Reklamacja perfum
REKLAMA
REKLAMA
To, czy sprzedawca zwróci Pani pieniądze bądź dokona wymiany będzie zależeć od jego dobrej woli, gdyż nie ma takiego obowiązku. Perfumy, które Pani kupiła nie są wadliwe, a ta kwestia przy reklamacji jest kluczowa.
REKLAMA
Zobacz również: Co napisać w reklamacji
Co innego gdyby okazało się, że perfumy mają zepsutą pompkę. Tu już mamy do czynienia z wadliwością, więc można produkt zareklamować. Kwestia ta uregulowana jest w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Zgodnie z nią sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową (w tym przypadku niepisana umowa kupna sprzedaży).
Zobacz również: Reklamacja towaru
Jednak w przypadku perfum trudno jest stwierdzić ich wadliwość (to, że nie podoba nam się zapach nie jest bowiem wadą), dlatego w przypadku tego typu zakupu warto zastanowić się czy aby na pewno to jest produkt, który nam odpowiada. Reklamacja nie zostanie uwzględniona, jeżeli powołamy się na „zmienność naszego gustu”. W takiej sytuacji możemy liczyć (jak już wspominałam wyżej) na dobrą wolę sprzedawcy.
Podstawa prawna:
ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zminie Kodeksu cywilnego (Dz. U. nr 141, oz. 1176 z późn. zm.).
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat