REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W pięknym ciele szczęśliwy duch

Michał Kort
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

Luksus konieczny to pojęcie, które w dzisiejszych czasach może odnosić się do wielu aspektów naszego życia. Jednym z nich jest dbałość o zdrowie jamy ustnej i piękny uśmiech, który niegdyś był zarezerwowany tylko dla najzamożniejszych. Dzięki postępowi stomatologii, coraz więcej osób ma możliwość poprawienia swojego wyglądu i zdrowia zębów, co staje się coraz bardziej powszechne i dostępne. Jak mówi ekspert z kliniki Implantik – Michał Kort – Polacy coraz częściej zwracają uwagę na stan swoich zębów i stają się bardziej świadomi korzyści wynikających z dbałości o ich zdrowie.

W dobie Social Mediów staliśmy się uzależnieni od atrakcyjnego wyglądu, podobno implantologia cieszy się dziś równie dużym powodzeniem jak medycyna estetyczna?

REKLAMA

REKLAMA

W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania nie tylko zdrowym, ale również estetycznym uśmiechem.  Coraz więcej osób stara się poprawić swój wygląd, a implantologia zyskuje na popularności w równym stopniu co medycyna estetyczna. Implantologia, czyli dziedzina stomatologii zajmująca się wszczepianiem implantów stomatologicznych, może znacznie poprawić wygląd zębów i uśmiechu. 

Podobnie jak medycyna estetyczna, implantologia wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia ze strony lekarza, a także odpowiedniego podejścia do pacjenta. Dobrze wykonany zabieg implantologiczny daje trwały efekt i wpływa pozytywnie na komfort i jakość życia pacjenta. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są ładne zęby w relacjach tak prywatnych i zawodowych, bo „pierwsze wrażenie ma się tylko raz” i zęby idą na pierwszy front podczas spotkań. 

Jak wiele się zmieniło w implantologii na przestrzeni ostatnich lat?

REKLAMA

Na przestrzeni ostatnich lat, implantologia, czyli dziedzina stomatologii zajmująca się wszczepianiem implantów zębowych, przeszła wiele zmian i postępów. Jedną z najważniejszych zmian było wprowadzenie innowacyjnych materiałów i technologii wytwarzania implantów, które są teraz znacznie bardziej wytrzymałe, trwałe i biokompatybilne niż te, które stosowano kilka lat temu. Dzięki temu, implanty zębowe są teraz bardziej skuteczne i dają lepsze wyniki, a także są lepiej tolerowane przez organizm pacjenta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejnym postępem w implantologii jest rozwój technologii CAD/CAM (Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing), która pozwala na projektowanie i produkcję implantów zębowych z dużą precyzją i dokładnością, co przekłada się na lepsze rezultaty kliniczne. Oprócz tego, wprowadzono także nowe techniki chirurgiczne i protetyczne, które pozwalają na lepsze przygotowanie pacjenta do wszczepienia implantu oraz na osiągnięcie lepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego.

Warto również zaznaczyć, że implantologia stała się bardziej dostępna dla pacjentów, dzięki czemu coraz więcej osób może skorzystać z tej metody leczenia. Wiąże się to także z wprowadzeniem bardziej precyzyjnych i skutecznych metod diagnostycznych, które pozwalają na dokładniejsze planowanie i wykonanie zabiegu.

Podsumowując, implantologia przeszła znaczny postęp na przestrzeni ostatnich lat, a wprowadzenie nowych technologii i materiałów pozwala na osiągnięcie lepszych rezultatów klinicznych i poprawę jakości życia pacjentów.

Dlaczego procedura implantacji jest nadal tak bardzo bolesne, i co jeśli nie każdy może skorzysta ze znieczulenia miejscowego?

Procedura implantacji zęba, podobnie jak większość zabiegów chirurgicznych, może wiązać się z pewnym stopniem bólu i dyskomfortu, zwłaszcza w pierwszych dniach po zabiegu. Jednakże, dzięki zastosowaniu miejscowej lub ogólnej anestezji, ból ten jest zazwyczaj dość łatwo kontrolowany.

W przypadku zabiegu implantacji, stosuje się zazwyczaj miejscowe znieczulenie, które znieczula tylko obszar, w którym ma być przeprowadzony zabieg, a nie cały organizm, co minimalizuje ryzyko działań niepożądanych i reakcji alergicznych. Ponadto, znieczulenie miejscowe jest stosunkowo proste i bezpieczne w użyciu, a wiele osób nie odczuwa znacznego dyskomfortu związanego z jego podaniem.

W rzadkich przypadkach, istnieją jednak osoby, które nie mogą korzystać z miejscowego znieczulenia ze względu na choroby lub alergie. W takiej sytuacji, lekarz może zastosować inne formy znieczulenia, takie jak znieczulenie ogólne lub sedacja, aby pacjent czuł się bardziej komfortowo i bezpiecznie podczas zabiegu.

W każdym przypadku, przed przeprowadzeniem zabiegu implantacji zęba, lekarz powinien dokładnie wyjaśnić pacjentowi cały proces zabiegu oraz możliwości znieczulenia i sposobu leczenia bólu po zabiegu, aby pacjent mógł podjąć dobrze poinformowaną decyzję i uniknąć niepotrzebnego dyskomfortu.

Co jeszcze musi się znaleźć dziś w ofercie nowoczesnej kliniki stomatologicznej?

Cyfrowe drukarki 3D stanowią nieodzowne narzędzie w dzisiejszej stomatologii, umożliwiające tworzenie precyzyjnych szablonów i projektów uzębienia, takich jak wax-upy, mock-upy i szablony implantologiczne. Wykorzystanie tych urządzeń pozwala na dokładne zaplanowanie procesu leczenia i przewidywanie wyników na każdym etapie, co z kolei przekłada się na wysoką jakość efektów i zadowolenie pacjentów. W naszej klinice dysponujemy dwiema cyfrowymi drukarkami 3D, aby zapewnić szybkie i dokładne wykonanie projektów uzębienia bez uzależnienia od dostępności urządzeń.

 

Oprac. Piotr T. Szymański
Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kwoty emerytur i rent wolne od egzekucji i potrąceń 2025 r. – zmiany od 1 marca

Po każdej waloryzacji emerytur i rent rosną też kwoty tych świadczeń wolne od potrąceń i egzekucji. Nie inaczej będzie w 2025 roku. Prezes ZUS wydał już 18 lutego 2025 r. komunikat w sprawie kwoty najniższej emerytury i renty, dodatku pielęgnacyjnego i dodatku dla sierot zupełnych, kwot maksymalnych zmniejszeń emerytur i rent oraz kwot emerytur i rent wolnych od egzekucji i potrąceń.

Orzekanie o niepełnosprawności - będą nowe zasady. MRPiPS: projekt zatwierdzony

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało 21 lutego 2025 r., że dzień wcześniej Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności oraz uporządkowania systemu świadczeń. MRPiPS dodało, że nowy system uwzględnia postulaty osób z niepełnosprawnościami, w tym orzekanie przez specjalistów z danych dziedzin.

Zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych: Sejmowa komisja rozpatrzyła petycję. Czas na stanowisko resortu zdrowia

Czy zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych? Co z produktami bezalkoholowymi imitującymi opakowania napoi alkoholowych? Sejmowa komisja rozpatrzyła w czwartek petycję w tej sprawie.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r. O jakie świadczenia mogą wystąpić rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych w 2025 r.? Ile wynoszą poszczególne świadczenia? Gdzie złożyć wniosek?

REKLAMA

Od 1 marca 2025 r. nowe, wyższe limity dorabiania dla rencistów i emerytów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał w piątek, że od 1 marca zmianie ulegną limity dorabiania do świadczeń dla rencistów i dla wcześniejszych emerytów. Przekroczenie limitów może skutkować zmniejszeniem lub zawieszeniem wypłaty świadczenia przez ZUS.

Krwiodawcy bez ogólnopolskiej ulgi na komunikację? Rząd umywa ręce, odbija piłeczkę do samorządów

Honorowi krwiodawcy oddają krew, ratując życie, ale czy mogą liczyć na darmowe przejazdy komunikacją miejską w całym kraju? Posłanka Paulina Matysiak apeluje o jednolitą ulgę, jednak rząd odbija piłeczkę do samorządów. Czy to koniec nadziei na realne wsparcie dla dawców?

MRPiPS ujawniło co dalej z przeliczeniem emerytur i rent rodzinnych dla osób, którym przyznano świadczenia w latach 2009-2019. Nie będzie wyrównania i odsetek

Konstrukcja wyrównania i odsetek może być stosowana, jeżeli ponowne ustalenie wysokości świadczenia wynikałoby z tego, że świadczenie zostało ustalone w wysokości niezgodnej z obowiązującymi przepisami – informuje MRPiPS. Osobom, którym przyznano emerytury lub renty rodzinnej w czerwcu w latach 2009-2019 i które przez lata miały wypłacane zaniżone świadczenia, świadczenia te – w opinii MRPiPS – zostały wyliczone zgodnie z prawem, a konstrukcja waloryzacji rocznej i kwartalnej jest zgodna z konstytucją, zatem – nie przysługują im jednorazowe wyrównania (które sięgałyby nawet kilkunastu tysięcy złotych), ani odsetki od tych wyrównań.

MRPiPS: Korzystne zmiany w systemie orzekania o niepełnosprawności coraz bliżej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki w przesłanym w piątek komunikacie poinformowało, że Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania w Polsce oraz uporządkowania systemu świadczeń. Zmiany te - w ocenie resortu - mają rozwiązać problemy osób z niepełnosprawnościami dotyczącymi systemu orzekania o niepełnosprawności.

REKLAMA

Rząd: Opóźnia o 6 miesięcy utrudnienia w budowie domów. Jak za daleko do szkoły i lasu domu nie wybudujesz. Tak dziś w przepisach

W 2026 r. utrudnienia w budowie domów. Nie tylko najdalej 1,5 km do szkoły podstawowej (w mieście - na wsi 3 km). Blisko domu musi być (nie dalej niż 3 km) o powierzchni 20 ha park, ogródek jordanowski albo las. Park i ogródek jordanowski muszą mieć infrastrukturą. Przepisy miały wejść w życie od 1 stycznia 2026 r. (decyzja rządu premiera M. Morawieckiego). Wejdą pół roku później (decyzja rządu premiera D. Tuska).

Gość Infor.pl: Dzieci uzależnione od smartfonów to lenistwo rodziców?

Czy powinno się zakazać używania smartfonów w szkołach? Jak media społecznościowe wykorzystują słabości naszego mózgu? Jak zbudować zdrową relację z technologiami? Czy gry komputerowe to sztuka? Gościem Infor.pl jest Krzysztof M. Maj z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

REKLAMA