REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kara, Internet

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Afiliacja – co to jest i jak zacząć?

Afiliacja jest formą niestandardowej reklamy – rozdrobnionej i na mniejszą skalę. Pisanie bloga o tematyce sportowej połączone z umieszczaniem linków do odżywek dla sportowców to przykład zarabiania na branży PR z własnej inicjatywy.

Niezapłacony mandat za brak biletu. Konsekwencje są poważne

Niezapłacony mandat za brak biletu. Konsekwencje dotyczą dwóch kwestii. Rosnącej wysokości kary, ale też wykroczenia, które ten czyn oznacza.

Mandaty za nietypowe przewinienia

Mandat podczas wycieczki na grzyby czy na spacerze z pupilem? To możliwe, jeżeli nie znamy konsekwencji łamania pewnych przepisów.

Jakie działania możemy podjąć, by chronić dzieci w Internecie?

Komputer z dostępem do Internetu może być dla dziecka z jednej strony doskonałym narzędziem edukacyjnym i źródłem pożytecznej rozrywki, zaś z drugiej, puszką pandory. Czy istnieją sposoby, które pomogą rodzicom uniknąć tego czarnego scenariusza?

REKLAMA

Wzór: zamrożenie cen prądu dla osoby niepełnosprawnej [2600 kWh, ulga]

Zamrożenie ceny prądu dla osoby niepełnosprawnej wymaga złożenia według wzoru w artykule oświadczenia o spełnianiu warunków pozwalających na uznanie za odbiorcę uprawnionego.

Zniesławienie w Internecie - jak dochodzić swoich praw?

Kiedy możemy mówić o zniesławieniu w Internecie? Gdzie można zgłosić takie przestępstwo i jak dochodzić swoich praw?

Rząd chce wprowadzić nową ochronę dzieci i młodzieży przed pornografią w Internecie

Projekt ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w internecie zobowiązuje dostawców Internetu do wprowadzenia mechanizmów umożliwiających m.in. kontrolę rodzicielką.

Fuzja na startupowym szczycie. WhitePress® i Senuto łączą siły

WhitePress® i Senuto. Założony blisko dekadę temu polski startup, WhitePress stał się na przestrzeni lat wiodącą platformą content marketingową w Europie. We wrześniu spółka świętowała wejście z usługą na 27. i jednocześnie jeden z największych rynków na świecie – Brazylię. Z kolei dzisiaj ogłasza połączenie sił z Senuto, technologicznym liderem wśród platform SEO, w którego fundusze przez ostatnie kilka lat zainwestowały ponad 8 mln zł. Cel transakcji? Dla firmy WhitePress, którą w 2021 przejęła w całości globalna spółka AdTech RTB House – wdrożenie zaawansowanych technologii opartych o Big Data i AI i wzmocnienie oferty kierowanej za granicę. Dla Senuto – szybka ekspansja i rozwój na przetartym zagranicznym szlaku. O szczegółach nowej współpracy mówią założyciele MarTechów – Paweł Strykowski i Damian Sałkowski.

REKLAMA

Doradca internetowy – zakres obowiązków nowej specjalizacji biznesowej

W 2022 r. z usług 1000 doradców internetowych skorzystało ponad 3,3 tysiąca przedsiębiorców sektora MŚP.

3 mln gospodarstw domowych wciąż bez szybkiego Internetu

Polacy najchętniej kupują usługi u małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Ich udział w rynku stacjonarnych usług dostępu do Internetu nieustannie rośnie i na koniec 2021 r. osiągnął rekordowe 38%. W czasie pandemii, w latach 2020-2021, na 900 tys. sprzedanych usług aż 530 tys. (59%) stanowiły te oferowane przez mniejszych dostawców.

Trendy SEO 2022

Jakie trendy w SEO dominują w 2022 roku? Branża SEO wykonuje właśnie big step w kierunku... użytkownika. I choć dla jednostki ten krok może być dzisiaj jeszcze niepozorny i niezauważalny, to w obszarze SEO wywołał niemałe zamieszanie i często gruntowne transformacje w strategiach na ten rok. Zmiany nie skupiają się już tylko na podnoszeniu wartości strony w myśl „zapunktowania” u robotów Google. Idziemy o krok dalej. Punktem wyjścia jest dzisiaj użytkownik, jego wrażenia, intencja, potrzeby oraz ich kontekst. Dlatego, gdy WhitePress na konferencji SEO & Content Camp organizowanej w połowie roku zapytał specjalistów o kluczowe elementy na kolejne 5 lat, wskazywali oni przede wszystkim na trzy z nich: smart content, smart link building i oczywiście – AI. To co łączyło odpowiedzi to m.in. aspekt behawioralny tych działań. Jak się zmienia branża SEO w tym obszarze i na jakie jeszcze elementy zwrócili uwagę specjaliści?

NSA: Czy sklep monopolowy może sprzedawać przez Internet? [Przełomowy wyrok]

Firm nie może stracić koncesji za sprzedaży alkoholu ze stacjonarnego punktu np. przez stronę w sieci.

Zmiany w ustawie o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary [Compliance]

W związku potrzebą nowelizacji ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (dalej: UOPZ) w 2019 r. do Sejmu wpłynął - po konsultacjach - projekt nowej UOPZ. Niestety projekt do dziś nie został uchwalony.

Życie bez „ciasteczek” (cookies) i zmiana polityki prywatności w internecie - skutki dla reklamodawców

Nadchodzące lata będą przełomowe jeśli chodzi o wykorzystywanie najszerszych baz danych osobowych w marketingu. Do tej pory branża marketingowa była rozpieszczana praktycznie nieograniczonym dostępem do nich. Aż 41% marketerów uważa, że największym wyzwaniem w 2021 roku była dbałość o wysokiej jakości dane do targetowania i analizy. Aktualnie giganci tacy jak Apple, Facebook czy Google bardzo mocno zaostrzają politykę prywatności. Reklamodawcy już poszukują nowych rozwiązań, dzięki którym kampanie w internecie – bardziej anonimowym i udostępniającym ograniczoną ilość wrażliwych danych – wciąż będą skuteczne. Jak wpłynie to na branżę oraz klientów?

Jak obliczyć wynagrodzenie za urlop, jeżeli w związku z pracą zdalną pracownik otrzymuje ryczałt za internet i zużycie prądu

Część naszych pracowników pracuje zdalnie ze swoich mieszkań/domów. Z tego powodu przyznaliśmy im dodatkowo ryczałt za internet i prąd rekompensujący ponoszone przez nich w związku ze zdalną pracą wydatki na energię elektryczną i dostęp do internetu. Czy należności te powinny być wliczane do podstawy wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy? - pyta Czytelnik z Radomia.

Internet Rzeczy. Rewolucja, która w Polsce jest nowością

Przedmioty połączone cyfrowo. Internet Rzeczy to technologia, od której w biznesie nie ma już odwrotu. Skoro tak, to dlaczego zaledwie 29 proc. firm w UE wykorzystuje IoT? Polska nie zaskakuje — znajdujemy się w ogonie wspólnoty. Nowe dane Eurostatu pokazują, jak wygląda wykorzystanie tej technologii w UE.

Ukrywanie pedofilii karalne, nawet jeśli nabyto wiedzę o przestępstwie przed lipcem 2017 r. – wyrok SN

Ukrywanie pedofilii i niezgłoszenie jej do organów ścigania podlega karze. Również wtedy, gdy osoba dowiedziała się o takim czynie pedofilskim przed lipcem 2017 r., czyli terminem zaktualizowania obowiązku denuncjacji - wynika z piątkowej uchwały Sądu Najwyższego.

Kiedy twórca powinien pamiętać o wpisie do rejestru KRRiT?

Twórcy zarabiający na YouTubie czy TikToku muszą pamiętać o obowiązkowym wpisie do rejestru KRRiT. Za niedopełnienie grożą kary.

Wyższe kary za wykroczenia i przestępstwa przeciwko środowisku

Podwyższenie kar za wykroczenia i przestępstwa przeciwko środowisku zakłada przyjęty przez rząd projekt ustawy o o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania przestępczości środowiskowej.

Okoliczności łagodzące w wyroku karnym - planowane zmiany

W Sejmie procedowany jest projekt ustawy zmieniającej przepisy Kodeksu karnego w zakresie dotyczącym m.in. dyrektyw wymiaru kary (druk sejmowy nr 2024).

Dorobek artystyczny a wymiar kary

Czy dorobek artystyczny oraz zasługi dla kultury i sztuki mogą stanowić okoliczność łagodzącą przy wymiarze kary?

TSUE oddalił wniesioną przez Polskę skargę dotyczącą dyrektywy w sprawie prawa autorskiego

Trybunał Sprawiedliwości UE oddalił skargę wniesioną przez Polskę na art. 17 dyrektywy w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym, w której argumentowała, że przepis ten narusza wolność wypowiedzi i informacji

Nowe usługi online przed ślubem i po rozwodzie

Nowe e-usługi dla obywateli mają dotyczyć m.in. złożenia oświadczenia o powrocie do nazwiska noszonego przed ślubem czy zapewnień o braku okoliczności uniemożliwiających zawarcie związku małżeńskiego.

Co jeśli kupiłem auto bez OC? Czy grozi mi kara?

Co jeśli kupiłem auto bez OC? Kilka tysięcy złotych kary to nie żarty. Na szczęście kupujący może uniknąć opłaty karnej w prosty sposób.

83 proc. Polaków rozliczy podatek za 2021 r. przez internet

83 proc. podatników rozliczy się przez internet. Stanowi to wzrost o 2 punkty procentowe w stosunku do ubiegłego roku – wynika z opublikowanego we wtorek raportu KPMG "Roczne zeznania podatkowe Polaków PIT 2021" .

EuroPark: niezapłacony mandat. I co wtedy?

EuroPark: niezapłacony mandat. Czy zarządca parkometru może namierzyć właściciela auta i ukarać go opłatą karną? Sprawdźmy.

Włamanie się na cudze konto w mediach społecznościowych

Jak wygląda odpowiedzialność karna za włamanie na cudze konto w mediach społecznościowych? Z jakiego przepisu będzie odpowiadał sprawca?

Mandaty i kary za jazdę rowerem po alkoholu w 2022 r.

Jaki mandat można dostać za jazdę rowerem po alkoholu w 2022 r.? Kiedy rowerzysta naraża się na karę?

Bezpieczne komunikatory oraz VPN – jak działa taki duet?

Tradycyjne SMS-y coraz częściej ustępują miejsca znacznie bardziej zaawansowanym komunikatorom internetowym. Pojawia się jednak kwestia, czy zapewniają one wystarczająco wysoki poziom bezpieczeństwa dla naszej prywatności i przesyłanych przez nas informacji. Jak zatem chronić dane wrażliwe przed cyberprzestępcami lub autorytarnymi rządami i czy stosowanie VPN-a to optymalne rozwiązanie?

Jak sprawdzić czy ktoś mnie śledzi w sieci?

Kto nas śledzi i w jakim celu? Podpowiadamy jak uchronić się przed inwigilacją i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy podglądani.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (art. 178a § 1 k.k.) – co za to grozi?

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, to jedno z najbardziej piętnowanych przez ustawodawcę przestępstw, co przejawia się w coraz poważniejszych karach za jego popełnienie. Kierowca jadący ,,na podwójnym gazie’’ musi liczyć się nie tylko z grożącą mu karą grzywny, ograniczenia wolności czy nawet pozbawienia wolności, ale także z obowiązkowym zakazem prowadzenia pojazdów jak również świadczeniem pieniężnym.

Jak złożyć deklarację do CEEB w 2022 r.? Instrukcja i film instruktażowy

Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel i zarządca budynków wybudowanych przed 1 lipca 2021 roku, musi złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Kara za niedotrzymanie terminu to od 500 zł do 5000 zł. Jak i do kiedy złożyć do CEEB deklarację? Jak złożyć deklarację przez Internet? Czy sam wpis pieca węglowego do CEEB da podwyższony dodatek osłonowy? Jakie urządzenia musisz zgłosić do CEEB?

Rekordowe wyniki serwisów Grupy DGP Infor

W styczniu 2022 r. serwisy Grupy DGP Infor pobiły swoje dotychczasowe rekordy w liczbie realnych użytkowników i odsłon – wynika z najnowszego badania Mediapanel. Liczba realnych użytkowników serwisów DGP Infor wyniosła prawie 12 mln, co dało nam awans z 23. na 16. miejsce wśród największych wydawców internetowych w Polsce.

Kara za nieosiągnięcie wskaźnika segregacji odpadów. Gmina zapłaciła 1,3 mln zł

Kara za nieosiągnięcie wskaźnika segregacji odpadów może wynieść nawet 1,3 mln zł dla jednej gminy.

Narzędzia niezbędne do pracy zdalnej [BADANIE]

Czy pracownicy posiadają narzędzia niezbędne do pracy zdalnej? Tylko połowa zdalnych pracowników otrzymuje od pracodawcy laptopa, 1/3 może liczyć na Internet i podobna liczba na krzesła. Tymczasem korzystanie z prywatnych narzędzi pracowników naraża firmę na cyberataki.

Kary i mandaty dla kierowców w 2022 r.

Początek roku to zwykle dla kierowców trudny czas – ustawodawca ma zwyczaj wprowadzania w tym czasie zmian istotnych dla kierujących pojazdami. Ten rok jest rokiem wyjątkowym pod tym względem i nie wiąże się to tylko z pierwszą od 26 lat podwyżką stawek mandatów, która weszła w życie 1 stycznia 2022 r. To także zmiany w zakresie zasad rejestracji pojazdów, wyższe kary za brak ubezpieczenia OC jak również zmiany zasad określania stawki tego ubezpieczenia. Jakie kary czekają kierowców w 2022 r.?

Spoofing telefoniczny - ZUS ostrzega

ZUS ostrzega przed oszustami wykorzystującymi tzw. spoofing. Na czym polegają takie działania? Czego nie powinniśmy robić?

Od technostresu przez stres cyfrowy po higienę cyfrową do dobrostanu

Technostres czyli stres cyfrowy prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji. Czy higiena cyfrowa może pomóc w osiągnięciu dobrostanu? Jak rozpoznać uzależnienie od Internetu?

Jak nie paść ofiarą phishingu?

Jak przebiega phishing? W jaki sposób można dochodzić swoich praw w banku, jeśli już padliśmy ofiarą hakerów?

Samorządy otrzymają środki na usuwanie porzuconych odpadów

Samorządy otrzymają środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na koszty uprzątnięcia porzuconych odpadów. Jest to propozycja w opracowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości projekcie nowelizacji ustawy dotyczącej przestępstw przeciwko środowisku.

Dostęp do Internetu posiada 92,4 proc. gospodarstw domowych

W 2021 roku dostęp do Internetu posiadało 92,4 proc. gospodarstw domowych, o 2 pkt. proc. więcej rdr - podał GUS.

Pirackie pliki - czy dostawcy internetu muszą ujawniać dane?

Sąd Najwyższy odpowie czy dostawcy internetu muszą ujawniać dane osób podejrzewanych o wymianę pirackich filmów.

Surowsze kary dla lekarzy za błąd w sztuce

Odpowiedzialność prawna lekarzy zaostrzona. Jaką karę i za co poniesie lekarz?

Badanie: Polacy zbyt pewni siebie w kwestii cyberbezpieczeństwa

Jak postrzegamy swoją wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa i ryzyko zaatakowania przez hakerów? Oto wyniki badania.

Stres cyfrowy - jak sobie z nim radzić?

Stres cyfrowy powstaje wtedy, gdy nadmiernie korzystamy z technologii. Praca zdalna nasiliła negatywne skutki stresu cyfrowego (przebodźcowanie, napięcie). Jak sobie z nim radzić, by nie dopuścić do wypalenia zawodowego czy nawet depresji?

Kara za nielegalne zatrudnianie dłużników alimentacyjnych

Nielegalne zatrudnianie dłużników alimentacyjnych to brak umowy lub wypłata wynagrodzenia wyższego niż wynikającego z umowy. Jaka kara grozi pracodawcy? Do jakiej wysokości można dokonać potrącenia alimentów z wynagrodzenia?

Zrzut ekranu - czy może być dowodem w sądzie?

W sprawie wartości dowodowej zrzutów ekranowych orzekł Sąd UE. Czy użytą w wyroku argumentację można odnieść także do innych sporów?

Zaostrzenie kar za wykroczenia drogowe - poprawki w projekcie

Sejmowa podkomisja zarekomendowała wprowadzenie szeregu zmian do projektu noweli zaostrzającej kary dla sprawców wykroczeń drogowych.

Reklama musi być wyraźnie oznaczona - UOKiK sprawdza influencerów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, czy treści sponsorowane na blogach, Instagramie czy Facebooku gwiazd internetu są właściwie oznaczane? Czy mogą wprowadzać konsumentów w błąd? Pod koniec września 2021 r. UOKiK zapowiedział przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w tej sprawie. UOKiK informuje konsumentów, że mają prawo do rzetelnej informacji dotyczącej powodów, dla których influencerzy polecają określone produkty. Rynek obawia się, że UOKiK po sprawdzeniu zasad współpracy influencerów z agencjami reklamowymi i reklamodawcami może przykładnie ukarać jednego z wiodących graczy, ku przestrodze innych - ocenia adwokat w w kancelarii Chałas i Wspólnicy Mikołaj Chałas.

Przeważająca działalność gospodarcza a zakaz handlu w niedziele

Jaka jest definicja przeważającej działalności gospodarczej w kontekście zakazu handlu w niedzielę? Czy stosuje się kryterium mieszane (formalno-materialne) czy tylko formalne czyli wpis w rejestrze? RPO reaguje w sprawie kary za handel w niedzielę.

REKLAMA