REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Finanse, Wzory umów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) nie zmieniła stóp procentowych. Stopa referencyjna wynosi nadal 4,5%.

Student w „Rodzinie na Swoim”

Student w „Rodzinie na Swoim” to singiel, który po ostatnich zmianach w programie został objęty rządową dopłatą do mieszkań. Zmniejszone limity „Rodziny na Swoim” ograniczyły dostęp do wielu atrakcyjnych lokali. W tej sytuacji rozwiązaniem dla studentów, którzy chcą kupić własne mieszkanie, może okazać się kredyt hipoteczny z rodzicami.

Jak banki liczą zdolność kredytową?

Jak banki liczą zdolność kredytową? To, czy dostaniemy kredyt zależy od wewnętrznych zasad banku. Aby mieć odpowiednią zdolność kredytową, trzeba nie tylko dobrze zarabiać, ale również przejść pozytywnie analizę kredytową.

Idea Bank ma już 50 tys. klientów

Idea Bank ma już 50 tys. klientów. Bank, który na polskim rynku finansowym pojawił się na przełomie 2010/11 r., staje się coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców. Jakie rozwiązania Idea Bank oferuje swoim klientom?

REKLAMA

Banki udzielają mniej kredytów hipotecznych

Banki udzielają mniej kredytów hipotecznych – pokazuje Indeks Dostępności Kredytowej Open Finance i TVN CNBC. Jak wygląda dostępność do kredytów hipotecznych?

Problemy ze spłatą kredytów mieszkaniowych

Problemy ze spłatą kredytów mieszkaniowych dotyczą prawie 5% wartości zobowiązań zaciągniętych 7 lat temu. Najtrudniej spłacają się starsze kredyty mieszkaniowe, szczególnie te zaciągnięte w złotówce.

Wypowiedzenie umowy najmu przez najemcę - WZÓR PISMA

Umowę najmu zawartą na czas nie oznaczony można rozwiązać jedynie przez wypowiedzenie. Wypowiadając umowę najemca musi jednak pamiętać o zachowaniu terminów wypowiedzenia.

Umowa podnajmu mieszkania - WZÓR UMOWY

W umowie podnajmu Oddający w podnajem oddaje Podnajemcy do używania rzecz, będącą przedmiotem umowy najmu wiążącej go z Wynajmującym. Bezpłatny wzór umowy.

REKLAMA

Umowa najmu mieszkania - WZÓR UMOWY

Przez umowę najmu lokalu mieszkalnego wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy mieszkanie do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.

Najem lokalu mieszkalnego na czas oznaczony - WZÓR UMOWY

Przez umowę najmu lokalu mieszkalnego wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy mieszkanie do używania przez czas oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.

Najem lokalu użytkowego na czas nieoznaczony - WZÓR UMOWY

Przez umowę najmu lokalu użytkowego wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy lokal użytkowy do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.

Wypowiedzenie dzierżawy przez wydzierżawiającego - WZÓR PISMA

Umowę dzierżawy zawartą na czas nie oznaczony można rozwiązać przez wypowiedzenie. Wypowiadając umowę dzierżawca musi jednak pamiętać o zachowaniu terminów wypowiedzenia.

Odwrócony kredyt hipoteczny a renta dożywotnia

Dla seniorów, którzy nie wiedzą czym różni się renta dożywotnia od odwróconego kredytu hipotecznego przedstawiamy krótkie porównanie.

Umowa dzierżawy lokalu użytkowego - WZÓR UMOWY

Przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy lokal użytkowy do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz.

Umowa o oddanie sporu sądowi polubownemu - WZÓR

Umowa o oddanie sporu pod rozstrzygnięcie sądu polubownego, zwana inaczej zapisem na sąd polubowny. W jej ramach strony ustalają, iż spory wynikłe z określonego stosunku prawnego będą rozstrzygane przez sąd polubowny.

Zmiany na rynku kredytów hipotecznych: wrzesień 2011 r.

Zmiany na rynku kredytów hipotecznych to przede wszystkim utrudniony dostęp do kredytów we franku. W obecnej sytuacji banki stawiają na kredyty w złotówkach.

Umowa rozwiązująca - WZÓR UMOWY

Na mocy odrębnej umowy strony mogą za obopólnym porozumieniem rozwiązań poprzednio obowiązującą umowę. Dochodzi do tego na podstawie umowy rozwiązującej.

Umowa użyczenia - WZÓR UMOWY

Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu, przez czas oznaczony lub nie oznaczony, na bezpłatne używanie oddanej mu w tym celu rzeczy. Umowa użyczenia może być zawarta w dowolnej formie.

Umowa odnowienia - WZÓR UMOWY

Jeżeli w celu umorzenia zobowiązania dłużnik zobowiązuje się za zgodą wierzyciela spełnić inne świadczenie albo nawet to samo świadczenie, lecz z innej podstawy prawnej, zobowiązanie dotychczasowe wygasa.

Umowa o obsługę prawną - WZÓR UMOWY

Umowa zawierana między klientem a adwokatem lub radcą prawnym. Strony mogą się umówić na prowadzenie wszystkich spraw klienta jak również na dokonanie konkretnej czynności

Umowa spółki cichej - WZÓR UMOWY

Umowa spółki cichej należy do kategorii umów nienazwanych. Przy spółce cichej jednej ze wspólników wnosi wkład majątkowy, co daje mu prawo do zysku, przy czym nie ujawnia swojego zaangażowania na zewnątrz.

Umowa o świadczenie usług - WZÓR UMOWY

Umowa o świadczenie usług to często występująca w obrocie prawnym, acz nie występująca w kodeksie cywilnym, umowa. Postanowienia takiej umowy należy wzorować na przepisach dotyczących umowy zlecenia.

Umowa akwizycji - WZÓR UMOWY

Umowa o świadczenie usług akwizycyjnych to umowa jaką przedsiębiorca zawiera ze zleceniobiorcą. Na jej podstawie zleceniobiorca świadczy usługi akwizycyjne.

Umowa przechowania - WZÓR UMOWY

Umowa przechowania jest jedną z tzw. umów życia codziennego. Może mieć ona charakter odpłatny lub nieodpłatny. Zawieramy ją np. oddając kurtkę do szatni. Pobierz wzór umowy.

Umowa przelewu wierzytelności - WZÓR UMOWY

Wierzyciel może przelać wierzytelność na inną osobę bez zgody dłużnika, chyba że sprzeciwiałoby się to ustawie, zastrzeżeniu umownemu albo właściwości zobowiązania. Cesja następuje na podstawie umowy przelewu wierzytelności.

Obligacje czy lokata – w co zainwestować?

Obligacje czy lokata – w co lepiej zainwestować? Na obligacjach banków spółdzielczych można zarobić więcej niż na większość dostępnych lokat.

Studencie, w tym roku trudniej o stypendium!

Stypendium za wyniki w nauce lub w sporcie zostało wycofane – to efekt nowelizacji ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym". Większość zmian wchodzi w życie od 1. października 2011 r. i jest rezultatem prowadzonej reformy szkolnictwa. Jakie zmiany w stypendiach czekają studentów?

Zdolność kredytowa Polaków spada

Zdolność kredytowa Polaków spada, co powoduje, że klient starający się o kredyt dostanie ok. 4% mniej w euro i ok. 2% mniej w złotych. Dlaczego Polacy mają mniejszą zdolność kredytową?

Wygrałeś w lotto? Zainwestuj!

Wygrałeś kilka milionów w lotto? Wygraną możesz zainwestować w hotel, centrum handlowe czy nieruchomości pod wynajem. Jak dobrze zainwestować pieniądze wygrane w lotto?

Oszczędzaj, a szybciej kupisz mieszkanie

Oszczędzanie daje szansę na szybszy zakup własnego mieszkania. Przykładowo, przesiadając się z samochodu na rower, w ciągu kilku lat można zaoszczędzić na jednopokojowe mieszkanie w Katowicach.

Rośnie popularność kart debetowych i lokat terminowych

Rośnie popularność kart debetowych i lokat terminowych. Utrudniony dostęp do pożyczek gotówkowych i kart kredytowych sprawił, że klienci zaczęli szukać innych rozwiązań. Zainteresowanie kartami debetowymi i lokatami terminowymi z roku na rok jest coraz większe.

Programy do zarządzania budżetem domowym

Programy do zarządzania budżetem domowym to możliwość analizowania i kontrolowania codziennych wydatków w rozsądny i uporządkowany sposób. Na rynku dostępnych jest kilka bezpłatnych programów do zarządzania budżetem domowym. Który z nich wybrać?

Rachunek osobisty: banki walczą o klientów

Rachunek osobisty oznacza dla banku udaną inwestycję tylko wtedy, gdy klient stale lokuje na nim określoną kwotę. Pozyskanie klienta, który założy rachunek osobisty, kosztuje bank nawet 400 zł.

Kredyt studencki sposobem na inwestycję

Kredyt studencki, jako forma preferencyjnego kredytu, może być dla studenta sposobem na pierwszą inwestycję. Kto może ubiegać się o kredyt studencki i jak go dostać?

Kredyt w złotówce najbardziej popularny

Kredyt w złotówce to obecnie najczęściej zaciągany hipoteczny kredyt walutowy. Kredytobiorca, który decyduje się na kredyt w złotówce, musi liczyć się z mniejszą kwotą możliwą do pożyczenia. Jednocześnie odda do banku więcej, niż pożyczył. Z czego wynika popularność kredytu złotówkowego?

Karty kredytowe tylko dla wiarygodnych klientów

Karty kredytowe tylko dla wiarygodnych klientów – taką strategię przyjęły banki, które porządkują rynek kart kredytowych. Liczba plastików maleje, mimo to klienci przeprowadzają coraz więcej transakcji za pomocą kart kredytowych.

Przekredytowanie – jak go uniknąć?

Przekredytowanie to zjawisko, które polega na tym, że miesięczna kwota rat kredytów do spłacenia jest większa niż osiągane dochody dłużnika. Problemem przekredytowania zajęła się Komisja Nadzoru Finansowego.

Decyzja SNB korzystna dla polskich kredytobiorców

Decyzja SNB jest korzystna dla polskich kredytobiorców. Na wrześniowym posiedzeniu Szwajcarski Bank Narodowy zdecydował, że nie zmieni swojej polityki monetarnej. Taka decyzja Banku to dobra informacja dla Polaków zadłużonych w szwajcarskiej walucie.

Kredyt we franku szwajcarskim prawie nieosiągalny

Kredyt we franku szwajcarskim jest prawie nieosiągalny. Tylko trzy banki mają w go w swojej ofercie. Aby uzyskać kredyt we franku, trzeba spełnić warunki nieosiągalne dla przeciętnego kredytobiorcy.

Szwajcarski Bank Narodowy broni kursu franka

Szwajcarski Bank Narodowy broni kursu franka na poziomie 0,83 euro. To dobra wiadomość dla klientów, którzy postawili na inwestycje w produkty ustrukturyzowane związane z kursem szwajcarskiej waluty.

Rachunki bankowe dla studentów – co oferują banki?

Rachunki bankowe dla studentów nie są tak atrakcyjne jak te oferowane aktywnym klientom banków. Banki nie walczą o studentów, dlatego oferta rachunków bankowych dla klientów od 18. do 26. roku życia jest skromna.

Kredyty mieszkaniowe: ranking szybkości działania banków

W rankingu szybkości działania banków przy udzielaniu kredytów mieszkaniowych zwycięża Pekao SA. Przeczytaj raport Home Broker.

Co dalej z kredytami we franku?

Co dalej kredytami we franku? Po ostatniej decyzji banku Nordea, który podwyższył do 15 tys. zł wymagania dochodowe potrzebne do zaciągnięcia kredytu w szwajcarskiej walucie, dostępność do kredytów we franku szwajcarskim zdecydowanie się zmniejszyła.

Kredyt indeksowany a kredyt denominowany

Kredyty indeksowany i denominowany to dwa rodzaje walutowych kredytów mieszkaniowych, które funkcjonują na polskim rynku. Przy zaciąganiu tego typu kredytów zawsze trzeba pamiętać, że finansowanie w walucie obcej jest związane z ryzykiem kursowym, które może wpływać na ostateczną wartość naszego zobowiązania. W każdym z obu przypadków ryzyko kursowe przejawia się w inny sposób.

Zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach

Zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości wydaje się na podstawie dokumentacji danego organu podatkowego oraz informacji otrzymanych od innych organów podatkowych. Zasady wydawania tego zaświadczenia są uregulowane w art. 306e Ordynacji podatkowej.

Zaświadczenia podatkowe

Organ podatkowy wydaje zaświadczenia na żądanie osoby ubiegającej się o zaświadczenie.

Wpis wierzytelności banku hipotecznego w księdze wieczystej

Wierzytelność banku hipotecznego, która ma być wpisana do rejestru zabezpieczenia hipotecznych listów zastawnych, może być zabezpieczona wyłącznie hipoteką wpisaną w księdze wieczystej na pierwszym miejscu.

Wniosek o działalność maklerską

Wniosek o działalność maklerską to wniosek złożony do Komisji Nadzoru Finansowego przez podmiot zainteresowany prowadzeniem takiej działalności.

Umowa o zarządzanie portfelem

W umowie o zarządzanie portfelem, w którego skład wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych, firma inwestycyjna zobowiązuje się do podejmowania i realizacji decyzji inwestycyjnych na rachunek klienta, w ramach pozostawionych przez zleceniodawcę do dyspozycji zarządzającego środków pieniężnych lub instrumentów finansowych.

Umowa o elektroniczny instrument płatniczy

Elektroniczny instrument płatniczy oznacza każdy instrument płatniczy, w tym z dostępem do środków pieniężnych na odległość, umożliwiający posiadaczowi dokonywanie operacji przy użyciu informatycznych nośników danych lub elektroniczną identyfikację posiadacza niezbędną do dokonania operacji, w szczególności kartę płatniczą lub instrument pieniądza elektronicznego.

REKLAMA