REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Mieszkania, Najem

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Budowa inwestycji Centralpark rozpoczęta


Właśnie rozpoczęto budowę inwestycji Centralpark na Morenie. Na naturalnym wyniesieniu terenu – Wyspie Piecewskiej, leżącej 700 m od granicy z Wrzeszczem, powstanie 8 budynków zlokalizowanych wokół miejskiego parku.

Premedium sprzedaje Wille nad Zalewem


Właśnie rozpoczęła się promocja i sprzedaż inwestycji Wille nad Zalewem w Białobrzegach pod Warszawą. Zajmuje się nią firma Premedium na rzecz grupy deweloperskiej Invest Plan Group.

Nowe mieszkania najszybciej się sprzedają

Przy zakupie mieszkania warto się zastanowić jaki rodzaj zabudowy będzie najkorzystniejszy. Mimo, iż starsze budynki są położone w atrakcyjniejszych miejscach, mogą przysporzyć nabywcom wielu problemów. Jakie mieszkania cieszą się największą popularnością?

Jaki cel ma umowa ustanawiająca prawo do lokalu na rzecz członka spółdzielni?

Umowa o budowę spółdzielczego lokalu mieszkalnego składa się z umowy o stworzenie lokalu mieszkalnego oraz z umowy ustanawiającej prawo do lokalu na rzecz członka spółdzielni.

REKLAMA

Czy najemca może zawrzeć umowę z wodociągami?

Co do zasady umowę o dostarczanie wody powinien zawrzeć właściciel nieruchomości. Jednakże w określonej sytuacji, pod pewnymi warunkami, zamiast właściciela stroną takiej umowy może być także najemca.

Jakie informacje z księgi wieczystej znajdziemy w sieci?


Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło internetowy dostęp do ksiąg wieczystych. Dzięki temu uzyskaliśmy dostęp do 12 mln z 18,8 mln istniejących ksiąg wieczystych.

Jak stworzyć bezpieczną umowę przedwstępną z deweloperem?

Jakie zapisy powinna zawierać odpowiednia umowa przedwstępna zakupu mieszkania? Zasady ustalania ceny, harmonogram płatności, warunki odbioru lokalu oraz okoliczności, w jakich kupujący może odstąpić od zawarcia umowy ostatecznej - to tylko niektóre z cech dobrej umowy przedwstępnej.

Czy 16-latek dostanie kredyt mieszkaniowy?

Minimalny wiek na uzyskanie kredytu mieszkaniowego to 18 lub 21 lat. Limit wiekowy ograniczający uzyskanie kredytu można obejść przez wykup ubezpieczenia na życie lub włączenie do wniosku dodatkowego kredytobiorcy.

REKLAMA

Co powinno znajdować się w umowie o wynajem mieszkania?


Umowa najmu powinna zabezpieczać najemce jak i właściciela mieszkania. Pierwszy może stracić dach nad głową drugo zaś czas i pieniądze.

Ogłoszenia o sprzedaży mieszkania - jak nie dać się oszukać?


By podnieść atrakcyjność swojego lokalu sprzedający używają wielu sztuczek. Zawyżony metraż, szybki dojazd do centrum… to informacje, które musimy koniecznie zweryfikować przed zakupem lokalu.

Jak skorzystać z rękojmi i gwarancji na mieszkanie?


Jeśli zdarzy się, że mimo sprawdzenia dokładnie mieszkania podczas jego oficjalnego odbioru, po kilku miesiącach wyjdą na jaw jego ukryte wady, możemy skorzystać z gwarancji lub rękojmi. Jak to zrobić?

Grudzień był gorącym miesiącem na rynku nieruchomości


Specjaliści zaobserwowali w grudniu wzmożony ruch na rynku nieruchomości. Nie oznacza on jednak wzrostu liczby nabywców. A osoby chcące wynająć lub sprzedać nieruchomość są bardziej skłonni do negocjacji i udzielania upustów.

Które osiedla są przyjazne dzieciom?


Rodzice są gotowi dać swoim pociechom wszystko co najlepsze. Przy wyborze lokalizacji mieszkania pomyślmy, co będzie też dobre dla naszych dzieci.

Gdzie kupić mieszkanie: na rynku wtórnym czy pierwotnym?


Decyzja zapadła. Kupujemy mieszkanie. Jednak zanim wybierzemy nowe M zastanówmy się czy wybierzemy lokal z rynku pierwotnego czy wtórnego?

W jakich dzielnicach Polacy chcą mieszkać?


Dzielnica w której chcemy mieszkać może nas skutecznie zniechęcić ceną, za to inna, mniej porządana przez nabywce może nagle stać się doskonałym wyborem i zyskać w oczach potencjalnego kupca. Jakie dzielnice są najatrakcyjniesze?

Co jest istotne dla kupującego mieszkanie?


Nabywcy przy poszukiwaniu przyszłego lokum mają ściśle określone kryteria. Umieją określić lokalizacje mieszkania, liczbę pokoi i powierzchnie i wreszcie jaka ma być cena mieszkania.

Na co zwracają uwagę poszukujący mieszkania?


Na co zwracamy uwagę przy wyborze mieszkania? Cena, liczba pokoi, metraż oraz lokalizacja - to podstawowe czynniki wpływające na zakup mieszkania. Ale to nie wszystko. Specjaliści opowiadają na co jeszcze zwracają uwagę kupujący.

Krok po kroku: jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?


Sprawdzenie wiarygodności potencjalnego najemcy, z którym zamierzamy podpisać umowę najmu jest tylko pozornie łatwe. Nigdy nie będziesz mieć 100 proc. pewności, że osoba, która będzie wynajmować Twoje mieszkanie lub dom będzie terminowym płatnikiem czynszu i będzie wykorzystywać lokal na cele zgodne z umową stosując się do zasad porządku domowego.

Jakie mieszkania sprzedają się najszybciej?

Na rynku nieruchomości najszybciej uda nam się sprzedać mieszkanie dwupokojowe. Cała transakcja trwa około 3 miesięcy. Co innego, gdy chcemy sprzedać kawalerkę lub mieszkanie czteropokojowe. Okres sprzedaży może się wówczas przeciągnąć nawet do 5 miesięcy.

Czego najbardziej potrzebujemy w okolicy naszego mieszkania?

Czego najbardziej potrzebujemy w okolicy naszego mieszkania? Najczęściej zwracamy uwagę na dostęp do komunikacji miejskiej i szybki dojazd do centrum. Co jeszcze bierzemy pd uwagę, kupując mieszkanie?

Jak wynajmujemy i kupujemy mieszkania?

Jak wynajmujemy i kupujemy mieszkania? Szukając mieszkania pod wynajem, zwracamy głównie uwagę na lokale w centrum miasta. Z kolei przy zakupie nieruchomości najbardziej pożądane są dzielnice oddalone od centrum.

Gdzie najtaniej można wynająć pokój?

Najtaniej pokój wynajmiemy w domu. Z kolei jeżeli chcemy zminimalizować koszty najmu przy mieszkaniu w pojedynkę, warto rozejrzeć się za mieszkaniem, które możemy wynająć z kilkoma osobami.

Deweloperzy po cichu obniżają ceny

Mimo ostatnich podwyżek VAT-u i zapowiedzi kolejnych deweloperzy wciąż nęcą klientów różnego rodzaju promocjami. Gdyby spojrzeć prawdzie w oczy te różnego rodzaju dodatki i bonusy są jedynie sposobem na sprytne ukrycie obniżki ceny.

Czy umowa dzierżawy jest podobna do najmu?

Umowa dzierżawy często występuje w obrocie nieruchomościami. Umowa ta jest podobna do najmu, dlatego też stosuje się do niej przepisy zarówno o umowie najmu, jak i dzierżawie.

Czy umowa najmu lokalu musi zostać sporządzona na piśmie?

Zarówno umowa ustna, jak i pisemna jest wiążąca. Jednakże forma pisemna ze względów dowodowych jest bezpieczniejsza. Sporządzając umowę najmu nie musisz w niej określać wszystkich szczegółów, ponieważ większość regulacji znajduje się w Kodeksie cywilnym.

Czy kupując mieszkanie na rynku wtórnym, łatwiej dostać kredyt?

Proces przyznawania kredytu na nieruchomość znalezioną na rynku wtórnym jest inny niż w przypadku mieszkania od dewelopera. Na lokum z „drugiej ręki” możemy szybciej dostać kredyt. Co warto wiedzieć starając się o kredyt na kupno mieszkania na rynku wtórnym

Wynajem: czy kaucja to konieczność?

Kaucja nie jest obowiązkowa. To jedna z dodatkowych opłat, na które musimy być przygotowani przy wynajmie lokalu.

Co trzeba wiedzieć kupując mieszkanie na rynku wtórnym?


Kupno mieszkania od poprzedniego właściciela wiąże się z dodatkowymi opłatami. Musimy pamiętać o kosztach jakie poniesiemy ustanawiając prawo do własności mieszkania. Warto sprawdzić czy nasz poprzednik uregulował płatność za rachunki.

Jaką podłogę drewnianą wykonać w mieszkaniu?


Podłoga w mieszkaniu powinna być nie tylko estetyczna ale i wytrzymała. Narażona na działanie różnych czynników, powinna być odporna na ścieranie czy zarysowania. Decydując się na podłogę drewnianą, oprócz parkietu do wyboru mamy różne rodzaje podłóg drobnowymiarowych takich jak: mozaiki, lamparkiet, parkiet segmentowy, płyty „Hajnówka”, design parkiet, różne odmiany parkietów ozdobnych oraz bruk drewniany.

Inwestycja Nowy Grunwald w sprzedaży

Rozpoczęła się sprzedaż mieszkań inwestycji Nowy Grunwald. Docelowo inwestycja Nowy Grunwald będzie posiadać 668 lokali, 865 miejsc parkingowych w garażach podziemnych oraz sekcję biurowo-usługową.

Druga faza inwestycji CityZen rozpoczęta

Deweloper Espais rozpoczął drugą fazę inwestycji CityZen na warszawskim Mokotowie. Inwestycja ta będzie obejmować dwa siedmiopiętrowe budynki. W ramach inwestycji CitiZen firma Espais oferuje swoim klientom 99 lokali mieszkalnych oraz 7 użytkowych.

Inwestycja Violino zakończona

Inwestycja Violino na warszawskim Mokotowie to projekt dewelopera Eko-Park. Inwestycja Violino składa się z pojedynczego budynku o kształcie meandry, wznoszącej się w różnych punktach na wysokość od 4. do 8. piętra.

Jak w salonie stworzyć ciepły nastrój?

Salon to centralne pomieszczenie w każdym domu, dlatego warto aby panował w nim ciepły nastrój. Jak zaaranżować salon, żeby stworzyć w nim ciepły nastrój?

Trzy żagle w finalizacji

Osiedle Trzy Żagle to inwestycja trójmiejskiego dewelopera Inpro. Deweloper właśnie zakończył budowę drugiego z trzech budynków osiedla Trzy żagle, który zostanie oddany do użytkowania w grudniu 2010 roku.

Inwestycja Nowy Grunwald w sprzedaży


Rozpoczęła się sprzedaż mieszkań inwestycji „Nowy Grunwald”. Docelowo będzie ona posiadać 668 lokali, 865 miejsc parkingowych w podziemnych garażach oraz sekcję biurowo-usługową.

O czym należy pamiętać podczas odbierania mieszkania?


Odbiór mieszkania zazwyczaj wiąże się z dużą ekscytacją. Kiedy w grę wchodzą emocje łatwo przeoczyć istotne szczegóły. Postarajmy się w takim momencie zachować zimną krew i czujność, aby nic nie umknęło naszej uwadze.

Jak po renowacji będzie wyglądać kamienica Misjonarska?

Kamienica Misjonarska, lubelski zabytek pochodzący z 1873 r., odzyska dawny blask. W zabytkowym gmachu powstanie 10 luksusowych apartamentów o łącznej powierzchni użytkowej 661 mkw. Zakończenie inwestycji, zlokalizowanej w centrum Lublina przy ul. Misjonarskiej 12, planowane jest na grudzień 2010 r. Deweloperem odpowiedzialnym za renowację kamienicy Misjonarskiej jest giełdowa spółka Wikana.

Jak będzie wyglądać gdański Centralpark?

Centralpark to nowe osiedle budowane przez trójmiejskiego dewelopera firmę Hossa. Centralpark powstanie na Morenie, na naturalnym wyniesieniu terenu zwanego Wyspą Piecewską. Inwestycja będzie się składać z 8 budynków. Ceny? Przykładowo: dwupokojowy, 42 metrowy apartament z loggią na I piętrze kosztuje 229 166 zł brutto, a 69 metrowy apartament w Centralpark to koszt 331 621 zł brutto.

Jak wygląda osiedle Wilno w Warszawie?

Osiedle Wilno to inwestycja mieszkaniowa dewelopera Dom Development na warszawskim Targówku. Architektura osiedla Wilno inspirowana jest wileńską zabudową. Projekt wyróżniają liczne place i skwery, które mają w przyszłości utworzyć charakterystyczne osie widokowe.

Jaka umowa na roboty budowlane?

Decydując się na budowę domu, inwestor oprócz uzyskania pozwolenia na budowę oraz posiadania projektu budowlanego powinien zadbać o wybór odpowiedniej ekipy budowlanej i podpisać z nią najkorzystniejszą umowę. Może to być umowa o dzieło lub umowa o roboty budowlane.

Jak będą się kształtować ceny mieszkań po podwyżce VAT?

Od 2011 roku VAT na nowe mieszkania ma wzrosnąć z 7 do 8 proc. Rząd nie wyklucza podwyżek o kolejny punkt procentowy w lipcu 2011 r. Minister finansów przewiduje również podwyżki w 2012 roku. Istnieje więc groźba, że VAT na rynku pierwotnym wzrośnie do 10 proc.

Wymagania dla lokali socjalnych

Lokal socjalny to często pomieszczenie o najniższym standardzie pozwalające na zaspokojenie elementarnych potrzeb. Aby je otrzymać należy spełniać określone w ustawie warunki.

Prowizja pośrednika od kupionej/sprzedanej nieruchomości

Znaczna część obecnie realizowanych transakcji na rynku nieruchomości, zarówno o charakterze indywidualnym jak i komercyjnych, odbywa się z udziałem zawodowych pośredników. W zależności od pośrednika zakres usług oferowanych przez te osoby jest bardzo różny, od prostego skontaktowania/skojarzenia potencjalnego sprzedającego z kupującym, lub wynajmującego z najemcą, po pomoc w znalezieniu odpowiedniej oferty, sprawdzenie stanu technicznego lokalu, czy wreszcie asystowanie przy załatwianiu koniecznych formalności.

Konsekwencje ogłoszenia upadłości likwidacyjnej przy umowie najmu

Problematyka upadłości likwidacyjnej właściciela nieruchomości jest zawsze przedmiotem wielu pytań. Przepisy prawa nie zawsze potrafią odpowiedzieć wyczerpująco na to niezmiernie ważne zagadnienie, dlatego też praktyka w tym zakresie pokazuje swoistą różnorodność.

Czynsz za najem regulowany usługami

Bardzo często zdarza się, że właściciel lokalu zgadza się, aby czynsz za najem lokalu wyrażony był nie w pieniądzu, lecz w postaci świadczenia usług na jego rzecz. Mamy z tego rodzaju umowami wzajemnymi bardzo rzadko do czynienia nie mniej jednak wymiana tego rodzaju świadczeń jest możliwa.

Jakie są obowiązki remontowe najemcy lokalu

Najemca i właściciel od zawsze toczą i pewnie będą toczyć spory obejmujące kwestie remontowe wynikające z użytkowania lokali. Zgodnie z przepisami prawa najemca lokalu zobowiązany jest jedynie do pokrycia drobnych nakładów związanych ze zwykłym używaniem nieruchomości.

Postanowienia w umowie o niedpłatne używanie lokalu

Zarówno najem, jak i dzierżawa są charakterystycznymi sposobami korzystania z lokali mieszkalnych. Szczególnie charakteryzują się tym, że należą one do kategorii umów nazwanych – czyli dotyczą zasady swobody, zgodnie z którą strony mogą swobodnie kształtować jej treść, pod warunkiem, jeżeli nie jest to sprzeczne z przepisami obowiązującego prawa i zasadami współżycia społecznego.

Czy po śmierci najemcy można zachować prawo do lokalu zamiennego

W razie ustania najmu lokalu zawartego na czas trwania stosunku pracy, były najemca lub osoby pozostające w lokalu po śmierci najemcy zachowują prawo do lokalu zamiennego. Przy tym czynsz najmu za ten lokal w dniu zawarcia umowy najmu nie może w stosunku rocznym przekraczać 3% jego wartości odtworzeniowej.

Czy osoby bliskie mogą wstąpić w stosunek najmu po śmierci najemcy

W razie śmierci najemcy osoby bliskie najemcy, które stale z nim mieszkały, aż do chwili jego śmierci wstępują w stosunek najmu. W przypadku braku osób bliskich – stosunek najmu lokalu mieszkalnego wygasa.

Czy osoba zajmująca lokal bez tytułu prawnego może wstąpić w stosunek najmu

Osoba zajmująca lokal bez tytułu prawnego może wstąpić w stosunek najmu na zasadach opisanych poniżej. Jednakże kwestia ta jest uzależniona od tego, czy właściciel nie wniósł w tym okresie powództwa o nakazanie tej osobie przez sąd opróżnienia lokalu lub jeżeli w tym samym terminie nie wniesiono powództwa o ustalenie nieistnienia stosunku najmu.

REKLAMA