REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Internet, Policja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Szybszy start (Windows XP)

Jeśli minął już jakiś czas od kiedy instalowaliśmy naszego Windowsa, możemy bez wątpienia odczuć, że wydłużył się czas jego uruchamiania. Związane jest to z kilkoma czynnikami, jednym z najistotniejszych jest szereg aplikacji startujących wraz z systemem. Pora im się przyjrzeć i usunąć te z których nie korzystamy.

Szybszy XP (Windows XP)

Jest wiele sposobów na poprawienie wydajności Windows XP. Jednym z nich jest wyłączenie opcji wyszukiwania plików, ukrytej pod ikonami partycji.

Za dużo ikon na pulpicie ( Windows XP)

Instalując dużo aplikacji w systemie Windows szybko zapełnimy nasz pulpit. Efektem będzie spowolniona praca komputera, nie mówiąc już o problemach z odnalezieniem właściwego programu. Jeśli chcesz zachować większość skrótów możesz posegregować je w katalogi.

Udostępnianie napędu CD/DVD (Windows XP/Vista)

Netbooki stały się poważnym konkurentem dla swoich większych braci. Z danych z roku 2009 wynika, że na całym świecie sprzedało się ich ponad 25 milionów. Jednym z mankamentów tak mobilnego sprzętu jest brak napędu optycznego. Co więc jeśli chcemy zainstalować jakiś program z płyty na netbooku ? Możemy kupić zewnętrzny napęd na USB lub podłączyć na chwile inny komputer wyposażony w takie urządzenie.

REKLAMA

Slow motion czyli film ze zdjęć ( Windows Movie Maker)

Jeśli chcemy szczególnie atrakcyjnie przedstawić komuś nasze fotografie najlepiej zrobić z nich film, który w przeciwieństwie do prezentacji od momentu uruchomienia będzie działał sam. Z pomocą przychodzi nam znany Windows Movie Maker, który szybko przetworzy zdjęcia na krótki film.

Szybkie przeliczanie jednostek (Word 2003/2007)

Każdy z nas kto miał do czynienia z tekstami angielskimi wie jaki problem stanowią ich jednostki miar i wag. Jeśli musimy taki tekst przetłumaczyć, a nie mamy w głowie wzorów na przeliczanie możemy skorzystać z funkcji Worda.

Formuła i tekst w jednej komórce (Excel 2003/2007)

W pojedynczej komórce arkusza kalkulacyjnego możemy wpisać formułę lub tekst. A co jeśli potrzebujemy ich obu, najlepiej razem. Możemy to zrobić, postępując zgodnie z poniższą instrukcją.

Formatujemy znaki do kolumny arkusza (Excel 2003/2007)

Chyba każdemu kto pracuje z Excelem zdarzyło się, że wpisywany tekst nie mieścił się w komórce arkusza. Możemy co prawda ją rozciągnąć ale nie zawsze spełnia to nasze oczekiwania. Jest na szczęście inny sposób.

REKLAMA

Zamiana liter dysków (Windows XP/Vista/ 7)

Jeśli chcemy aby nasze partycje oznaczone były innymi literami niż te, które standardowo dobiera Windows, wystarczy że poświęcimy na zmianę ustawień kilka minut. Przydaję się to gdy podłączamy często kilka urządzeń jak aparat, pendrive lub dysk zewnętrzny.

Jak sprawdzić adres MAC (Windows XP / Vista / 7)

Instalując w domu Wi-Fi musimy uzupełnić system o pewne dane – innymi słowy skonfigurować router. Jedną z najważniejszych informacji jest adres MAC, unikatowy dla każdego użytkownika. Sprawdzić możemy go bardzo łatwo poprzez polecenie uruchom.

Wyłączamy dwukrotne klikanie (Windows XP/ Vista/7)

System Windows przyzwyczaił nas od samego początku do podwójnego klikania. Niestety dzisiaj większość internautów korzysta z komputerów przenośnych, a używając touchpada wygodniej jest klikać raz. Jeśli chcemy możemy dokonać zmian w ustawieniach i skonfigurować tak, aby działał szybko i sprawnie.

Usuwamy równoległy system (Windows XP/Vista/7)

Zdarza się, że mamy zainstalowane na komputerze dwa systemy operacyjne. Często ten drugi instalujemy aby wypróbować nowe rozwiązania (np. Windows 7). Jeśli podejmiemy decyzję jakiego systemu używać, usuwając dla wygody ten drugi nie musimy wcale formatować dysku. Możemy usunąć tylko jeden z nic bez wykonywania zbędnych operacji.

Czy ustawa o Policji jest zgodna z Konstytucją?

Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności niektórych przepisów ustawy o Policji z Konstytucją. Argumentując swoje zarzuty Zarząd powoływał się między innymi na naruszenie zasady równości i zakazu dyskryminacji, zbytnie ingerowanie w prawa policjanta oraz sferę jego prywatności.

Uważaj na cybersquatting

Potencjał, jaki posiadają inwestycje w domeny, nie zawsze wykorzystywany jest zgodnie z prawem oraz w dobrej wierze. Coraz częściej na rejestracji adresów WWW z użyciem nazw popularnych produktów, przedsiębiorstw czy inicjatyw próbują wzbogacić się cyberprzestępcy.

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu dla policjanta

Policjant, który w wyniku swojej służby zachoruje bądź dozna uszczerbku na zdrowiu będzie mógł domagać się odszkodowania na innych zasadach niż do tej pory. Rząd przygotował projekt założeń do ustawy o świadczeniach pieniężnych przysługujących w razie wypadków lub chorób pozostających w związku z pełnieniem służby w Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Biurze Ochrony Rządu.

Spadek jakości przeprowadzanych szkoleń w Policji

Brak funduszy w polskiej policji powoduje, że skracane bądź też zupełnie odwoływane są kursy dla policjantów. Oznacza to, nie tylko, że kandydat na policjanta będzie gorzej przygotowany do odpowiedniego pełnienia swojej służby. To także pytanie czy wydatki poniesione przed rokiem na nowe motocykle i psy policyjne nie okazały się bezcelowe?

Rozszerzenie uprawnień Straży Miejskiej a uprawnienia Policji

Z dniem 24 grudnia 2009 roku weszła w życie znowelizowana Ustawa o strażach gminnych z dnia 29 sierpnia 1997 roku. Nowelizacja ustawy zakłada między innymi rozszerzenie dotychczasowych uprawnień strażników, którzy obecnie mogą między innymi dokonywać kontroli osobistej i przeglądania bagaży osoby, korzystać z konia służbowego i paralizatora.

Jak uzyskać pozwolenie na broń?

Kwestie związane z zasadami udzielania i cofania pozwolenia na broń, nabywania, zbywania oraz przechowywania i deponowania broni i amunicji, przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przywozu z zagranicy oraz wywozu za granicę jak też zasady posiadania broni przez cudzoziemców i zasady funkcjonowania strzelnic reguluje ustawa z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji.

Wizerunek firmy w sieci - firmowa domena

Rejestracja firmowej domeny to pierwszy krok do zbudowania wizerunku przedsiębiorstwa w Sieci. Ważne jest, by wszystkie elementy składowe adresu internetowego były odpowiednio dobrane. Zakup domeny u rejestratora to czynność zajmująca jedynie kilka minut. Jednak warto poświęcić trochę więcej czasu i odpowiednio się do tego przygotować.

Historia.org.pl - matura i nie tylko

„Najważniejsza jest świadomość historyczna” miał powiedzieć na swojej lekcji wybitny historyk. Możemy nie zgadzać się z jego słowami, wiemy jednak że historia nie jest nam obojętna. Nie może taką być jeśli chcemy być świadomymi ludźmi – wszystko z czym się stykamy zaczęło się przecież w przeszłości.

Geografia.com.pl - wiedzy nigdy za wiele

Matura za pasem, warto więc poza odkurzeniem starych książek zajrzeć również do sieci. Geografia jest jednym z najpopularniejszych przedmiotów maturalnych, traktowana często jako łatwiejszy zamiennik dla historii. Portal geografia.com.pl to doskonałe źródło wiedzy geograficznej zarówno dla maturzystów jak i pasjonatów przedmiotu.

Ebrio.pl - hiszpański dla początkujących

Język hiszpański zdobywa w Polsce coraz większą popularność – dla wszystkich którzy pragną się go uczyć powstał darmowy kurs na stronie ebrio.pl.

E-francuski.pl - liźnij trochę języka

Język angielski stał się standardem, który dzisiaj muszą znać w zasadzie wszyscy. Coraz większe wymagania na rynku pracy sprawiły, że uczymy się więcej niż jednego języka obcego. Dla wszystkich znających angielski kuszące może być nauczenie się francuskiego – języka uznawanego w Europie za elitarny.

Angielski.edu.pl - najlepsze miejsce do nauki

Zbliżają się egzaminy maturalne – angielski z racji swojej popularności jest najczęściej wybieranym językiem. Nieważne jednak czy jesteśmy maturzystami, studentami czy po prostu chcemy nauczyć się języka angielskiego – najlepszy miejscem do tego jest serwis angielski.edu.pl

Marketing news - marketing przy kawie

Marketing-news to informacyjny portal branży marketingu i PR. Oprócz bycia doskonałym źródłem dla wszystkich pracowników branży, jest także zbiorem wielu przydatnych pojęć, które poznać powinien każdy kto chce nazwać siebie świadomym konsumentem.

Biolog.pl - poznaj tajemnicę przyrody

Naukowy portal informacyjny biolog.pl to wymarzone źródło wiedzy dla wszystkich tegorocznych maturzystów piszących maturę z biologii. Zaletą „biologa” jest zachowanie równowagi pomiędzy fachową wiedzą, a przystępnością dla mniej wyspecjalizowanych użytkowników.

Astronomia.pl - sięgnij gwiazd

Portal astronomia.pl działa pod patronatem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Zdecydowanie jest to najlepsze miejsce w polskiej sieci, aby zdobyć wiedzę z tej dziedziny, i dać się wciągnąć w świat ciał niebieskich, i bezkresów Wszechświata.

Archeologia.com.pl - odkryj dawne cywilizacje

W dzieciństwie choć przez chwilę każdy z nas chciał być archeologiem. Czy to za sprawą fascynacji dinozaurami, czy pod wpływem filmów z Indiana Jonsem – nieważne. Jeśli nadal interesuje nas ta gałąź wiedzy zapraszamy na zdecydowanie najlepszy portal w Polsce o tej tematyce.

Sports.pl - internetowy przedgląd sportowy

Sports.pl to oficjalny serwis internetowy popularnego „Przeglądu Sportowego”. Znajdziemy tu, podobnie jak w dzienniku wiadomości na temat ze wszystkich najważniejszych dyscyplin sportowych.

Kontrola ruchu drogowego przez Policję

Ze względu na stale zwiększająca się liczbę osób nabywających uprawnienia do kierowania pojazdami oraz coraz większa ilość pojazdów wzrasta możliwość mimowolnego uczestniczenia w kontroli drogowej przeprowadzonej przez Policję bądź inne uprawnione do tego służby. Szczegółowy tryb postępowania podczas dokonywania kontroli oraz rodzaj służb uprawnionych do jej przeprowadzania, reguluje rozporządzenie MSWIA w sprawie kontroli ruchu drogowego. Jak zachować się podczas kontroli, jak ona powinna przebiegać oraz jakie osoba kontrolowana ma obowiązki – o tym przeczytacie w tym artykule.

Legitymowanie osób celem ustalenia tożsamości

Jednym z wielu uprawnień policji podczas wykonywania ustawowych zadań jest prawo legitymowania osób w celu ustalenia tożsamości. Legitymowania osób w tym celu dokonuje się w celu wykrywania, zapobiegania i rozpoznawania przestępstw lub wykroczeń.

Środki przymusu bezpośredniego stosowane przez Policję

W jakich przypadkach oraz w jakim zakresie policjanci wykonując swoje ustawowe uprawnienia mogą używać wobec osoby środków przymusu bezpośredniego, jakie to mogą być środki przymusu i czy mogą być używane wobec każdej osoby? Na takie pytania odpowiedzi poszukiwać można w obowiązujących przepisach.

Jak przebiega przeszukanie?

W celu zapobiegania, wykrywania i rozpoznawania przestępstw Policja ma prawo między innymi do przeszukiwania osób i pomieszczeń. Uprawnienia takie wynikają z treści art. 15 ust. 1 Ustawy o Policji. Ponieważ czynność ta zdecydowanie wkracza w podstawowe prawa i wolności osobiste obywateli a jednocześnie jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, wymaga ona precyzyjnego omówienia.

Jak twittować po polsku

Portal twitter.com umożliwia nam publikacje krótkich wiadomości wyłącznie w języku angielskim. Co jeśli chcemy dodać coś w języku polskim ?? Jest na to sposób – założenie konta na serwisie twitt.pl

Rejestrujemy się na Twitterze

Twitter rozpowszechnił nowy gatunek portali społecznościowych, mikroblogi. Każdy kto zarejestruje się na twitter.com dostaje możliwość publikowania krótkich wiadomości (podobnych sms) na dowolny temat.

Dzielimy się ze znajomymi (Facebook)

Na Facebooku bardzo popularną formą komunikacji, oprócz wewnętrznego czatu i skrzynki odbiorczej jest dzielenie się swoimi przemyśleniami, linkami, zdjęciami na tzw. tablicy. Wpisane tam wiadomości pojawią się na głównej stronie wszystkich naszych znajomych.

Ustawiamy opcje prywatności (Facebook)

Kwestia prywatności na portalach społecznościowych w ostatnim czasie szeroko odbiła się w światowych mediach. Gigant rynku –Facebook postanowił zaktualizować opcję, jakie internauci mają do wyboru. Mamy teraz pełny wgląd w to kto, co i w jakim zakresie będzie mógł przeglądać na naszym profilu. Oto jak przeprowadzić udaną konfigurację.

Rejestracja na Facebooku

Facebook – największy serwis społecznościowy na świecie, skupia już ok. 300 mln użytkowników. W Polsce jest ich na razie ok. 2,4 mln, lecz liczba ta ciągle rośnie. W przeciwieństwie do rodzimych portali na Facebook poznać możemy ludzi z całego świata, co dla wszystkich uczących się języków obcych jest bezcennym doświadczeniem.

Uzupełniamy profil na GoldenLine

Profil na tym serwisie warto uzupełnić dokładnie gdyż jest on naszą wizytówką w kontaktach biznesowych, oraz na szczeblu pracodawca -> pracownik. Jeśli poważnie myślimy o wykorzystaniu narzędzi Golden Line do poszukiwania pracy należy wypełnić skrupulatnie pola dotyczące naszej pracy i dotychczasowej kariery.

Rejestracja w GoldenLine

GoldenLine to serwis społeczności owy adresowany do ludzi przedsiębiorczych, chcących osiągnąć ambitne cele, zarówno w karierze zawodowej jak i prowadząc własną działalność gospodarczą. Serwis ułatwia nam nawiązywanie kontaktów biznesowych i szukanie pracy.

Dostosowanie paska kart ( Opera 10)

Opera w wersji 10 została wyposażona w wiele możliwości dostosowania przeglądarki do własnych preferencji. Jedną z nich jest opcja dostosowania paska kart. Poniżej krótka porada jak się z nim uporać.

Szukamy szkoły i znajomych ( Nasza-klasa.pl)

Jeśli mamy już założony profil na portalu nadszedł czas na odszukanie naszych znajomych, i szkół do których chodziliśmy.

Jak zarejestrować się na Naszej-klasie

Porada ta może wydawać się banalna gdyż podobno wszyscy mają już konto na tym największym w Polsce serwisie społecznościowym. Na szczęście tak nie jest i instrukcja taka może się przydać szczególnie tym osobom, które nie spędzają codziennie kilku godzin w sieci.

Ukrywamy ikony wiadomości (Outlook 2003/2007)

Outlook posiada wbudowaną funkcję powiadamiania o nowej wiadomości w zasobniku systemowym. Niestety ikona ta znika tylko wtedy, gdy klikniemy na okno powiadomienia w ciągu kilku sekund od jego wyświetlenia. W przeciwnym razie wiadomość dalej będzie widniała jako nieprzeczytana.

Programujemy wysyłanie wiadomości (Outlook Express)

Jeśli korzystamy z Outlook Express w pracy, może przydać nam się funkcja wysyłania wiadomości z czasowym opóźnieniem. Często bywa, ze zostajemy w pracy do późna, a nie wypada pisać do kontrahenta maili w późnych godzinach nocnych. Niestety opcja ta jest możliwa tylko gdy program i komputer pozostanie uruchomiony.

Szukamy ulubionych serwerów (Firefox)

Wszyscy wiemy, że strony WWW które przeglądamy znajdują się na serwerach rozproszonych po całym świecie. W razie jego awarii witryna znika z globalnej sieci w mgnieniu oka. Jeśli interesuje nas gdzie znajdują się serwerownie najczęściej odwiedzanych portali możemy to sprawdzić za pomocą dodatku do przeglądarki Firefox.

Usuwamy zapisane hasła (IE, Firefox, Opera)

Coraz częściej dane, które nasze przeglądarki zapisują dla naszej wygody stają się łupem cyberprzestępców. Aby uchronić swoje Pecety i dane na nich zgromadzone powinniśmy regularnie kasować niebezpieczne pliki z przeglądarek.

Format kopiowanych tekstów (Microsoft Word 2007)

Jeśli korzystamy często z Worda i z Internetu doskonale znamy problem gdy kopiowany z sieci tekst pojawia się w edytorze tekstu podkreślony, inną czcionką, kolorem. Stwarza to nam dodatkową pracę, której moglibyśmy uniknąć jeśli tylko pokusimy się o zmianę ustawień.

Czyścimy schowek (Windows XP)

Schowek w Windows, choć często niezauważany jest bardzo istotną funkcjonalnością. Dzięki niemu przenosimy teksty i dokumenty pomiędzy aplikacjami. Wadą jego jest to, że zostają one w nim zapisane i jeśli ich nie usuniemy inni użytkownicy komputera mogą mieć do nich dostęp. W miejscu pracy, gdzie prywatność jest szczególnie chroniona powinniśmy po zakończonej pracy go opróżniać.

Wybieramy Windowsa (Windows XP /Vista)

Na każdym komputerze ( o ile mamy tyle miejsca na dysku) możemy zainstalować kilka wersji systemu operacyjnego ( w tym przypadku Windows). Jeśli tak zrobimy podczas uruchamiania sprzętu wyświetli się nam menu z wyborem. Jeśli zaniechamy wyboru po 30 sekundach zostanie wybrany system domyślny. Co jeśli chcemy go zmienić ??

REKLAMA