REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kupno nieruchomości, Mieszkanie dla Młodych

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zmiany w programie „Mieszkaniu dla młodych”

Przez okres 7 miesięcy odkąd działa program "Mieszkanie dla Młodych" (MdM) wypłacono 65,4 mln czyli 27,6% całej puli. Jak program dalej będzie rozwijał się w takim tempie, może okazać się, że nie wszystkie środki zostaną wykorzystane. Nie wydane pieniądze, nie będą mogły być wykorzystane w latach kolejnych.

Pomoc deweloperów przy finansowaniu mieszkań - na czym polega?

Aby kupić mieszkanie potrzebujemy posiadać przynajmniej 5% wartości mieszkania, aby pokryć wkład własny kredytu. Osoby, które kupują nieruchomość w programie "Mieszkanie dla Młodych" rządowa opłata zapewnia niezbędny wkład własny. Nie wszyscy jednak mogą liczyć na pomoc państwa. W takich sytuacjach można uzyskać wsparcie od firmy deweloperskiej. Zobacz w jaki sposób.

Beneficjenci w programie „Mieszkanie dla Młodych”

Kto może zostać beneficjentem programu „Mieszkanie dla młodych”? Przepisy nie są do końca jasne w tej kwestii. Co w takim razie mówi ustawa?

Dzieci w programie MdM – „Mieszkanie dla Młodych”

Większa część osób, które korzystają z rządowego programu dopłat „Mieszkanie dla Młodych” nie posiada dzieci. Rodzinom z dziećmi program dopłat „MdM” oferuje jednak sporo „dodatków”.

REKLAMA

Jak przygotować się do zakupu mieszkania – Poradnik

Zakup mieszkania to nie łatwe zadanie, ale jeśli dobrze się do niego przygotujemy, możemy wyeliminować niepotrzebny stres. Zobacz, co zrobić aby zakup mieszkania był sprawny i bezstresowy.

Sytuacja na rynku mieszkaniowym – lipiec 2014

Na rynku najczęściej poszukiwane są duże lokale, inwestorzy chętniej kupują mieszkania z rynku wtórnego, niż od deweloperów. Program dopłat „Mieszkanie dla Młodych” – przyciąga coraz więcej klientów, niestety same kredyty hipoteczne – sprzedają się słabo.

Wskaźniki przeliczeniowe – „Mieszkanie dla Młodych” lipiec 2014

Nowe kwartalnie wskaźniki przeliczeniowe programu „Mieszkanie dla Młodych” stanowią podstawę wyliczenia dofinansowania wkładu własnego przy zakupie nieruchomości. Poniżej przedstawiamy najnowsze wskaźniki przeliczeniowe.

Umowa z deweloperem, na co zwrócić uwagę?

Umowa z deweloperem to jeden z kontraktów nazwanych, uregulowany na mocy ustawy o ochronie praw nabywcy domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego. Nad prawidłowością zawieranych umów deweloperskich czuwa Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK wskazuje, na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy z deweloperem.

REKLAMA

„Mieszkanie dla Młodych” – mieszkania najczęściej kupują single oraz bezdzietni

Do tej pory z programy „Mieszkanie dla Młodych” skorzystało niewiele ponad 8 tysięcy osób. Program jest najbardziej popularny wśród singli oraz osób bez dzieci. Z całej puli dofinansowań, wykorzystane zostało dopiero 52% czyli ok. 150 mln złotych. Jeśli tempo wydawania środków się nie zmieni, 300 mln zł. Może zostać zaprzepaszczone.

Aleja Kasztanowa – osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą

25 km od centrum Warszawy w Młochowie powstało nowe osiedle domów jednorodzinnych. Osiedle położone jest w cichej okolicy, która umożliwia relaks i wypoczynek. Do osiedla jest dobry dojazd – dzięki południowej obwodnicy Warszawy, a także dzięki drogom S8 i S7.

MdM – Mieszkanie dla Młodych, odpowiedzi na trudne pytania

Mieszkanie dla Młodych cieszy się dużym zainteresowaniem. Mimo to kupujący mieszkania mają wiele wątpliwości co do możliwości czy sposobu skorzystania z programu dopłat. Poniżej przedstawiamy sześć trudnych pytań o MdM.

Obowiązek meldunkowy w 2015/2016 r.

Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie powyżej trzech miesięcy, najpóźniej w 30 dniu pobytu zobowiązane są do zameldowania w miejscu stałego bądź czasowego miejsca pobytu. Wskazany obowiązek meldunkowy będzie obowiązywał do końca 2015 r.

Program „Mieszkanie dla Młodych” – coraz bardziej popularny oraz coraz bardziej dostępny

Rośnie zdolność kredytowa osób planujących zakup swojego pierwszego mieszkania. Rodzina o łącznym dochodzie 5 tys. złotych netto, może liczyć na kredyt w wysokości nawet 417 tys. złotych. Rok temu zdolność ta zdolność kredytowa wynosiła średnio 395 tys. złotych.

Wkład własny w programie MDM

Wymóg 5 procentowego wkładu własnego, wydłużenie okresu spłaty na potrzeby liczenia zdolności kredytowej, program „Mieszkanie dla Młodych”, koniec spadku cen na rynku nieruchomości, to główne czynniki, które kształtowały rynek kredytów hipotecznych i nieruchomości w I kwartale 2014 roku.

Wady mieszkań z rynku wtórnego – porady architekta

Jak wybrać mieszkanie z rynku wtórnego? Oferta jest naprawdę bogata, a możliwość szybkiej przeprowadzki i dobra lokalizacja przemawiają na korzyść lokali z drugiej ręki. Oprzyj swój wybór o eksperckie wskazówki architekta.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego – porady architekta

Mieszkanie z rynku pierwotnego jest tylko Twoje od samego początku. Wiesz, że masz wpływ na jego projekt? Udany zakup mieszkania to taki, który wyklucza nieprzewidziane wydatki – kieruj się więc wskazówkami architekta.

Mieszkanie dla młodych - limity na II kwartał 2014 r.

1 kwietnia oraz 1 października publikowane są przez Bank Gospodarstwa Krajowego warunki programu „Mieszkanie dla młodych” (Mdm), mianowicie limity cenowe. Limit Mdm to warunek cenowy - maksymalna, akceptowana cena m² mieszkania, które można nabyć korzystając z finansowego wsparcia ze strony państwa. Jakie warunki obowiązują w programie Mdm w 2014 roku?

Wyższe limity w MDM - kwiecień 2014

Wzrost dostępności mieszkań w programie „MDM”, to główny skutek zmian limitów cen. Oznacza to wzrost podaży, wyższą dopłatę, ale możliwy także wzrost cen nieruchomości.

Wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych w programie „Mieszkanie dla Młodych”

W poniższej tabeli przedstawione są wartości określające wysokość średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m2, które będą obowiązywać w II kwartale 2014 roku.

„Mieszkanie dla Młodych” – informacje o programie

Celem programu „Mieszkanie dla Młodych” jest pomoc młodym ludziom w nabyciu ich pierwszego mieszkania. Kto może się ubiegać o finansowe wsparcie? Na zakup jakiej nieruchomości można otrzymać dofinansowanie wkładu własnego? Jakie warunki musi spełnić umowa kredytowa? Jak będzie obliczone dofinansowanie wkładu własnego? Komu przysługuje dodatkowe finansowe wsparcie? Od kiedy będzie można skorzystać z MdM? Zobacz poradnik.

„Mieszkanie dla Młodych” – banki, które uczestniczą w programie

Kredyt za zakup mieszkania w programie dopłat „Mieszkanie dla Młodych” można wziąć w bankach, które uczestniczą w programie. Zobacz, które to banki.

Gdzie szukać mieszkań z dopłatą w programie „Mieszkanie dla Młodych”?

Dzięki programowi „Mieszkanie dla Młodych” kredytobiorcy mogą powiększyć swój wkład własny nawet o 10–15%. Dofinansowanie to przyda się na pewno tym, którzy jeszcze nie zgromadzili wystarczających oszczędności. Niestety, wymagania programu spełnia niewielka liczba mieszkań. Gdzie szukać mieszkań, które spełnią wymagania programu „Mieszkanie dla Młodych”?

Limity w programie „Mieszkanie dla Młodych” – czy zablokują drogę do dopłat?

Jak program dopłat „Mieszkanie dla Młodych” wpłynie na rynek mieszkaniowy? Czy program dopłat ułatwi młodym ludziom zakup mieszkania? Czy na rynku nieruchomości pojawią się tańsze budynki, które spełnią cenowe wymogi programu MdM? Portal nieruchomości Dompress.pl zapytał o opinię na ten temat przedstawicieli firm deweloperskich.

Limity dostępu do mieszkań w programie MDM

Zaproponowane w ramach nowego rządowego programu pomocy „MdM” limity cenowe mieszkań utrudniają dostęp do lokalów mieszkańcom dużych miast. Najtrudniej o lokum w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Mieszkanie dla młodych – dostępność programu

Mieszkanie dla młodych (MdM) to rządowy program finansowego wsparcia dla osób, które podjęły decyzję o zakupie pierwszego, własnego mieszkania. Od stycznia 2014 roku mają oni możliwość uzyskania dofinansowania wkładu własnego kredytu hipotecznego. Jak wygląda realna możliwość skorzystania z programu Mieszkanie dla młodych, czy jest on faktycznie dostępny?

Na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania?

Kupno mieszkania to bardzo duża i ważna inwestycja. W związku z tym zanim przystąpimy do podpisania umowy sprzedaży powinniśmy się zastanowić nad kilkoma kwestiami, które mogą okazać się istotne w trakcie użytkowania nieruchomości. Na co warto zwrócić uwagę przed kupnem mieszkania? Jakie oczekiwania powinno spełnić mieszkanie?

Mieszkanie dla Młodych, czyli komu należy się dopłata?

Nowy, rządowy program MdM w założeniu ma stanowić wsparcie dla osób młodych, które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie. Media coraz częściej ogłaszają potencjalny sukces programu. Jednak czy każdy może spełnić marzenie o własnym M? Jak się okazuje – nie koniecznie. Czy zatem Mieszkanie dla Młodych jest programem dla wybranych?

Nawet jeśli spełniasz wymogi MdM, możesz nie dostać dopłaty!

Uzyskanie dopłat w programie ”Mieszkanie dla Młodych” może być trudniejsze niż się mogło wydawać. Jak do tej pory, za największą utrudnienie uważano znalezienie mieszkania na tyle taniego, aby mieściła się w wyznaczonych limitach. Jak zauważył Expander, wiele osób spełniających warunki programu, niestety nie może liczyć na uzyskanie dopłat. Zobacz dlaczego.

Ile trzeba odkładać, aby kupić mieszkanie w Warszawie?

Aby kupić trzypokojowe mieszkanie w Warszawie trzeba odkładać pieniądze przez około 12 lat.

Ile można oszczędzić w programie „Mieszkanie dla Młodych”?

Od tego roku w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” Polacy, którzy nie przekroczyli 35. roku życia mogą starać się o dopłatę przy nabyciu nieruchomości. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) wypłaca dopłaty w wysokości 10% lub 15% przeliczeniowej wartości kredytowanej nieruchomości. Jak dopłaty te wpływają na wysokość rat i sumę zobowiązań kredytobiorców?

„Mieszkanie dla Młodych” - wybór najatrakcyjniejszego kredytu

Oferta kredytowa banków programu „Mieszkania dla Młodych” dopiero się rozwija. Aktualnie banki posiadające w swojej ofercie kredyt dla ludzi poszukujących pierwszego mieszkania oferują wyższe marże i oprocentowanie dla kredytu „Mieszkania dla Młodych” niż w ofercie standardowego kredytu. Jednak w perspektywie czasu kredyt MdM jest wygodniejszy do spłaty.

Szkockie zamki zyskują na popularności

Pałace, dwory i zapomniane zamczyska w Szkocji zyskują na popularności. W samym tylko Edynburgu agencje pośrednictwa poszukują obecnie takich obiektów dla ponad 500 klientów.

„Mieszkania dla Młodych” – w Lublinie

„Mieszkanie dla Młodych” to nowy program dopłat do zakupu mieszkań i budowy domów. Zobacz gdzie w Lublinie można kupić nieruchomość w programie „Mieszkanie dla Młodych”?

MDM droższe od zwykłych kredytów hipotecznych

Kredyty w ramach rządowego programu MDM są droższe niż tradycyjne, a ofert jest na razie mało – posiadają je tylko dwa banki. Analitycy podkreślają jednak, że nawet przy uwzględnieniu nieco wyższych marż decyzja o wzięciu dotowanego kredytu może być korzystna.

1 stycznia 2014 r. rusza program "Mieszkanie dla Młodych"

Program „Mieszkanie dla młodych” formalnie wystartuje 1 stycznia 2014 roku, natomiast wnioski kredytowe będzie można złożyć 2 stycznia, pod warunkiem, że banki będą również przygotowane. Z programu najtrudniej będzie skorzystać młodym ludziom z małych miejscowości, gdzie jest niewielki wybór nieruchomości spełniających kryteria rządowego programu.

„Mieszkanie dla Młodych” – kto pierwszy ten lepszy

„Mieszkanie dla Młodych” to rządowy program dopłat, który rusza od początku 2014 roku. Dopłaty, które będzie można uzyskać przy zakupie mieszkania będą niestety miały swoje ograniczenia. Dopłaty otrzyma tylko część osób wg. zasady „kto pierwszy ten lepszy”. Kto nie zdąży załapać się na dopłatę w pierwszym roku wejścia w życie programu, będzie musiał poczekać do kolejnego roku.

Polski rynek mieszkaniowy w 2014 roku

Jak będzie wyglądać rynek mieszkaniowy w 2014 roku? Od nowego roku wchodzi z życie nowy program dopłat „Mieszkanie dla Młodych”, Ci którzy będą mogli skorzystać z programu mogą liczyć na dopłaty o wysokości nawet 20% wartości mieszkania.

Przygotowania do MdM-u

Od stycznia oficjalnie rusza następca „Rodziny na Swoim”, czyli program rządowy „Mieszkanie dla Młodych”. Ale czy faktycznie będzie można z niego skorzystać? Czy banki będą mogły udzielać kredytów z państwową dopłatą? A czy sami deweloperzy również podejmują jakieś działania związane z nadchodzącym programem?

„Mieszkanie dla Młodych” – wszystko co trzeba wiedzieć

„Mieszkanie dla Młodych” – pytania i odpowiedzi. Czym jest MdM? Czy się różni „Mieszkanie dla Młodych” od „Rodziny na Swoim” Kto może skorzystać z MdM? Jakie mieszkania można kupić w MdM? Jakie są limity cenowe w MdM? Jakie dofinansowanie można dostać w MdM? Jak składać wniosek w programie „Mieszkanie dla Młodych” i wiele innych. Zobacz poradnik.

Zakup nieruchomości: Domy w programie „Mieszkanie dla Młodych”

Program „Mieszkanie dla Młodych” (MdM) miał obejmować tylko niewielkie lokale. Na rynku znajdują się jednak domy, które możemy kupić w programie MdM. Zobacz, gdzie szukać domu z dopłatą.

Masz dziecko – masz tańszy kredyt w programie "Mieszkanie dla Młodych"

Masz dziecko, możesz mieć też mieszkanie lub dom na kredyt z większym rządowym dofinansowaniem. Sprawdziliśmy, jak posiadanie dziecka lub dzieci przekłada się na wysokość miesięcznej raty kredytu hipotecznego w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” i czy rzeczywiście odczuwalnie wspiera polskie rodziny w drodze do własnego „m”.

Mieszkanie dla młodych - start programu

23 listopada 2013 r. weszła w życie zasadnicza część przepisów ustawa z 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz. U. z 8 listopada 2013 r. , poz. 1304). Natomiast pozostałe przepisy tej ustawy, zawierające nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane, wejdą w życie 1 stycznia 2014 roku.

„Mieszkanie dla Młodych” – dopłaty do zakupu nieruchomości w Warszawie

Zakup nieruchomości w programie „Mieszkanie dla Młodych” w Warszawie będzie możliwy, kiedy cena jednego metra kwadratowego powierzchni nie będzie przekraczać 5 864,65 zł. Nasuwa się zatem pytanie, gdzie szukać takich mieszkań? Czy za tę kwotę można kupić mieszkanie w Warszawie, czy tylko na obrzeżach miasta?

„Mieszkanie dla Młodych” – czy tylko dla mieszkań znajdujących się na obrzeżach dużych miast?

Program „Mieszkanie dla Młodych”, wejdzie w życie wraz z rozpoczęciem się nowego roku. Do jakich mieszkań będzie można uzyskać dopłaty? Łatwiej będzie np. uzyskać dopłaty do mieszkań, które znajdują się na obrzeżach dużych miast.

Zakup nieruchomości z licytacji komorniczej

Kupując nieruchomość na licytacji komorniczej możemy nabyć mieszkanie, dom lub ziemię w atrakcyjnej cenie. Zobacz, kto może wziąć udział w licytacji komorniczej? Jak wystawia sieę nieruchomość na sprzedaż oraz jak zapłacić za wygraną aukcję?

„Mieszkanie dla Młodych” – dopłaty do mieszkań 2014

Od 2014 roku wchodzi z życie program dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych”. Zadaniem programy jest pomóc młodym ludziom (w wieku do 35 roku życia), w nabyciu pierwszego mieszkania.

Mieszkanie dla Młodych

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych.

Ustawa „Mieszkanie dla Młodych” – podpisana przez Prezydenta

31 października Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę „Mieszkanie dla Młodych”, której celem jest pomoc młodym luziom w nabyciu pierwszego mieszkania.

"Mieszkanie dla Młodych" – najniższe dopłaty w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu

W Krakowie, Warszawie i Wrocławiu – dopłaty z rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” będą najniższe. Będzie to wynikać z różnicy cen pomiędzy nieruchomościami, a limitami ustalonymi w programie.

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym – na co zwrócić uwagę?

Zanim kupimy nieruchomość musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jak duże mieszkanie jest nam potrzebne? w jakiej okolicy chcemy mieszkać? jakim budżetem dysponujemy oraz jaka jest nasza zdolność kredytowa? Zobacz poradnik, jak kupić mieszkanie i na co zwracać uwagę podczas zakupu?

REKLAMA