Czy leasing samochodu się opłaca?

Wady i zalety leasingu konsumenckiego?
Samochód w leasingu, czy kredyt z banku? Czy leasingu konsumencki może się stać alternatywą dla kupna samochodu na kredyt? Jakie są wady i zalety leasingu konsumenckiego?

Decydując się na jedną z form kredytowania warto najpierw dowiedzieć się co może nam zaoferować firma leasingowa, a co bank. W przypadku leasingu konsumenckiego klienci dostają bowiem spory pakiet usług dodatkowych.

Leasing tańszy

Kupno samochodu w ramach leasingu konsumenckiego może być również tańsze, niż dokonanie tego samego za pomocą udzielonego przez bank kredytu. Przedsiębiorcy, którzy zajmują się leasingiem samochodów, dysponują u sprzedawców większymi rabatami. Różnica może wynosić nawet 20 proc. Ponadto mogą oni liczyć na korzystniejszą ofertę u ubezpieczycieli.

To wszystko przekłada się na ogólne koszty całej inwestycji. Dzięki temu firmy leasingowe są w stanie zaoferować lepsze warunki swoim klientom.

Zobacz również serwis: Leasing konsumencki

Usługi dodatkowe

Ponadto klienci korzystający z samochodu w leasingu mogą liczyć na większa gamę usług dodatkowych. Oczywiście im więcej usług tym większą cenę będziemy musieli zapłacić. W najprostszych ofertach leasingowych, korzystający (czyli leasingobiorca) może otrzymać pakiet ubezpieczeniowe.

Jest to bardzo istotne, gdy w pakiecie znajduje się zarówno ubezpieczenie OC, jak AC oraz NW. W wielu ofertach ubezpieczeniowych będzie można znaleźć również pakiet Assistance. Dla klienta oznacza to, że nie musi martwić się wypadkiem na drodze, czy nawet kradzieżą samochodu. Pakiet ubezpieczeniowy jest kupowany razem z zawarciem umowy leasingu.

Oprócz tego w droższych ofertach firma leasingowa zaoferuje nam w porozumieniu z ubezpieczycielem, z którym stale współpracuje, również serwisowanie pojazdu, czy nawet samochód zastępczy.

Kto jest właścicielem samochodu

Oczywiście leasing ma też swoje minusy. Przez cały czas trwania umowy właścicielem samochodu pozostaje finansujący, czyli firma leasingowa. To dla klienta może czasami być sporym utrudnieniem, zważywszy na jego obowiązki i ograniczenia, jakie się z tym wiążą.

Zobacz również: Jakie są obowiązki leasingobiorcy?

Po zakończeniu umowy korzystający może nabyć samochód, płacąc cenę określoną w umowie leasingu.

Prawo
Podwyżka dla nauczycieli w roku szkolnym 2024/2025. Decyzja ma zapaść 22 sierpnia. Spłaszczenie wynagrodzeń to duży problem
27 lip 2024

Podwyżka dla nauczycieli mianowanych w roku szkolnym 2024/2025. Decyzja ma zapaść 22 sierpnia 2024 roku. Spłaszczenie wynagrodzeń jest dużym problemem i w praktyce utrudnia funkcjonowanie systemu awansu zawodowego.

W 2025 r. kolejna waloryzacja progów dochodowych w świadczeniach z ZUS
26 lip 2024

Od 1 marca 2024 r. kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wynosi 2419,33 zł, w 2025 r. zostanie zwaloryzowane. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, iż próg dochodowy dla tzw. świadczenia 500 plus nie zostanie w najbliższym czasie zniesiony. 

Renta wdowia: od kiedy i dla kogo 2024, czy będzie działała wstecz
26 lip 2024

W piątek, 26 lipca komisja rozpatrzyła poprawki zgłoszone w drugim czytaniu do obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Chodzi o wprowadzenie tzw. renty wdowiej.

Czy renta wdowia weszła już w życie?
26 lip 2024

Przepisy wprowadzające instytucję renty wdowiej nie weszły jeszcze w życie. Ustawa została uchwalona przez Sejm w piątek 26 lipca, jednak to nie koniec prac legislacyjnych. Nowelizacją zajmie się teraz Senat. Co już wiemy o rencie wdowiej? Jakie rozwiązania zaproponował rząd i kiedy miałyby wejść w życie?

Zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025. W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie dotyczące informatorów
26 lip 2024

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Chodzi o informatory zawierające przykładowe zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025 r.

Emerytury stażowe w lipcu? OPZZ informuje co się dzieje z projektem
26 lip 2024

Na piątek, 26 lipca 2024 r. na godzinę 12:15 zaplanowane jest posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, która zajmie się kwestią emerytur stażowych. Jest to odpowiedź na wniosek OPZZ przypominający o projekcie ustawy OPZZ i Lewicy dotyczący emerytur stażowych.

2520 zł dodatku dopełniającego do renty socjalnej, ale nie dla wszystkich
26 lip 2024

Trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Zakłada on wypłatę dodatku dopełniającego osobom uprawnionym do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji. Od kiedy będzie przysługiwał nowy dodatek?

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności. Co zadecydował Senat?
26 lip 2024

Senat obradował nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowe przepisy mają przedłużyć maksymalnie o 6 miesięcy ważność orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności, które wygasają 30 września 2024 r.

Renta wdowia: Będą dalsze prace – projekt został skierowany do komisji sejmowej
25 lip 2024

W czwartek, 25 lipca 2024 r., podczas debaty w Sejmie wszystkie kluby zadeklarowały chęć dalszej pracy nad projektem w sprawie renty wdowiej. Regulacja została skierowana do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jej posiedzenie zaplanowano na piątek, 26 lipca.

Lista organizacji mających prawo do otrzymania 1,5% podatku rolnego. Wnioski w wpis do końca roku
25 lip 2024

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że do 31 grudnia 2024 r. można składać wnioski o wpis na listę podmiotów uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku rolnego za bieżący rok.

pokaż więcej
Proszę czekać...