REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dofinansowanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Unijne dotacje na projekty informatyczne w województwie warmińsko-mazurskim

Fundusze unijne wspierają przedsiębiorców we wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych ułatwiających funkcjonowanie firm w wielu obszarach. Możliwość sięgnięcia po dotacje na ten cel oferuje także Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury. Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem tego typu pomocy powinni aplikować o unijną pomoc w ramach trwającego właśnie naboru wniosków o dofinansowanie.

Jakie są obowiązujące logotypy w Programie Kapitał Ludzki w latach 2007-2013?

Obowiązek stosowania jednolitych oznaczeń zgodnych z wymogami Unii Europejskiej spoczywa na wszystkich beneficjentach projektów realizowanych przy współudziale środków europejskich. Prawidłowość ich stosowania może być przedmiotem unijnej kontroli.

Jakie dotacje na certyfikacje wyrobów ekologicznych w przedsiębiorstwach

Dzięki unijnej dotacji przedsiębiorcy mogą otrzymać wsparcie na działania dostosowujące do wymogów ochrony środowiska. W ramach naboru wniosków o dofinansowanie przedsiębiorcy mogą starać się o wsparcie finansowe na wprowadzenie w swoich firmach ekologicznych systemów zarządzania oraz ekoznaków.

„Młody rolnik”, a możliwość podjęcia pracy dodatkowej - porada

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich młodzi rolnicy mogą otrzymać dotację finansową na realizację inwestycji w przejmowanych gospodarstwach rolnych. Czy w konsekwencji przyznanej dotacji, młodzi rolnicy muszą zaprzestać podejmowania jakiejkolwiek pracy dodatkowej?

REKLAMA

Za mało chętnych na pół miliona dotacji na e-biznes

Co zatem zniechęca w tym roku przedsiębiorców do sięgnięcia po prawie półmilionową dotację, która do tej pory cieszyła się tak dużym powodzeniem, że złożenie wniosku okupione było wielogodzinnym oczekiwaniem w ogromnych kolejkach? Czyżby mocno zaostrzone w tym roku kryteria oceny wniosków, co miało promować najlepsze projekty internetowe, a jednocześnie uporządkować rekrutację w ramach działania 8.1?

Nieprawidłowości przy rozliczaniu dotacji unijnych

Podmioty, którym uda się uzyskać dofinansowanie, dopiero podczas realizacji projektu przekonują się, że pozyskanie dotacji to tylko część sukcesu. O wiele trudniejsze okazuje się niejednokrotnie prawidłowe rozliczenie i zamknięcie projektu.

Jakie działania nie stanowią rozpoczęcia realizacji projektu?

Wymogi w zakresie kwalifikowania wydatków restrykcyjnie odnoszą się do pojęcia terminu „rozpoczęcie realizacji projektu”. W niektórych programach europejskich, data rozpoczęcia realizacji projektu powinna zostać poprzedzona złożeniem wniosku o dofinansowanie w określonym terminie naboru wniosków. W niektórych sytuacjach wcześniejsze rozpoczęcie realizacji projektu może wykluczyć wnioskodawcę z możliwości ubiegania się o unijną pomoc.

Jakie są zasady procedury odwoławczej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w łódzkiem?

Procedura odwoławcza może być skutecznym sposobem na dochodzenia swoich racji, w przypadku gdy nie zgadzamy się z oceną naszego projektu. Wniesienie środka odwoławczego podlega ściśle określonym procedurom oraz terminom.

REKLAMA

Jakie są fundusze na badania i rozwój technologii w przedsiębiorstwach

Rozwój firmy dzięki badaniom przemysłowym i pracom rozwojowym? To nie mrzonki. Dzięki funduszom unijnym istnieje możliwość otrzymania pomocy finansowej na stworzenie prototypu a następnie jego wdrożenie w naszym przedsiębiorstwie.

Jakie są dotacje na wsparcie działalności eksportowej przedsiębiorstw – część II

W momencie podjęcia decyzji o rozpoczęciu działalności eksportowej warto rozważyć możliwość skorzystania z rozmaitych form wspierania tego typu działań. W zależności od wybranego instrumentu możemy zaprezentować swoją ofertę produktową lub usługową na targach zagranicznych lub na przykład dopłatę do oprocentowania kredytów eksportowych.

Jakie są dotacje na wsparcie działalności eksportowej przedsiębiorstw – część I

Polskie produkty na rynkach zagranicznych wcale nie muszą być czymś niespotykanym. Dzięki środkom europejskim możemy sprawić, że polskie marki będą znane i lubiane również na arenie międzynarodowej.

Jaka jest różnica między zaliczką a refundacją w innowacyjnych projektach

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, beneficjenci mogą otrzymać dofinansowanie realizowanego projektu za pomocą dwóch form płatności tj. zaliczki i/lub refundacji. Dzięki zróżnicowaniu form dofinansowania, unijne projekty są wdrażane sprawniej, a środki wspólnotowe wydawane skuteczniej.

Udzielenie dotacji oraz prawo kontroli prawidłowości jej wykorzystania

Ustawa o systemie oświaty nie formułuje żadnych ograniczeń w zakresie sposobu wydatkowania środków pochodzących z przyznanej dotacji, stanowiąc jedynie, że dotacja przysługuje na każdego ucznia.

Jakie są obowiązki beneficjenta po przyznaniu dotacji

Po otrzymaniu decyzji o przyznaniu dofinansowania dla naszego projektu przychodzi etap polegający na jego wdrożeniu. Po podpisaniu umowy o dofinansowaniu realizacja projektu musi przebiegać zgodnie z harmonogramem oraz w poszanowaniu unijnych zasad.

Jak promować regionalne marki dzięki unijnym funduszom?

Rozwój regionalny oprócz inwestycji o charakterze technicznym, wymaga skutecznej promocji. Przedstawianie lokalnych zalet jest dzisiaj łatwiejsze dzięki możliwości pozyskania na ten cel funduszy europejskich.

Jak napisać protest od decyzji o nieprzyznaniu dotacji z UE?

Po otrzymaniu informacji o negatywnym wyniku oceny wniosku o dofinansowanie, wnioskodawcy przysługuje prawo do wniesienia protestu. Aby protest mógł być skutecznie wniesiony muszą zostać zachowane ściśle określone reguły. Jakie - czytaj w poniższym artykule!

Jak odwoływać się od decyzji o nieprzyznaniu dotacji z UE?

Przedsiębiorcy ubiegający się o pomoc finansową z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka mają możliwość odwołania się od wyników oceny projektów. Narzędziem, które temu służy jest protest.

Jakie wyzwania stoją przed UE na najbliższe lata

Obchodzony w 2007 r. okrągły jubileusz powstania Unii Europejskiej dał przyczynek zarówno do oceny przeszłego półwiecza funkcjonowania Wspólnoty, jak i rozpoczął dyskusję nad przyszłością Unii Europejskiej oraz nad wyzwaniami z jakimi będzie musiała się zmierzyć w niedalekiej przyszłości.

Czy JESSICA pomoże polskim miastom

Inicjatywa JESSICA jest wspólnym przedsięwzięciem Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Banku Rozwoju Rady Europy i Komisji Europejskiej. Wspólnie z programem JEREMIE wspomaga inwestycje w ramach zintegrowanych programów rozwoju obszarów miejskich. Czy unijna inicjatywa JESSICA jest w stanie wspomóc rozwój polskich miast?

Polska za sterami UE - jakie perspektywy

1 lipca 2011 Polska obejmie półroczne przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Do kompetencji polskich władz należeć będzie wyznaczanie kierunku politycznego rozwoju Wspólnoty, dbałość o jej rozwój, bezpieczeństwo, dalszą integrację.

Jakie są dotacje na odnawialne źródła energii

Wzrost cen surowców nieodnawialnych spowodował, że zaczęto dostrzegać możliwości pozyskiwania energii metodami alternatywnymi. W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013, na działania bezpośrednio związane z odnawialnymi źródłami energii przeznaczono aż 880 mln euro. Kto może być beneficjentem tego działania?

Unijne stypendia dla lubuskich doktorantów - jak je zdobyć

Nawet do 5 tys. zł miesięcznie może wynieść unijne stypendium dla doktorantów lubuskich uczelni. Aby jednak otrzymać pomoc finansową konieczne trzeba spełnić kilka warunków.

Szansa na międzynarodową promocję dzięki unijnym funduszom

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla śląskich przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w międzynarodowych targach i wystawach. Na ten cel można otrzymać z Unii Europejskiej nawet do 50 tys. złotych.

Jak zaistnieć w sieci dzięki dotacji na e-usługi

W ramach funduszy na lata 2007-2013 część środków została skierowana do przedsiębiorców zainteresowanych wdrożeniem w swoich firmach nowoczesnych systemów teleinformatycznych. Dzięki tym pieniądzom możliwe jest zaistnienie firmy na szerszym rynku i zwiększenie wolumenu sprzedaży swoich produktów i usług. Dzisiaj taką możliwość otworzono również przed przedsiębiorcami z województwa łódzkiego.

Jak ożywić zdegradowane obszary miast dzięki funduszom unijnym

Jest szansa na odnowę zdegradowanych obszarów miejskich. Szansę taką dają środki unijne, dzięki którym będzie można poprawić estetykę aglomeracji miejskich. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się konkursy o dotacje unijne, związane z dofinansowaniem rewitalizacji miast.

Jak wypełnić wniosek o przyznanie renty strukturalnej – część II

Ubieganie się o przyznanie renty strukturalnej przebiega dwuetapowo. Jeżeli jednak przekazanie gospodarstwa rolnego nastąpiło w zgodzie z informacjami zawartymi we wniosku z I etapu, wówczas II etap nie jest obowiązkowy.

Jak wypełnić wniosek o przyznanie renty strukturalnej – część I

Wypełnienie formularza o przyznanie renty strukturalnej nie jest skomplikowane, pod warunkiem zachowania kilku podstawowych zasad. Z decyzją trzeba się jednak pospieszyć – wnioski o przyznanie renty przyjmowane są tylko do 10 września br.

Jak rodzą się unijne dotacje dla przedsiębiorców

Przekazywanie środków przez Unię Europejska na zróżnicowane programy planowane jest ze znacznym wyprzedzeniem. Jak będzie wyglądało przyszłe dziesięciolecie i jakie miejsce zajmą w nim przedsiębiorcy dowiesz się z poniższego artykułu.

Dotacje unijne na renty strukturalne

Prawo do otrzymywania renty strukturalnej przysługuje rolnikom, którzy przekażą swoje gospodarstwo rolne i zrezygnują z prowadzenia działalności rolniczej. Warunkiem przyznania renty jest złożenie w wymaganym terminie wniosku o przyznanie renty strukturalnej.

Jak wnioskować o przyznanie renty strukturalnej

Procedura ubiegania się o przyznanie renty strukturalnej nie jest skomplikowana. Wystarczy pobrać ze strony internetowej formularz wniosku, wypełnić go, a następnie przekazać do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak pozyskać unijne środki na wspólne inwestycje w przedsiębiorstwach

Potwierdzamy informacje o wznowieniu konkursu na wsparcie powiązań kooperacyjnych w przedsiębiorstwach w województwie świętokrzyskim. Do rozdysponowania podczas tego naboru jest 18 mln zł. Zatem przedsiębiorcy na start!

Wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich

Już wkrótce w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie można składać wnioski o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich. W ramach tegorocznego naboru wniosków można uzyskać do 100 tyś. złotych dotacji.

Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich

Już od 24 sierpnia br. można składać wnioski o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich. Unia Europejska może pokryć do 50% kosztów poniesionych na realizację inwestycji. Warto się jednak spieszyć – w ramach konkursu obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy.

Jak zmodernizować gospodarstwo rolne za środki unijne?

Z pomocy ze środków europejskich mogą skorzystać również mieszkańcy wsi. „Młodzi rolnicy” będą mogli otrzymać do 75 tys. złotych na przebudowę gospodarstw rolnych lub zakup gruntów. Nabór wniosków rusza już 17 sierpnia br.

Dofinansowanie odbudowy zniszczonych przez powódź gminnych zasobów mieszkaniowych

We wrześniu gminy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie odbudowy zasobów mieszkaniowych zniszczonych w wyniku powodzi.

Własny biznes dzięki unijnym funduszom na Warmii i Mazurach - porada

Jeśli masz pomysł na uruchomienie własnej działalności gospodarczej i szukasz środków, które pozwolą urzeczywistnić to marzenie, powinieneś niezwłocznie zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rządowe propozycje zmiany zasad naliczania janosikowego

Ministerstwo Finansów przygotowało propozycje zmiany systemu naliczania wpłaty do budżetu państwa dla wszystkich szczebli samorządu terytorialnego.

Jakie zmiany wprowadzono we wniosku o dofinansowanie projektu dla konkursu PO IG 8.1 - część I

W poniższym artykule opisujemy zmiany jakie wprowadziła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości na koniec czerwca 2010 roku. Wprowadzone zmiany mają za zadanie premiować projekty najbardziej odpowiadające celom działania 8.1 PO IG. Są to projekty cechujące się wysoką innowacyjnością oraz oparte o wiarygodny model biznesowy.

Jak otrzymać dofinansowanie na e-usługę

PARP ogłosiła konkurs na działanie 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG). W okresie od 30 lipca 2010 roku do 30 września 2010 roku można składać w tym konkursie wnioski na projekty, które mają na celu zaoferowanie e-usługi. Kto i na co można otrzymać dofinansowanie?

Jak podlascy przedsiębiorcy mogą promować się w kraju i za granicą dzięki unijnym funduszom

Tylko do 30 lipca br. będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie przedsiębiorców, którzy chcieliby promować swoje produkty za granicami Polski. Na ten cel przeznaczono kwotę ponad 1,5 mln PLN.

Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim – część II

Jeśli myślisz o rozwoju swojego przedsiębiorstwa poprzez np. rozszerzenie oferty produktowej niezwłocznie powinieneś zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Unia Europejska. Jeszcze do 13 sierpnia istnieje możliwość wsparcia tego typu inwestycji ze środków europejskich.

Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim – część I

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby otrzymać pieniądze na rozwój swojego przedsiębiorstwa, powinni zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Unia Europejska. Warto jednak pospieszyć się z decyzją, ponieważ czasu na złożenie wymaganych dokumentów jest coraz mniej.

Jak przygotować projekt na wsparcie przedsiębiorców w województwie podlaskim

W spotkaniach z potencjalnymi wnioskodawcami niejednokrotnie pytani jesteśmy w jaki sposób przygotować dobry projekt. Jakie informacje umieścić w dokumentacji, aby sprostać wymaganiom komisji oceniającej i dostać upragnioną dotację? Nie ma jednej skutecznej recepty, która gwarantowałaby przyznanie unijnego wsparcia. Tym nie mniej możemy zwiększyć swoje szansę na otrzymanie unijnego grantu po szczegółowym zapoznaniu się kryteriami wyboru projektów.

Jak pozyskać fundusze na rozwój najmniejszych firm w województwie łódzkim

Wsparcie w ramach funduszy unijnych mogą otrzymać również mikro- i mali przedsiębiorcy realizujący swoje projekty na terenie województwa łódzkiego. Wkrótce rozpocznie się nabór projektów.

Zasady horyzontalne w działaniach promocyjnych EFS – część II

W poprzedniej części artykułu uwagę poświeciłem urzeczywistnianiu w projektach unijnych zasady równości szans kobiet i mężczyzn. Napisałem dlaczego tak ważne jest urzeczywistnianie tej zasady, zwłaszcza w kontekście wdrażania projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zasadzie tej poświęcono dotychczas najwięcej uwagi w publicystyce, tym ni mniej musimy pamiętać, że realizowane projekty powinny przyczyniać się także do innych zasad horyzontalnych. Jakich? O tym w tej części artykułu.

Kontrowersyjny konkurs na Mazowszu - podsumowanie

Na tegoroczny konkurs dotyczący rozwoju przedsiębiorczości, firmy z Mazowsza czekały przeszło pół roku. Złożonych zostało 689 wniosków, o poziomie dofinansowania blisko dziewięciokrotnie większym niż przewidziana na konkurs alokacja.Konkurs ten wzbudził wiele kontrowersji.

Jakie są nowe zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG – część I

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, podjęto działania, które w założeniu mają ułatwić aplikowanie o środki pomocowe. Ostateczna decyzja w tej sprawie została podjęta podczas posiedzenia Komitetu Monitorującego Programu Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, które odbyło się 22 czerwca br. Przyjęte zmiany będą obowiązywać już od najbliższego naboru wniosków tj. od 30 lipca br. Koniecznie zapoznaj się z tymi zmianami.

Jak stworzyć serwis internetowy dzięki unijnej dotacji? – część II

Już wkrótce ruszy nabór wniosków na dofinansowanie projektów z zakresu gospodarki elektronicznej. Ze środków unijnych będzie można dofinansować wiele ciekawych i nowatorskich rozwiązań z zakresu e-usług. Już dzisiaj można przewidzieć, że konkurs ten będzie się cieszyć ogromną popularnością wśród wnioskodawców. Jeśli jesteś zainteresowany – zacznij przygotowywać dokumentacje aplikacyjną.

Trwa konkurs na wsparcie przedsiębiorców w województwie wielkopolskim

Przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego mają szansę na otrzymanie dofinansowanie unijnego na rozwój swoich firm. Trzeba się jednak spieszyć i w terminie naboru złożyć wymaganą dokumentacje aplikacyjną.

Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

Tylko do 2 sierpnia br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców zamierzających wykorzystać unijną dotację na rozwój swojej firmy. Proces aplikowania o dostępne fundusze unijne podlega zasadom określonym przez instytucje organizującą konkurs.

REKLAMA