcą się sprzedawać

Używane domy nie chcą się sprzedawać – w 2011 roku zainteresowanie rynkiem wtórnym było niewielkie. Sprzedaż używanego domu to dla właścicieli duże wyzwanie.

Nazwy osiedli w Polsce brzmią zabawnie

Nazwy niektórych osiedli w Polsce brzmią zabawnie. Deweloperzy rywalizują między sobą w wymyślaniu ciekawych i oryginalnych nazw osiedli. Które z nich śmieszą najbardziej?

Wyższe koszty najmu mieszkania w Krakowie i we Wrocławiu

Wyższe kosztu najmu mieszkania odnotowano na początku 2012 roku w Krakowie i we Wrocławiu. Jak wyglądają ceny najmu mieszkań w Warszawie?

Jak wybudować dom na kredyt?

Możemy kupić działkę i postawić dom dzięki jednemu kredytowi, albo wybrać dwa różne sposoby finansowania. Co warto wiedzieć o kredytach na budowę domu? Pamiętajmy, że zgromadzenie odpowiednich dokumentów zajmie nam więcej czasu niż w przypadku zwykłych kredytów mieszkaniowych.

Stadion Narodowy: zdjęcia z meczu Polska – Portugalia

29 lutego na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się pierwszy mecz. Zagrały drużyny narodowe Polski i Portugalii. Czy Stadion Narodowy przeszedł test? Zobacz zdjęcia z meczu Polska – Portugalia.

Licencja na zarządcę nieruchomości

Zarządzanie nieruchomościami to niewątpliwie profesja z przyszłością. Szczególnie duże miasta wykazują zapotrzebowanie na tego typu usługi. Żeby uzyskać licencję, a tym samym uprawnienia do wykonywania zawodu zarządcy nieruchomościami, trzeba przejść długą drogę. Jakie wymogi trzeba spełnić,aby uzyskać licencję na zarządcę nieruchomości?

Powołanie i odwołanie zarządu wspólnoty mieszkaniowej

Wspólnotę mieszkaniową tworzy ogół właścicieli, których lokale stanowią części składowe określonej nieruchomości. Właściciele lokali określają sposób zarządu nieruchomością wspólną – mogą go powierzyć osobie fizycznej lub prawnej. W jaki sposób odbywa się procedura powołania i odwołania zarządu wspólnoty mieszkaniowej?

Wykreślenie hipoteki – jak przebiega?

Wykreślenie hipoteki – niezależnie od kwoty zabezpieczenia – wymaga przejścia, w każdym przypadku, takiej samej procedury. Zdarza się, że hipoteka opiewa na symboliczną złotówkę. Niestety w takich przypadkach nie dochodzi do współpracy wierzycieli, co powoduje, że w odniesieniu do złotówki i do miliona złotych należy zastosować taką samą procedurę wykreślenia. Jak odbywa się wykreślenie hipoteki?

Rozbiórka budynków – kiedy wymagane jest pozwolenie?

Ustawa Prawo budowlane przewiduje sytuacje, w których do dokonania rozbiórki budynku wymagane jest pozwolenie właściwego organu. Ustawa wskazuje również przypadki, kiedy taką czynność można pominąć. Czy usunięcie budynku z działki wymaga pozwolenia?

Osiedle Batory II gotowe do zamieszkania już w grudniu 2012 r.

Osiedle Batory II będzie gotowe do zamieszkania już w grudniu 2012 roku. Prace w poznańskiej inwestycji odbywają się zgodnie z planem. Mieszkania na osiedlu Batory II mają powierzchnie od 24 mkw. do 80 mkw.

Najlepsze pożyczki hipoteczne – ranking

Pożyczka hipoteczna różni się od kredytu hipotecznego przede wszystkim tym, że można zaciągnąć ją na dowolny cel. Aby dostać pożyczkę hipoteczną, trzeba mieć wysoki wkład własny i nieruchomość, nieobciążoną hipotecznie. Jaka jest przewaga pożyczki hipotecznej nad kredytem hipotecznym i w którym banku warto ją zaciągnąć?

Obowiązki członków wspólnoty mieszkaniowej

Członkowie wspólnoty mieszkaniowej partycypują w kosztach utrzymania nieruchomości wspólnej. Obowiązek taki wynika z ustawy o własności lokali. Jakie inne obowiązki ciążą na członkach wspólnoty mieszkaniowej? Czy właściciel lokalu może zostać zwolniony z uczestniczenia w niektórych kosztach utrzymania nieruchomości wspólnej?

Opłata adiacencka 2012

W przypadku, gdy wartość nieruchomości wzrosła w wyniku wybudowania urządzeń infrastruktury technicznej ze środków Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub ze źródeł zagranicznych niepodlegających zwrotowi, właściciele lub użytkownicy wieczyści takich nieruchomości zobligowani są do uiszczania tzw. opłaty adiacenckiej.

Altana – czy jej budowa wymaga pozwolenia?

Ustawa Prawo budowlane określa kategorie obiektów wymagających pozwolenia na budowę oraz kategorie wymagające jedynie zgłoszenia. Ustawa wymienia tzw. obiekty małej architektury. Często mylnie zalicza się do nich altanę ogrodową. Co do zasady budowa altany wymaga jedynie zgłoszenia, nie pozwolenia na budowę.

Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy?

Opłacanie czynszu czy też bieżących rachunków za prąd, gaz i wodę to dla wielu osób zbyt duże obciążenie. Osoby o niskim dochodzie mogą ubiegać się o tzw. dodatek mieszkaniowy. Dodatek mieszkaniowy przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji administracyjnej.

Odpowiedzialność zawodowa pośredników w obrocie nieruchomościami

Kiedy chcemy kupić albo sprzedać dom lub mieszkanie, korzystamy z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami. Pośrednik powinien wykonywać swoje zadania zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa i ze standardami zawodowymi, przestrzegając przy tym zasad etyki zawodowej. Co dzieje się w sytuacji, gdy pośrednik nie wypełnia prawidłowo swoich obowiązków?

Osiedle Centrum II w Łodzi: GALERIA

Osiedle Centrum II to kolejna inwestycja dewelopera J.W. Construction w Łodzi. Projekt powstaje między ulicą Tymienieckiego a ulicą Tylną. Budowa Osiedla Centrum II rozpoczęła się w listopadzie 2010 r.

REKLAMA