REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Finanse

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy opłaca się spłacić wcześniej kredyt hipoteczny?

Zdecydowanie się na kredyt hipoteczny i jego późniejsza spłata, to nie lada wyzwanie. Decyzja o kredycie musi być przemyślana, a zobowiązanie nie może przekraczać możliwości finansowych kredytobiorcy.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – tylko do końca 2013 roku

O kredyt hipoteczny bez wkładu własnego możemy ubiegać się tylko do końca tego roku. Od 2014 roku kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości będą pokrywać tylko 95% ceny mieszkania.

Amortyzacja i umorzenie środków trwałych w jednostkach sektora finansów publicznych

Wartość początkową środków trwałych zmniejszają odpisy amortyzacyjne lub umorzeniowe dokonywane w celu uwzględnienia utraty ich wartości na skutek używania lub upływu czasu. W myśl art. 32 ustawy o rachunkowości, odpisów amortyzacyjnych lub umorzeniowych od środka trwałego dokonuje się drogą systematycznego, planowego rozłożenia jego wartości początkowej na ustalony okres amortyzacji.

Becikowe 2013 – nie musimy wykazywać go w PIT

Jeśli otrzymujemy becikowe, zasiłek rodzinny, pielęgnacyjny czy porodowy – nie musimy się z niego rozliczać. Zwolnienie z opodatkowania skutkuje tym, że nie musimy ich wykazywać w rocznym PIT-cie.

REKLAMA

Jak zastrzec zgubioną kartę płatniczą?

Utraconą kartę płatniczą możemy zastrzec na dwa sposoby: telefonicznie – dzwoniąc na infolinię banku lub osobiście w oddziale banku – do tego jednak będzie potrzebny nam dokument poświadczający naszą tożsamość. Co jednak, jeśli utraciliśmy cały portfel razem z dokumentami? Co w takiej sytuacji należy zrobić? Zobacz poradnik.

Co zrobić i czego nie robić, aby bank udzielił nam kredytu? Poradnik

Kredyt to łatwy i szybki sposób na zdobycie większej gotówki. Wiele reklam w radiu i telewizji zachęca nas do wzięcia kredytu. Często jednak okazuje się, że kiedy już pojawimy się w banku, ten nie chce nam udzielić pożyczki. Powody odmowy mogą być różne, można do nich zaliczyć np. to, że nie jesteśmy wiarygodni dla banku lub też zrobiliśmy coś, co podważy naszą wiarygodność w oczach banku. Zobacz poradnik, co zrobić, lub czego nie robić, aby bank udzielił nam kredytu.

Co zrobić, gdy przelew bankowy zaginie?

Przelewy bankowe wykonujemy codziennie. Przelewy bankowe są szybką formą płatności, dzięki nim oszczędzamy dużo czasu dokonując płatności czy to za rachunki domowe czy zakupy. Przelewy bankowe to bezpieczna forma płatności, co jednak jeśli przelew zaginie? Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić?

Szybkie pożyczki. Zanim weźmiesz, przeczytaj poradnik

Szybkie pożyczki są zazwyczaj dość drogie. Choć pieniądze dostajemy od ręki, często musimy za to słono zapłacić. Stopa oprocentowania sięga często kilka a nawet kilkaset procent, umowy natomiast często są obarczone wieloma pułapkami. Każda, nawet najniższa pożyczka to poważne zobowiązanie. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę jeśli zamierzasz wziąć szybką pożyczkę.

REKLAMA

Zmiana planu finansowego NFZ na 2014 r.

Prezes NFZ zmienił plan finansowy na 2014 rok dotyczący uruchomienia środków z rezerwy na koszty świadczeń opieki zdrowotnej w ramach migracji ubezpieczonych oraz środków z funduszu zapasowego

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego – co to takiego?

Wiele osób poszukuje korzystnych form lokowania kapitału. Wielu Polaków przenosi swoje oszczędności np. do funduszy inwestujących w akcje. Nie należy jednak zapominać, że chęć większego zysku niesie ze sobą pewne ryzyko. Ekspert firmy Expander podpowiada, w jaki sposób skutecznie zminimalizować dywersyfikację portfela inwestycyjnego.

Skąd wziąć pieniądze na szkolną wyprawkę?

Wrzesień, to dla wielu rodziców okres sporych wydatków. Kiedy pociechy idą do szkoły musimy kupić im nowe książki i inne niezbędne rzeczy. Skąd jednak wziąć na to wszystko pieniądze po wakacyjnych wydatkach? Ekspert firmy Expander podpowiada, w jaki sposób można sfinansować szkolną wyprawkę.

Automatyczne oszczędzanie – co oferują banki?

Banki coraz częściej oferują swoim klientom automatyczne oszczędzanie. Przeczytaj, w jaki sposób można oszczędzać automatycznie, co proponują poszczególne banki i ile można na tym zyskać.

Kredyt walutowy: jak obniżyć ratę kredytu?

Niezawodną metodą na obniżenie raty kredytu walutowego jest spłacanie go bezpośrednio w walucie. Większość banków dopuszcza możliwość powrotu do spłat w złotówkach. Przeczytaj, ile można oszczędzić spłacając kredyt w walucie.

Rynek nieruchomości – sierpień 2013 – raport

W sierpniu na rynku nieruchomości nie doszło do dużych zmian, w większości miast nie zaobserwowano obniżek cen, ale w Warszawie, w Sopocie i w Łodzi odnotowano spadki cen na poziomie 1,5%. Stabilizację obserwujemy również na rynku kredytowym.

Rynek kredytów: jak wygląda sytuacja?

Rynek kredytów mieszkaniowych, mimo wakacyjnego okresu, odnotował poprawę sytuacji. Wzrosła znacznie również liczba udzielanych kredytów konsumpcyjnych. Przeczytaj, jak wygląda sytuacja na rynku kredytów.

Procedura ostrożnościowa zawieszona na okres 2013 roku

Podstawowym celem ustawy z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o finansach publicznych jest zawieszenie na okres 2013 roku stosowania przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240, z późn. zm.) dotyczących tzw. pierwszej procedury ostrożnościowej oraz tzw. tymczasowej reguły wydatkowej.

Chargeback – usługa, dzięki której można odzyskać pieniądze

Płatności kartą są bezpieczniejsze niż płatność za pomocą gotówki lub przelewu. Jeśli jednak płacąc kartą zostaniemy oszukani, dzięki usłudze Chargeback będziemy mogli odzyskać pieniądze.

Ulgi podatkowe – kiedy można utracić przywileje?

Jeśli twoje dziecko pracuje w wakacje, możesz stracić ulgę prorodzinną. Jeśli nie chcesz stracić przywilejów musisz przypilnować, aby roczne zarobki dziecka Ne przekroczyły 3089 zł.

Ile kosztuje podróż służbowa własnym samochodem?

Jadąc w podróż służbową własnym samochodem, mamy prawo ubiegać się o zwrot kosztów związanych z wyjazdem (tzw. dietę oraz kilometrówkę). Zobacz, w jakich przypadkach pracodawca powinien zwrócić nam koszty poniesione podczas podróży oraz jakie to powinny być kwoty. Radzi Kamil Jabłoński, aplikant radcowski w TGC Corporate Lawyers.

Studenci zagraniczni kupują mieszkania w Polsce – jakie mają szanse na kredyt?

W Polsce studiuje już 23 tys. obcokrajowców. To ciągle mniej niż na Węgrzech, ale dane GUS-u potwierdzają tendencję wzrostową. Nasz kraj chętnie wybierają Norwegowie, Szwedzi, a także Ukraińcy. Studenci zza granicy wynajmują mieszkania i kupują własne – jak w związku z tym wygląda kwestia kredytu hipotecznego dla nich?

Ile kosztuje rejestracja pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy?

Koszt rejestracji pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy jest uzależniony od rodzaju pojazdu, który chcemy zarejestrować. Dużo więcej zapłacimy, gdy zdecydujemy się na indywidualną tablicę rejestracyjną. Przeczytaj, ile kosztuje rejestracja pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy.

Ile kosztuje rejestracja pojazdu używanego kupionego w Polsce?

Kupienie pojazdu używanego w Polsce wymaga rejestracji. Koszt rejestracji pojazdu używanego nie należy do tanich i uzależniony jest od rodzaju rejestrowanego pojazdu. Warto wiedzieć, jakiej kwoty należy się spodziewać, dlatego przeczytaj za co trzeba zapłacić i ile.

Ile kosztuje rejestracja nowego pojazdu kupionego za granicą?

Koszt rejestracji nowego pojazdu kupionego za granicą jest uzależniony od rodzaju rejestrowanego pojazdu. Rejestracja nowego pojazdu kupionego za granicą wymaga wyrobienia nowych tablic rejestracyjnych, dowodu rejestracyjnego, naklejki legalizacyjnej, nalepki kontrolnej. Przeczytaj, ile zapłacisz za wszystko.

Ile kosztuje wyrobienie dowodu osobistego?

Od 2010 roku wyrobienie dowodu osobistego jest bezpłatne. I to niezależnie od tego czy wyrabiamy dowód osobisty po raz pierwszy, czy utraciliśmy go w wyniku kradzieży, zgubienia lub zniszczenia. Jedyny koszt, jaki ponosimy to zrobienie odpowiedniego zdjęcia do dowodu osobistego.

Jaki kierunek studiów wybrać, żeby mieć pracę?

Co roku maturzyści stają przed wyborem kierunku studiów. Decyzja nie jest prosta, trzeba przewidzieć, jakie będzie zapotrzebowanie rynku pracy za kilka lat. Jaki kierunek studiów wybrać, żeby mieć pracę i nieźle zarobić? Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję.

Indeks Dostępności Kredytowej – dostaniemy więcej kredytu

Indeks Dostępności Kredytowej rośnie, a zawdzięczamy to stopom procentowym na rekordowo niskim poziomie. Z kolei wyższy Indeks Dostępności Kredytowej oznacza wyższą zdolność kredytową, czyli bank może pożyczyć nam więcej niż przed rokiem.

Concierge i CashBack – usługi bankowe, przydatne w okresie wakacyjnym

Concierge i CashBack to usługi bankowe dzięki którym możemy zaoszczędzić pieniądze i czas. Concierge pomoże nam zarezerwować bilety lotnicze, natomiast dzięki CashBack będziemy mogli wypłacić pieniądze bez prowizji.

Rynek nieruchomości 2013 – raport za lipiec

Spadek cen mieszkań w największych miastach Polski ciągle trwa. Niestety rośnie koszt udzielenia kredytu, banki podnoszą marżę. Sytuację na rynku kredytów ratują jedynie stopy procentowe na niskim poziomie.

Jak spłacić kartę kredytową po wakacjach?

Wakacje to poza wypoczynkiem również wydatki. Jeśli nie oszczędzaliśmy i zaciągnęliśmy dług na karcie kredytowej, teraz będziemy musieli go spłacić. Jak spłacić dług na karcie kredytowej po wakacjach? Jednym z rozwiązań jest rozłożenie zadłużenia na raty.

Wakacyjne ubezpieczenie samochodu

Wakacyjne ubezpieczenie samochodu często jest pomijane przez osoby podróżujące za granicę. Warto wiedzieć, że polska polisa OC nie obowiązuje w każdym kraju, ważna jest w państwach należących do Unii Europejskiej. W pozostałych państwach trzeba mieć Zieloną Kartę. Podpowiadamy, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu.

Nowelizacja w sprawie progów ostrożnościowych w Sejmie

Projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych będzie przedmiotem prac komisji finansów publicznych. Nowelizacja przewiduje zawieszenie obowiązku stosowania w 2013 r. ograniczeń związanych z przekroczeniem tzw. pierwszego progu ostrożnościowego.

Jak kupić bilet ZTM przez telefon?

Zakup biletu ZTM nie jest skomplikowany. Bilet jednorazowy, czasowy oraz krótkookresowy, możemy kupić u operatorów mPay, SkyCash i moBILET, wystarczy tylko telefon z dostępem do Internetu. Zobacz jak kupić bilet ZTM za pomocą mPay, SkyCash i moBILET.

Ile kosztuje wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy?

Międzynarodowe prawo jazdy nie jest potrzebne w krajach należących do Unii Europejskiej, niezbędne jest zaś w krajach, które nie podpisały Konwencji Genewskiej o ruchu drogowym. Wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy nie wymaga zdawania dodatkowego egzaminu. Ile kosztuje wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy?

Ile kosztuje wyrobienie paszportu?

Wyrobienie paszportu nie zawsze kosztuje tyle samo. Wszystko zależy od tego dla kogo jest wyrabiany paszport i przez jaki okres ma być ważny. Przeczytaj, kto, ile musi zapłacić za wyrobienie paszportu, a także, kto i w jakiej sytuacji dostanie go za darmo.

Lepszy wynajem czy kupno mieszkania?

Kupno mieszkania czy wynajem – to odwieczny dylemat Polaków. Wraz ze zmniejszającym się oprocentowaniem kredytów hipotecznych bardziej opłacalne staje się kupienie mieszkania. Co miesiąc mieszkanie staje się bardziej nasze, a nieruchomość to nadal najbardziej pewna forma inwestycji. Ile oszczędzimy kupując mieszkanie?

Rekomendacja S po zmianach – zagrożenie dla mieszkaniówki?

Nowa rekomendacja S budzi wiele emocji, w zainteresowanym środowisku są skrajne opinie na jej temat, nie brakuje też takich, którzy mówią o zamachu KNF na branżę deweloperską. Zmiany w rekomendacji S nie są korzystne dla kredytobiorców, nie obędzie się bez wkładu własnego. Co jeszcze się zmieniło i czy będzie to korzystne?

Gaz i prąd – w Polsce drożej niż w innych państwach europejskich

Gaz i prąd w Polsce są zdecydowanie droższe niż w innych państwach europejskich (po uwzględnieniu wartości wynagrodzenia pochłanianego przez opłaty). Aż o 80% więcej za gaz płacimy od Anglików i 50% więcej za prąd od Francuzów. Przeczytaj, ile więcej płacimy od Europejczyków.

Od 2014 roku będzie wymagany wkład własny – co się jeszcze zmieni?

Od 2014 roku nie będzie możliwości zaciągnięcia kredytu bez 5% wkładu własnego (celem jest 20% wkładu własnego od 2017 roku). Za to z 25 lat do 30 lat zostanie wydłużony maksymalny czas kredytowania brany pod uwagę przez bank w czasie wyliczania zdolności kredytowej. Za te zmiany odpowiedzialna jest nowelizacja rekomendacji S.

Czy warto przewalutować kredyt na złotówki?

Trzy lata temu 70% kredytów hipotecznych stanowiły kredyty walutowe, z przewagą franka szwajcarskiego. Obecnie kredyty walutowe właściwie nie są udzielane. Do tego kredyty w rodzimej walucie są najtańsze w historii, dlatego warto sprawdzić czy opłaca nam się przewalutować kredyt na złotówki.

Jak nauczyć dzieci oszczędzania?

Wiele dzieci dostaje regularnie od swoich rodziców kieszonkowe. Niestety większość z nich wydaje pieniądze w przypadkowy sposób na wiele niepotrzebnych rzeczy. W jaki sposób nauczyć dziecko rozsądnego gospodarowania pieniędzmi? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak nauczyć dziecko finansowego ABC.

Work and Travel – jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Wyjazdy zagraniczne typu Work and Travel już od kilku lat są bardzo popularne. W ubiegłym roku na wakacje do pracy w USA wyjechało z Polski ponad 10 tysięcy osób. Wiele osób rezygnuje z wakacji na rzecz pracy za granicą chcąc w te sposób zarobić „większe” pieniądze. Wyjazd do pracy za granicę wiąże się jednak z kosztami. Zobacz jak sfinansować wyjazd do pracy za granicę.

Najlepsze fundusze polskich akcji – maj 2013

Majowe polskie fundusze inwestujące przyniosły znaczne zyski, a najlepsze z nich zarobiły ponad 10%. Spośród 50 funduszy polskich obligacji tylko 7 z nich wypracowało dodatnią stopę zwrotu.

Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd?

Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd? Czy lepiej dać dziecku pieniądze do ręki, czy kartę? Jaka ilość gotówki będzie odpowiednia dla dziecka? Jednym z rozwiązań jest karta przedpłacona. Można ją zasilić niewielką kwotą, a jeśli zajdzie taka potrzeba uzupełnić o kolejną pulę pieniędzy.

Czy warto nadpłacać kredyt?

Nadpłacanie kredytu nie zawsze jest korzystne. Wiele banków za wcześniejszą częściową spłatę pobiera prowizję, co w efekcie niweluje korzyści związane z niższą ratą. Nadpłacanie kredytu przynosi jest bardziej opłacalne w przypadku wysoko oprocentowanych kredytów.

Opłaty abonamentowe za odbiorniki RTV w 2014 roku

Od 1 stycznia 2014 r. opłata za używanie odbiornika radiowego będzie wynosić 5,90 zł miesięcznie, natomiast opłata za odbiornik telewizyjny lub radiowy i telewizyjny wyniesie 19,30 zł miesięcznie.

Jak zarobić więcej, niż na lokacie?

W co inwestować, żeby zarobić? Polacy coraz częściej wycofują pieniądze z nisko oprocentowanych lokat szukając inwestycji, które będą przynosić wyższe zyski. Expander podpowiada, które produkty finansowe w najbliższym czasie mogą zastąpić depozyty bankowe.

Skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

Skąd wziąć pieniądze na wymarzony wyjazd? Planując wakacje warto odpowiednio wcześnie zacząć odkładać pieniądze. Co jednak zrobić, kiedy pieniędzy nie ma, skąd je wziąć? Jednym z rozwiązań jest wzięcie kredytu. Zobacz, jakie są rozwiązania.

Wypłaty euro w bankomatach Euronetu

Euronet wprowadza nową usługę w sieci swoich bankomatów, klienci będą mogli wypłacać euro kartą. Wypłaty euro z bankomatów Euronetu zgodnie z deklaracją operatora będą bezpłatne i po konkurencyjnym kursie. Usługa będzie dostępna w 600 bankomatach w Polsce.

Zakupy w Internecie: bezpieczny sposób dokonywania płatności

Coraz częściej robimy zakupy w sklepach internetowych. Niestety bardzo często, choć o tym nie wiemy – możemy zostać oszukani. Pamiętaj, aby z dużą ostrożnością podchodzić do tanich ofert, przed zakupem zawsze sprawdź sklep, a także wybierz bezpieczny sposób płatności.

Ubezpieczenie zdrowotne jako alternatywa dla niewydolnego NFZ

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że o swoje zdrowie dbać warto. Jednak większość z nas miała również okazję korzystać z usług NFZ, które do najprzyjemniejszych nie należą, a to może zniechęcić do dbania o zdrowie. Alternatywą dla NFZ jest ubezpieczenie zdrowotne. Co warto wiedzieć na temat ubezpieczeń zdrowotnych?

REKLAMA