REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Działalność gospodarcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Na tropie szarej strefy podatkowej

Urząd Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy przeprowadził w dniu 11 lipca 2010 r. kolejną akcję wymierzoną w nieuczciwych sprzedawców handlujących na bazarach, targowiskach i giełdach.

Oszust podatkowy skazany

W dniu 31 marca 2010 r. przed Sądem Rejonowym w Bydgoszczy zapadł wyrok skazujący w sprawie przeciwko oskarżonemu o popełnienie przestępstwa skarbowego polegającego na podaniu nieprawdy w deklaracjach podatkowych, co w konsekwencji spowodowało narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie. Sąd orzekł karę łączną 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, warunkowo zawieszając wykonanie orzeczonej kary, na okres próby 5 lat.

Firmanctwo oszustów podatkowych

Co się składa na sukces biznesowy?

W dużym stopniu prowadzenie biznesu można przypisać zdrowemu rozsądkowi, jednak wierzę w stare powiedzenie mówiące o tym, że sukces zaczyna się od pomysłu, zanim ten spowszednieje.

REKLAMA

Znaczenie innowacji w biznesie

Nie wszyscy menadżerowie zdają sobie sprawę jakie znaczenie dla rozwoju biznesu mają innowacje. Warto jest uświadomić sobie, że tylko nowatorskie podejście do działań na rynku zapewni sukces firmie.

Jak znaleźć wolną przestrzeń na rynku?

Zarówno początkujący przedsiębiorca, jak i doświadczony biznesmen wie, że firma osiągnie sukces wówczas, gdy znajdzie swoją niezagospodarowaną nisze na rynku. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek.

Twoją księgowość może prowadzić komputer

Rozpoczynasz działalność gospodarczą w sektorze małych firm i nie planujesz zatrudniać dużo osób. W takiej sytuacji warto jest wykorzystać podręczny sprzęt na całość. Dowiedz się, co możesz zrobić za pomocą jednego komputera.

Jak wybrać dobrą lokalizację dla firmy?

Jeśli planujesz otwarcie własnej firmy, to oprócz pomysłu na biznes, opracowania biznes planu i przygotowania odpowiednich dokumentów niezbędnych do jej rejestracji powinieneś zadbać o odpowiednią lokalizacje.

REKLAMA

Jakie są nowe kryteria wyboru projektów w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka

W konkursach ogłaszanych od 22 czerwca br. obowiązują nowe kryteria oceny projektów przewidzianych do wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Dotacje unijne w województwie zachodniopomorskim

Podczas ubiegania się o unijną dotację musimy spełnić szereg wymogów i procedur. Nie musi to jednak oznaczać drogi przez mękę. Pod warunkiem, że do tego procesu starannie się przygotujemy.

Jak negocjować warunki umowy z kontrahentem?

Element negocjacji stał się nieodłącznym elementem funkcjonowania firmy na współczesnym rynku. Jak skutecznie negocjować warunki współpracy i handlowych? Dowiesz się analizując podane niżej wskazówki.

Utrzymaj produkcję w toku

Zatrzymać klienta i zdobyć nowego odbiorcę wyrobów Twojej firmy pomoże ciągły rozwój produkcji. Nawet gdy masz już mocną pozycję na rynku nie zapominaj o konkurencji, która podaje klientowi co raz nowe rozwiązania.

Firmy przeceniają znaczenie szkoleń

Pracownicy to najważniejszy zasób, który ma firma. Twoi ludzie to najcenniejsze aktywa. Więc zacznij w nie inwestować.

Przewaga konkurencyjna dzięki innowacjom

Innowacje to perspektywiczny kierunek dla każdej branży. Nie zatrzymuj się na zdobytych pozycjach. Twórz nowe produkty i wdrażaj nowe pomysły – to zapewni Twojej firmie przewagę konkurencyjną.

Kredyty pod unijne dotacje ograniczone

Kredyty pomostowe pod dotacje z UE ma w ofercie kilkanaście polskich banków. Ale start-upy mogą mieć kłopoty z ich otrzymaniem – mówi Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care.

Czy działalność gospodarcza jest dla Ciebie?

Jeżeli planujesz rozkręcenie własnego biznesu, to musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim oceń swoje dotychczasowe osiągnięcia, możliwości finansowe i znajomość rynku. Zastanów się także czy masz wystarczającą wiedzę na temat swojej osobowości, która może pomagać w zdobywaniu szczytów.

Jakie są korzyści z Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

Sektor publiczny nie posiada wystarczających środków na finansowanie infrastruktury, ani na jej późniejsze utrzymanie. Wybudowanie obiektów infrastruktury pociąga za sobą kolejne inwestycje wspomagające i uzupełniające. Istniejąca infrastruktura natomiast wymaga finansowania bieżących wydatków na jej utrzymanie. Wydatki na poprawę i budowę nowej infrastruktury są niezbędne, gdyż stymulują wzrost gospodarczy regionu, a to stwarza zapotrzebowanie na kolejne inwestycje. Dlatego niezbędne jest poszukiwanie nowych źródeł finansowania inwestycji.

Jak wybrać rachunek bankowy dla firmy?

Wybór rachunku bankowego dla firmy jest problemem, przed którym staje większość osób decydujących się na założenie działalności gospodarczej. Jakie konto wybrać? Czym się kierować? Dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Wniosek o dofinansowanie na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu – część I

Podczas trwającego naboru wniosków o dofinansowanie w ramach działania 1.5 RPO WM mamy szansę otrzymać unijną dotację na rozwój przedsiębiorstwa. Pieniądze te możemy przeznaczyć na np. modernizację parku maszynowego, zakup wyposażenia do naszej firmy, nabycie licencji, patentów lub know-how.

Kwalitatywna ocena bieżącej płynności finansowej firmy

W cyklu artykułów pod wspólnym tytułem ”Wybrane miary oceny stacji majątkowej” zostały pokazane wskaźniki i metodyka ich liczenia, pozwalająca na samodzielne przeprowadzenie analizy kondycji ekonomicznej firmy w oparciu o podstawowe dane księgowe. Taka analiza ma ważną zaletę – pozwala nam lepiej poznać firmę, panować nad nią i rozumieć wzajemne zależności między np. stanem zapasu magazynowego, stanem zobowiązań, należności, osiąganym obrotem czy stanem gotówki w kasie i na rachunkach bankowych.

Konkurencyjność produkcji zależy od utalentowanej kadry

Konkurencyjność na światowych rynkach sektora produkcyjnego opiera się na dostępie do utalentowanych pracowników, którzy mogą stać się motorem innowacji w firmie - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte.

Sposoby na rozpoczęcie własnej działalności

Naśladowanie, franczyza czy zakup już istniejącego biznesu to tylko niektóre metody uruchomienia własnej firmy. Wybór zależy od tego jaki charakter będzie miała Twoja działalność.

Jak traktować ryzyko porażki przy zakładaniu strony firmowej

Zainicjowanie funkcjonowania strony internetowej w firmie nie stanowi gwarancji odniesienia sukcesu. Na przyczyny porażki składają się zarówno przyczyny zewnętrzne i wewnętrzne.

Jak dopasować strategię rozwoju strony internetowej do rynku

Jaka powinna być strategia małej i średniej firmy?

Strategia jest nieodłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. Odpowiednio przemyślana pozwala na długoterminowe odnoszenie sukcesów.

Czym cechuje się strategia firmowej strony internetowej

Strategia pozwala na realizowanie działalności według przyjętego wcześniej planu. Podstawową zasadą jest podejmowanie działań, które rzeczywiście mogą być zrealizowane.

Jak zaplanować strategię dla firmowej strony internetowej


Określenie sposobu i celu działalności internetowej strony firmy pozwala na nawiązanie zamierzonej relacji z klientami. Chcąc tego dokonać należy najpierw zadać sobie i odpowiedzieć na istotne pytania.

Jakie cele przyświecają prowadzeniu stron internetowych

Strony internetowe poszczególnych firm powinny mieć precyzyjnie sformułowany cel. Od tego zależy ich sukces lub jego brak.

Jakie etapy składają się na tworzenie strony firmowej


Praca nad kreowaniem wizerunku firmy w internecie sprowadza się nie tylko do zlecanej działalności reklamowej, ale również obejmuje tworzenie własnej strony internetowej.

Jakie korzyści mogą wynikać z przemyślanej strategii


Obejmujące pełen wachlarz możliwych działań plany rozwoju i działalności małych i średnich firm, mimowolnie stają się ich strategią. Ułożenie jej pozwala na osiągnięcie zróżnicowanych korzyści.

Na czym polegają systemy zarządzania relacjami z klientem



Przedsiębiorca, który planuje rozpocząć kreowanie wizerunku w Internecie powinien zadbać o sprawny i skuteczny system zarządzania relacjami z klientem oraz pozwalający na wymianę informacji w ramach wewnętrznej struktury firmy.

Jak rodzaj firmowej strony internetowej wpływa na jej cel?

W zależności od tego jaki cel firma chce osiągnąć zakładając stronę internetową, powinna zastanowić się nad wyborem określonego jej rodzaju. Błędny wybór może doprowadzić do działania w kierunku innym niż zamierzony.

Zmieniając dostawcę energii firma może zaoszczędzić

Optymalizacja kosztów zakupu energii w przedsiębiorstwie to pracochłonne zadanie. Korzyści mogą być jednak duże, bo pozwalają prosto i skutecznie obniżyć koszty zakupu energii w firmie.

Wsparcie MŚP w województwie mazowieckim

W 2010 roku przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem zewnętrznego kapitału na rozwój swoich firm będą mogli to uczynić w ramach kilku ciekawych konkursów. Warto jednak pamiętać, że kwota dostępnych funduszy jest z roku na rok coraz mniejsza, podczas gdy konkurentów o unijne granty przybywa.

Jak prezentuje się Nokia N8

Nokia N8 to aparat telefoniczny stanowiący centrum multimedialne i biznesowe. Liczne aplikacje pozwalają na wykorzystywanie najnowszych rozwiązań technologicznych i firmowych.

Jaka prezentuje się Nokia 7230

Nokia 7230 jest propozycją skierowaną do sektora MSP. Telefon ten łączy funkcje biznesowego biura z funkcjami rozrywkowymi.

Rynek budowlany: sprawdzaj swoich kontrahentów

Niezależnie w jakiej branży działasz uczciwy kontrahent to podstawa sukcesu. Zaległości finansowe twojego partnera mogą doprowadzić Cię do bankructwa.

Jak prezentuje się Nokia E5

Nokia E5 stanowi propozycję przygotowaną dla małych i średnich firm. Ten biznesowy telefon jest wyposażony m.in. w klasyczna klawiaturę QWERTY, gniazdo kart pamięci microSD, a także umożliwia wymianę karty podczas pracy telefonu.

Czym jest firma spółki partnerskiej?

W obrocie gospodarczym wyrażenia „firma” używa się dla określenia samej działalności gospodarczej i ogólnie formy jej wykonywania, tymczasem firma spółki to nic innego jak jej nazwa.

Na czym polega umowa spółki partnerskiej?

Pierwszy etap w procesie powstawania spółki partnerskiej stanowi zawarcie umowy spółki, która powinna zawierać określone elementy. Jakie elementy powinna zawierać umowa spółki partnerskiej?

Jak prowadzić działalność w formie spółki partnerskiej?

Spółka partnerska jest nową formą spółki osobowej. Została wprowadzona do polskiego systemu prawnego wzorując się na rozwiązaniach systemu amerykańskiego. Ta forma prowadzenia działalności jest przeznaczona wyłącznie dla wykonywania wolnych zawodów.

Jak wygląda reprezentacja spółki partnerskiej?

Kodeks Spółek Handlowych stanowi, że w spółce partnerskiej każdy partner ma prawo samodzielnie (jednoosobowo) reprezentować spółkę. Jest to jednak prawo a nie żaden nakaz co oznacza, że kwestie te mogą być uregulowane zupełnie inaczej.

Rząd wesprze przedsiębiorców – powodzian

Rada Ministrów chce wesprzeć przedsiębiorców, którzy ucierpieli w czasie powodzi. Poszkodowane firmy będą mogły otrzymać pożyczki na preferencyjnych warunkach.

Sposób księgowania w kpir przy ewidencjonowaniu usług kasą fiskalną

Jak księgować w księdze przychodów i rozchodów faktury wystawione za przeprowadzane szkolenia przy równoczesnym ewidencjonowaniu obrotu bezrachunkowego za pomocą kas rejestrujących?

Kiedy ująć import towarów w kpir

Czy wydatki poniesione na zakup towarów handlowych (importowanych) oraz koszty uboczne zakupu należy ująć w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w dacie otrzymywania towaru?

Jak umorzyć zgubiony czek?

Utrata czeku praktycznie uniemożliwia wykonywanie praw z nim związanych. Rozwiązanie tego problemu możliwe jest dzięki zastosowaniu instytucji umorzenia utraconego czeku przewidzianej przepisami prawa wekslowego.

Co zrobić, gdy weksel zaginie?

Zaginięcie weksla powoduje, iż prawie niemożliwe staje się wykonywanie z nim związanych. Powstające w związku z takimi zdarzeniami problemy pozwala rozwiązać instytucja umarzania utraconych dokumentów.

Jak ująć diety i noclegi pracownicze w ewidencji kpir

Czy koszty delegacji: diety, noclegi pracownika są kosztem uzyskania przychodu z działalności oraz czy należy rozliczać każdy wyjazd i potwierdzać jego pobyt na druku delegacji?

Kim jest osoba trzecia w podatkach i za co odpowiada?

Za zaległości podatkowe podatnika może odpowiadać osoba trzecia. Zamknięty katalog osób, które mogą ponosić taka odpowiedzialność a także określenie sytuacji w jakich odpowiadać będzie osobą trzecia zawierają przepisy ordynacji podatkowej. Jednak warto pamiętać, iż osoba trzecia poniesie odpowiedzialność za zobowiązania podatkowego podatnika dopiero gdy organ podatkowy orzeknie o odpowiedzialności tej osoby w drodze decyzji. W jakich przypadkach jest to możliwe?

Dowód wewnętrzny podstawą zapisu w kpir podatników VAT kupujących od rolników ryczałtowych.

W jaki sposób należy dokumentować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów zakupy dokonywane przez podatników podatku VAT od rolników ryczałtowych?

REKLAMA