REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Z babcią i dziadkiem na siłownię? Jak najbardziej!

Subskrybuj nas na Youtube
dzień babci i dziadka 2023
Inne

REKLAMA

REKLAMA

Dzień Babci i Dziadka 2023. Już 7 na 10 pracowników chciałoby mieć możliwość rodzinnego korzystania ze świadczeń pozapłacowych, takich jak karty sportowe. Trend dbania o najbliższych dotyczy również wsparcia najstarszych członków rodziny, którzy obchodzą swoje święto już w najbliższy weekend. Jak wynika z danych Benefit Systems, niemal połowa aktywnych osób po 60. roku życia chciałaby korzystać z karty, uprawniającej do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych  

Rynek dodatków pozapłacowych nad Wisłą wciąż ewoluuje. W ostatnich latach benefity pracownicze stały się standardem, a dziś coraz częściej interesują się nimi także rodziny zatrudnionych. Świadczenia muszą stawać się coraz bardziej elastyczne, by spełniać wymogi współczesnego rynku pracy. Liczą się rozwiązania inkluzywne — dotyczy to szczególnie rodziców i dziadków zatrudnionych, a więc osób często po sześćdziesiątce. 

REKLAMA

– Karty MultiSport upowszechniły się na krajowym rynku pracy, co potwierdzają liczby. Obecnie z benefitu tego korzysta 1,2 mln zatrudnionych Polaków – wyjaśnia Małgorzata Frankowska, dyrektor HR w Benefit Systems. – Osoby zatrudnione zwracają jednak uwagę na zakres świadczeń, chciałyby rozszerzyć je na swoich bliskich. Również seniorzy dostrzegają potencjał, jaki niesie ze sobą posiadanie karty sportowej – między innymi z obszaru profilaktyki zdrowotnej. 

dzień babci i dziadka 2023

 

dzień babci i dziadka 2023

Inne

Karty sportowe mogą zachęcić osoby starsze do ćwiczeń

REKLAMA

Jak do ćwiczeń podchodzą sami seniorzy? Niestety, ogólny poziom aktywności fizycznej u osób starszych wciąż jest alarmująco niski: według badań Benefit Systems obecnie aż dwóch na pięciu Polaków w wieku 60+ deklaruje, że nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu. Popularyzacja benefitów pozapłacowych dla członków rodziny ma jednak szansę zmienić ten negatywny trend, a część seniorów już teraz dostrzega korzyści z regularnego podejmowania aktywności - już co piąta aktywna osoba po 60. roku życia przyznaje, że chciałaby częściej ćwiczyć.

Szczególnie istotna może być w tym przypadku dostępność infrastruktury sportowej. Kartę, która uprawnia do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych, taką jak np. MultiSport Senior, chciałoby otrzymać aż 47% osób po sześćdziesiątce

Ankietowani seniorzy byli przeważnie zgodni: największy wpływ na popularyzację aktywności fizycznej ma dla nich rodzina i najbliższe otoczenie. Odpowiedziało tak prawie 60% uczestników badania w wieku 60+. Z kolei główną motywacją do podejmowania aktywności dla niemal połowy (49%) była chęć utrzymania dobrego zdrowia. Co więcej, 93% seniorów w Polsce zgadza się ze stwierdzeniem, że aktywność fizyczna pomaga w poprawie lub utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
dzień babci i dziadka 2023

dzień babci i dziadka 2023

 

Inne

Szukasz prezentu na Dzień Dziadka? Zabierz go do klubu fitness

REKLAMA

Według danych GUS już w 2030 roku liczba osób w wieku 60 lat i więcej wzrośnie do 10,8 mln Tymczasem to właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na pogorszenie stanu zdrowia, w tym choroby wieku starczego, takie jak miażdżyca lub osteoporoza. Jednocześnie polscy seniorzy przyznają, że regularnie uprawiany sport wspiera odporność na infekcje (uważa tak 66% badanych), redukuje problemy z nadciśnieniem (56%) oraz pomaga walczyć z cukrzycą (49%)[6]. 

Poza dietą i profilaktyką zdrowotną, sprawność psychofizyczną u osób starszych powinny wspierać ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, dostosowane do warunków i ogólnego samopoczucia seniora. Dobrze dobrane aktywności pozwalają między innymi zmniejszać sztywność mięśniowo-stawową, utrzymywać możliwości motoryczne takich osób, czy zwiększać poziom dotlenienia organizmu. Nie do przecenienia jest ponadto wartość ćwiczeń dla psychiki, w tym szansa na poszerzanie kręgów społecznych i walka z samotnością, która dotyka wielu seniorów.

Z perspektywy pracownika zdrowie najbliższych członków rodziny jest niezwykle istotną kwestią, która w dużym stopniu może decydować także o samopoczuciu i efektywności samego zatrudnionego. Inwestycja w benefity mające korzystny wpływ na zdrowie nie tylko samych zatrudnionych, ale także na ich najbliższych, to trend, który w najbliższym czasie będzie przybierał na sile. Rośnie świadomość dotycząca sportu, dlatego pozostaje nam mieć nadzieję, że wkrótce najbardziej trafionym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka będzie wspólny, międzypokoleniowy trening  – podsumowuje Małgorzata Frankowska, Dyrektor HR w Benefit Systems.

Doświadczenia ostatnich lat sprawiły, że dla wielu Polaków jednym z priorytetów stało się zadbanie o najbliższych. Świadomość tej zmiany może okazać się kluczowa w kontekście rywalizacji o zatrzymanie w firmie kluczowych pracowników. 

 

Raport MultiSport Index 2022

 

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Alimenty na dziecko w 2025 roku [FAQ]

Rodzic ubiegający się o alimenty na dziecko ma wiele wątpliwości. Co warto wiedzieć o alimentach w 2025 roku? Prezentujemy odpowiedzi na często zadawane pytania.

Podwyżki od 583 zł do 2920 zł. ZUS przegrał z emerytami. 23 razy. Na razie nieprawomocnie [Wyrok TK z 4 czerwca 2024 r.]

ZUS odmówił przeliczenia emerytur wykonując wyrok TK z 4 czerwca 2024 r. z uwagi na brak publikacji w Dzienniku Ustaw. ZUS jasno wyjaśnił, że jedyną rzeczą, która go zmusi do przeliczenia emerytury jest wyrok sądu cywilnego. Emeryci poszli więc do sądu. Wyroków jest coraz więcej. Generalnie emeryci wygrywają. ZUS zaskarża seryjnie wyroki sądu okręgowego, aby nie dopuścić do serii wyroków prawomocnych i niekorzystnych dla ZUS. Także sądy apelacyjne zaczynają orzekać korzystnie dla emerytów w II instancji.

Fiskus wlepi karę nawet po przedawnieniu podatku. MF nie chce darować sprawcom przestępstw i wykroczeń skarbowych nawet po latach

Ministerstwo Finansów chce usunąć z kodeksu karnego skarbowego przepis, który pozwala uniknąć kary za przestępstwo lub wykroczenie skarbowe, jeżeli upłynął termin przedawnienia podatku. Taką zmianę zawiera projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej i kilkunastu innych ustaw, opublikowany 28 marca 2025 r.

Wybory prezydenckie 2025: Czym jest tzw. pozew w trybie wyborczym? Czego może dotyczyć? Jakie konsekwencje?

Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja 2025 r. W przypadku rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w trakcie trwania kampanii wyborczej, prawo wyborcze przewiduje szczególny tryb sądowego dochodzenia roszczeń. Czym jest tzw. pozew w trybie wyborczym?

REKLAMA

Chore dzieci bez orzeczeń o niepełnosprawności, bo 12 miesięcy to kluczowy termin. Czy komisje orzecznicze działają bezprawnie?

Dość z tym - alarmują rodzice! Co z tego, że są wytyczne co do stałego orzeczenia o niepełnosprawności czy stopniu, jak komisje orzecznicze w ogóle nie chcą kwalifikować pod daną chorobę uprawniającą do tego. Mówią: nie bo nie! Znaczenie ma prawne a nie potoczne rozumienie niepełnosprawności. Komisje podpierają się przepisami, a w rzeczywistości chore dzieci są bez orzeczeń o niepełnosprawności. Komisje orzecznicze działają bezprawnie? Sąd: dla WZON i PZON brak podstaw prawnych do stosowania zawężonego katalogu stanów chorobowych, ustalonego z przekroczeniem upoważnienia ustawowego.

Ubodzy pracujący: pracują ale są biedni

Co z tego, że wynagrodzenie minimalne rośnie, że jest waloryzacja emerytur i rent jak wciąż mamy z takim zjawiskiem jak: UBODZY PRACUJĄCY. Wiele osób w Polsce wciąż żyje od 1. do 1. Co gorsza, często są to osoby dobrze wykształcone, z ustabiliozowaną sytuacją społeczną rodzinną, znający kilka języków, posiadający doświadczenie zawodowe. Czemu Polska niewiele z tym robi?

Zastrzeż PESEL i śpij spokojnie: Jak ochronić się przed wyłudzeniami kredytów i zawieraniem nieautoryzowanych umów?

Twój PESEL może paść ofiarą oszustwa, nawet gdy o tym nie wiesz. Nowe narzędzie dostępne w aplikacji mObywatel pozwala jednym kliknięciem zablokować możliwość zaciągania kredytów na Twoje dane. Sprawdź, jak działa mechanizm zastrzeżenia PESEL i dlaczego to dziś obowiązkowy krok w ochronie Twojej tożsamości.

Koniec ze spowiadaniem dzieci poniżej 18 roku życia? „Niektóre ofiary molestowania seksualnego ze strony księży mówią, że ich oprawcy wytypowali ich właśnie w konfesjonale”. Sprawą zajęła się komisja sejmowa

Zbliża się Wielkanoc i sezon Pierwszych Komunii Świętych, a wraz z nimi – w Kościele katolickim, wielu wiernych przystępować będzie do spowiedzi. Dotyczy to przy tym nie tylko dorosłych, ale również i dzieci. W sprawie tych ostatnich, w październiku 2024 r., do Sejmu została wniesiona petycja obywatelska, która była przedmiotem obrad Komisji do Spraw Petycji w dniu 3 kwietnia br. W petycji tej, jej autorzy wnieśli o podjęcie przez Komisję inicjatywy ustawodawczej, której skutkiem byłoby wprowadzenie zakazu „spowiadania dzieci poniżej 18 roku życia w Kościele katolickim i innych kościołach, jeśli ją stosują”, ponieważ w ich ocenie – „żadna obca osoba dorosła nie ma prawa przesłuchiwać dziecka sam na sam, bez nadzoru opiekunów i psychologów”. Nie chodzi jednak wyłącznie o praktyki kościoła Katolickiego, ale wszystkich związków wyznaniowych, które stosują spowiedź indywidualną.

REKLAMA

Pierwsze Klucze do… wyższych cen? Nowy program mieszkaniowy pod lupą: dopłaty, które mogą nam zaszkodzić?

Nowy program „Pierwsze Klucze”, zaprojektowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, ma pomóc Polakom w zdobyciu własnego „M”. Jednak w opinii wiceszefa MFiPR Jana Szyszki projekt może wywołać odwrotny skutek – zamiast zwiększyć dostępność mieszkań, tylko podbije ceny i zasili kieszenie deweloperów oraz banków. Czy czeka nas powtórka z rozrywki po „Bezpiecznym Kredycie 2 proc.”? Sprawdźmy, co naprawdę kryje się za tym pomysłem.

3 stopnie niepełnosprawności a zasiłki z MOPS w 2025 r. [LISTA]

Legitymowanie się określonym stopniem niepełnosprawności może niekiedy decydować o możliwości uzyskania konkretnego wsparcia w ośrodkach pomocy społecznej. Jakie zasiłki wypłaca MOPS i ile wynoszą w 2025 r.? Kto może je otrzymać?

REKLAMA