REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Działalność gospodarcza, Spółka prawa handlowego

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Partnerzy gospodarczy i handlowi Polski w UE - Grecja

Czy warto zakładać firmę w Grecji? W ramach Unii Europejskiej od wielu lat rozwija się współpraca Polski z innymi krajami członkowskimi. Zacieśnienie więzi handlowych jest nieodłącznym elementem polityki wewnętrznej i zewnętrznej UE.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2012 - odpisy

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2012. Dowiedz się kto jest zobowiązany do tworzenia ZFŚS w 2012 roku oraz jakie są zasady dokonywania odpisu na ZFŚS.

Odpisy z KRS w formie elektronicznej

Po nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym odpisy z KRS można uzyskać w formie elektronicznej.

Ja w Internecie – czyli o tym, jak kształtować swój wirtualny wizerunek

Czy wiesz, jak bardzo Twój wizerunek w Internecie może wpływać na Twoją pozycję na rynku pracy? Czy to, co o Tobie mówi wyszukiwarka może Ci pomóc w budowaniu kariery a może wręcz przeciwnie? Czy zdajesz sobie sprawę z mocy social mediów i ich wpływu na decyzje pracodawców? W końcu czy dbasz o swój e-wizerunek? A może nadal wierzysz w to, że pozostajesz anonimowym użytkownikiem sieci?

REKLAMA

Forma opodatkowania - jaka najpopularniejsza?

Podatek w formie skali podatkowej na pierwszym miejscu, a ryczałt na drugim - takie są najpopularniejsze formy opodatkowania wśród polskich przedsiębiorców. Która jest najkorzystniejsza dla twojej firmy?

Składki ZUS przedsiębiorców proporcjonalnie do dochodu?

Rząd debatuje nad zmianą systemu ubezpieczeń społecznych dla przedsiębiorców. Firmy miałyby płacić składki proporcjonalnie do dochodu.

Nowe formularze KRS 2012

Nowe formularze KRS obowiązują od 1 stycznia 2012 roku. Pobierz potrzebny formularz KRS.

INTRASTAT – vademecum

Do składania deklaracji INTRASTAT zobowiązani są przedsiębiorcy, którzy dokonują wymiany handlowej z państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Pod warunkiem, że obrót przekroczy progi statystyczne. Ekspert wyjaśnia w jaki sposób poprawnie złożyć deklarację INTRASTAT.

REKLAMA

Kredyt walutowy czy złotówkowy

Zanim zaciągasz kredyt hipoteczny jest wiele aspektów, nad którymi się zastanawiasz. Jednym z nich jest wybór waluty. Czy wybrać kredyt we franku szwajcarskim, a może lepiej w złotówkach? Otóż każda decyzja ma swoje wady i zalety. Wszystko oczywiście zależy od momentu, w jakim zawiera się zobowiązanie, oraz od Twojej sytuacji finansowej.

Wzrósł wskaźnik PMI

Wskaźnik PMI wzrósł pierwszy raz od października 2011 roku. W styczniu osiągnął poziom 52,2 pkt - podał HSBC.

INTRASTAT – termin składania

Termin składania deklaracji INTRASTAT jest uzależniony od okresu sprawozdawczego. Dowiedz się kiedy należy składać deklarację INTRASTAT.

Prawa autorskie a programy komputerowe

Czy przedsiębiorca prowadzący firmę nabywa prawa autorskie do programu komputerowego przygotowanego przez jego pracowników? Dowiedz się więcej o prawach autorskich do programów komputerowych.

Deklaracja INTRASTAT – jakie pola wypełnić?

Podlegasz obowiązkowi sprawozdawczości INTRASTAT? Dowiedz się jakie pola deklaracji INTRASTAT powinieneś wypełnić.

INTRASTAT – progi statystyczne 2012

Progi statystyczne INTRASTAT na 2012 rok. Dowiedz się jakie progi statystyczne dla INTRASTAT przyjęto na 2012 rok.

Od dziś wyższa składka rentowa

Od dziś, tj. 1 lutego 2012, zmienia się wysokość składki rentowej. Wzrost uderzy w przedsiębiorców.

Loterie online - jak nie dać się oszukać

Dostałeś powiadomienie o wygranej w loterii, w której nie brałeś udziału? Nie daj się nabrać. Przeczytaj poradnik, który pomoże zdemaskować oszustów.

Błędna stawka VAT w ofercie

Błędna stawka VAT w ofercie to nieprawidłowość w obliczaniu ceny, jeżeli nie zaistniały ustawowe przesłanki omyłki.

Elektroniczne zamówienia przyniosły oszczędności

Urząd Zamówień Publicznych opublikował dane statystyczne odnoszące się do licytacji oraz aukcji elektronicznych na platformach UZP. E-zamówienia przyniosły oszczędności.

Zakup auta na firmę – leasing czy kredyt samochodowy?

Dowiedz się w jaki sposób zaoszczędzić kupując auto na firmę. Jaka forma finansowania jest lepsza - kredyt czy leasing?

Dochodzenie drobnych należności w sprawach gospodarczych

Przepisy postępowania gospodarczego mogą się krzyżować z innymi trybami procedowania. To istotna wiadomość zwłaszcza w sytuacji dochodzenia drobnych należności pomiędzy przedsiębiorcami.

Zakup samochodu a odliczenie VAT w 2012

W okresie 2011/2012 nie ma możliwości nabycia samochodu na preferencyjnych zasadach obowiązujących od roku 2004. Prawo do odliczenia VAT przy zakupie auta jest ograniczone od 2011 roku.

Kryzys? Nie. Polacy nadal kupują

W grudniu 2011 roku sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła o 8,6 proc. proc. - podał GUS. Polacy zrobili w grudniu jeszcze większe zakupy niż w 2010 roku.

Wycofanie środka trwałego z ewidencji i przekazanie go na cele prywatne – skutki w PIT

Prowadząc działalność gospodarczą w postaci spółki jawnej, jej wspólnicy mają możliwość wycofania z niej określonych środków trwałych. To, czy czynność ta będzie opodatkowana, zależy od kilku warunków.

Franczyza

Franczyza to sposób na biznes dla osób, które oczekują wsparcia w stawianiu pierwszych kroków w świecie własnej działalności. Czy tylko dla nich? Nie zawsze. Ekspert podpowiada jakimi zasadami rządzi się franczyza.

Sposób na kryzys: zabezpieczenie wierzytelności

Zwłaszcza w czasie kryzysu gospodarczego zabezpieczenie wierzytelności jest istotnym elementem działalności przedsiębiorców. W kontaktach z kontrahentami warto zabezpieczyć się hipoteką, zastawek, czy nawet wekslem.

Samochód poleasingowy dla firmy – vademecum

Samochód poleasingowy dla firmy to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż auto nowe. O czym należy pamiętać decydując się na dołączenie do firmy auta poleasingowego?

Eksporterzy zacierają ręce

Niemcy kupią więcej polskich produktów. IFO (indeks niemieckich nastrojów gospodarczych) wzrósł bardziej niż się spodziewano.

Kto musi składać PIT-28/A

PIT-28/A jest załącznikiem do zeznania rocznego PIT-28. Zeznanie to składają podatnicy płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Częstym błędem popełnianym przez podatników opodatkowującym w PIT-28 przychody z najmu prywatnego jest nie dołączenie załącznika PIT-28/A.

Nabycie przez pracodawcę utworu stworzonego przez pracownika

Co do zasady to pracodawca nabywa majątkowe prawa autorskie do utworów stworzonych przez pracownika. Nabycie przez pracodawcę utworu stworzonego przez pracownika zostało uregulowane art. 12 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Kapitał na start dla firm

Skąd pozyskać środki na sfinansowania pomysłu na biznes? Ekspert podpowiada w jaki sposób zdobyć kapitał na rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności.

Rejestracja przedstawicielstwa w Polsce - zmiany

Opłata skarbowa za wpis przedstawicielstwa przedsiębiorcy zagranicznego do rejestru jest niższa od 1 stycznia 2012 roku o 1000 zł. Zmieniły się również zakres wymaganych dokumentów.

Kwotowa waloryzacja emerytur trafi do Trybunału

Prezydent podpisał wczoraj nowelizację ustawy, która wprowadza kwotową waloryzację emerytur i rent w 2012 roku. Po podpisaniu została skierowana do Trybunału Konstytucyjnego.

Social media w procesie rekrutacji

Czy nieograniczony dostęp do zasobów Internetu i możliwość przeglądania profili potencjalnych kandydatów na portalach społecznościowych ma pozytywny wpływ na przebieg procesu rekrutacji?

Kryzys w firmie: Długi firmy - jak wpływają na wizerunek

Wpis do KRD to dla firmy gwóźdź do trumny - wynika z badania TNS OBOP. Zaufania do przedsiębiorcy znajdującego się na liście dłużników nie ma aż 61 proc. Polaków.

Procedura przekształcenia przedsiębiorcy

Spółce przekształconej przysługują wszystkie prawa i obowiązki przedsiębiorcy przekształcanego. Plan przekształcenia przedsiębiorcy sporządza się w formie aktu notarialnego.

2012 – niełatwy dla przedsiębiorców

Od dłuższego czasu fora internetowe aż huczą od prognoz gospodarczych na 2012 rok. Większość z nich nie napawa optymizmem – przedsiębiorcy i pracownicy obawiają się tego, co przyniesie rok.

ACTA zaszkodzi firmom

ACTA zahamuje rozwój gospodarki internetowej oraz negatywnie wpłynie na małe firmy - uważają eksperci PKPP Lewiatan.

Firma w kryzysie: Próg rentowności – praktyczne zastosowania

Czy warto w firmie wyznaczać próg rentowności? Jeśli otrzymujemy, w miarę regularnie, informację o wygenerowanym zysku bądź stracie, to czy potrzebna nam dodatkowa wiedza przy jakim obrocie przychody zrównoważą koszty?

ACTA - treść umowy

Publikujemy pełną treść umowy ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement). ACTA to umowa handlowa, która dotyczy zwalczania obrotu towarami podrabianymi.

Nabór wniosków 2012 - terminy

Nabór wniosków o dotacje 2012. Poznaj terminy naboru wniosków o dotacje z funduszy unijnych.

Polacy chcą zmienić pracę

66 proc. pracowników zastanawia się nad zmianą pracy. 40% badanych widzi siebie w obecnym miejscu zatrudnienia, ale za 5 lat – wynika z badania "Poszukiwanie pracy poprzez social media”

Umorzenie składek w ramach pomocy de minimis

Od wielu lat jestem właścicielem warsztatu samochodowego, którego prowadzenie z roku na rok przynosi coraz mniejsze zyski. Nie wiem, jak długo będę mógł dalej prowadzić firmę wobec panującego kryzysu. Największy problem stanowią podatki, a zwłaszcza składki na ZUS, z którymi zalegam na ponad 20 tys. zł. Czy mam szansę na umorzenie nieopłaconych składek? Kiedyś wnosiłem o umorzenie samych odsetek, ale ZUS w decyzji stwierdził, że nie spełniam przesłanek, które uzasadniają umorzenie. Słyszałem jednak ostatnio, że ZUS wyraża zgodę na umorzenie składek niektórym przedsiębiorcom w ramach pomocy de minimis. Czy to jakiś nowy rodzaj umorzenia? Czy spełniam warunki, aby się o nie ubiegać?

Biznesplan – vademecum

Biznesplan to dokument stanowiący podstawę każdego biznesowego przedsięwzięcia. Ekspert wyjaśnia jak krok po kroku stworzyć prawidłowy biznesplan.

VAT od samochodów pod znakiem zapytania

Przedsiębiorcy czekający na powrót kratek do firmowych aut mają powody do niepokoju. Ministerstwo Finansów przygotowuje nowe przepisy, które mają uniemożliwić homologację aut osobowych na ciężarowe.

Naruszenie praw autorskich w internecie a adres IP

Dochodzenie roszczenia z tytułu naruszenia praw autorskich w internecie może być utrudnione z uwagi na anonimowość osoby, która dopuściła się naruszenia. Pomóc może adres IP. Ekspert wyjaśnia jakie znaczenie ma adres IP w przypadku naruszenia praw autorskich w internecie.

Znamy wysokość składki zdrowotnej na 2012 rok

Składka zdrowotna w 2012 roku wyniesie co najmniej 254,55 zł. To w sumie podwyżka o 133,92 zł w skali roku.

Absolwent i działalność gospodarcza- skąd wziąć na to pieniądze?

Wielu absolwentów ma problemy ze znalezieniem pracy. Wydaje się, że idealną alternatywą dla takich osób jest otworzenie własnej firmy. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Gdzie szukać finansowego wsparcia?

ZUS IWA 2012

ZUS IWA 2012. Do 31 stycznia 2012 r. przedsiębiorcy mają czas na złożenie druku ZUS IWA za 2011 rok. Dowiedz się w jaki sposób złożyć Informację o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA za 2011 r.

Kody terytorialne jednostek terenowych ZUS

Kody terytorialne jednostek terenowych ZUS. Znajdź kod jednostki ZUS.

ZUS IWA – druk

ZUS IWA druk 2012. Pobierz druk ZUS IWA i dowiedz się w jaki sposób go wypełnić.

REKLAMA