Jeśli osoba składająca ofertę – oferent – nie wyznaczyła terminu, w jakim oczekuje odpowiedzi, to oferta złożona w obecności drugiej strony albo za pomocą środka porozumiewania się na odległość, przestaje być wiążąca jeśli nie zostanie przyjęta niezwłocznie. Jeśli natomiast została złożona w inny sposób, to przestaje być wiążąca z upływem czasu, w jakim oferent mógł w zwykłym toku czynności otrzymać na nią odpowiedź, wysłaną bez nieuzasadnionego opóźnienia.
Oferta może być również złożona w postaci elektronicznej. Wiąże ona oferenta jeśli druga strona niezwłocznie potwierdzi jej otrzymanie.
Obowiązkiem przedsiębiorcy składającego ofertę w postaci elektronicznej jest poinformowanie drugiej strony w sposób jednoznaczny i zrozumiały o:
- czynnościach technicznych, które składają się na procedurę zawarcia umowy
- skutkach prawnych potwierdzenia przez drugą stronę otrzymania oferty
- zasadach oraz sposobach utrwalania, zabezpieczania i udostępniania przez przedsiębiorcą drugiej stronie treści zawieranej umowy
- metodach i środkach technicznych, które służą wykrywaniu oraz korygowaniu błędów we wprowadzanych danych, które jest obowiązany udostępnić drugiej stronie
- językach, w których umowa może być zawarta
- kodeksach, które stosuje oraz o ich dostępności w postaci elektronicznej