Czy można zmienić uczestnika wycieczki?
REKLAMA
REKLAMA
Klient ma prawo bez zgody organizatora turystyki przenieść na inną osobę wszystkie przysługujące mu z tytułu umowy o świadczenie usług turystycznych uprawnienia. Ma to miejsca wtedy, gdy np. konsument nie może wyjechać na wycieczkę z powodu choroby, pracy zawodowej czy nawet gdy postanowił wyjechać w inne miejsce. Jednak o samych powodach nie musi informować biura podróży.
REKLAMA
Zobacz również: Co zrobić jeśli zostanie zmieniony termin wycieczki
REKLAMA
Obowiązkiem osoby rezygnującej z wycieczki jest poinformowanie o tym biura podróży przed rozpoczęciem imprezy turystycznej w terminie określonym w umowie. Jeżeli zatem z umowy, którą zawarliśmy, wynika, że zmiana uczestnika wycieczki może nastąpić najpóźniej na 2 tygodnie przed jej rozpoczęciem, to po tym okresie biuro podróży ma prawo niewyrażenia na nią zgody.
Dodatkowo osoba, która chce wstąpić w prawa uczestnika wycieczki, musi spełniać wszystkie wymagania stawiane pozostałym uczestnikom, np. co do posiadanych szkoleń, ubezpieczenia czy wieku.
Podstawa prawna:
art. 16 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych.
Zobacz serwis: Konsument - turystyka
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat