Informacje, które adwokat zdobył w wyniku kształcenia i praktyki, pozwalają mu dostosować obowiązujące przepisy prawne do konkretnego przypadku.
Wiedza prawnicza jest niezwykle przydatna. Korzystanie z usług i doświadczeń prawnika jest potrzebne. Rzymska paremia ignorantia iuris nocet, czyli nieznajomość prawa szkodzi, jest aktualna także w dzisiejszych czasach.
Polecamy: Seria 5 książek. Poznaj swoje prawa!
Sprawy małżeńskie są często trudne, angażują emocjonalnie strony. Adwokat jako osoba postronna będzie potrafił racjonalnie ocenić sprawę. Brak emocjonalnego spojrzenia na sytuację, pomoże w sposób rzeczowy przejść przez bolesne doświadczenie życiowe. Problematyka roli adwokata w kościelnych procesach małżeńskich jest ściśle związana z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości. Udział adwokata w procesie jest wyrazem respektowania podstawowych praw i wolności obywateli. Adwokat pomaga klientowi prezentować jego stanowisko i sytuację. Często okazuje się, że udział adwokata w procesach małżeńskich jest niezbędny, aby strona mogła z godnością i poczuciem sprawiedliwości przejść przez proces.
Udział adwokata w procesie nie jest gwarantem wygranej, ale z pewnością zwiększa szanse, aby stanowisko strony zostało należycie przedstawione i aby nie musiała ona mierzyć się samodzielnie z trudną sprawą małżeńską. Adwokat powinien traktować swoją profesję jako służbę pełniąc ją z kompetencją, humanizmem i wyczuciem. Często pomoc profesjonalisty okazuje się kluczowa do osiągnięcia sukcesu.
Klaudia Król adwokat kościelny
klaudiakrol.up@gmail.com
absolwentka UPJP2 w Krakowie, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej