Decydując się na jedną z form kredytowania warto najpierw dowiedzieć się co może nam zaoferować firma leasingowa, a co bank. W przypadku leasingu konsumenckiego klienci dostają bowiem spory pakiet usług dodatkowych.
Leasing tańszy
Kupno samochodu w ramach leasingu konsumenckiego może być również tańsze, niż dokonanie tego samego za pomocą udzielonego przez bank kredytu. Przedsiębiorcy, którzy zajmują się leasingiem samochodów, dysponują u sprzedawców większymi rabatami. Różnica może wynosić nawet 20 proc. Ponadto mogą oni liczyć na korzystniejszą ofertę u ubezpieczycieli.
To wszystko przekłada się na ogólne koszty całej inwestycji. Dzięki temu firmy leasingowe są w stanie zaoferować lepsze warunki swoim klientom.
Zobacz również serwis: Leasing konsumencki
Usługi dodatkowe
Ponadto klienci korzystający z samochodu w leasingu mogą liczyć na większa gamę usług dodatkowych. Oczywiście im więcej usług tym większą cenę będziemy musieli zapłacić. W najprostszych ofertach leasingowych, korzystający (czyli leasingobiorca) może otrzymać pakiet ubezpieczeniowe.
Jest to bardzo istotne, gdy w pakiecie znajduje się zarówno ubezpieczenie OC, jak AC oraz NW. W wielu ofertach ubezpieczeniowych będzie można znaleźć również pakiet Assistance. Dla klienta oznacza to, że nie musi martwić się wypadkiem na drodze, czy nawet kradzieżą samochodu. Pakiet ubezpieczeniowy jest kupowany razem z zawarciem umowy leasingu.
Oprócz tego w droższych ofertach firma leasingowa zaoferuje nam w porozumieniu z ubezpieczycielem, z którym stale współpracuje, również serwisowanie pojazdu, czy nawet samochód zastępczy.
Kto jest właścicielem samochodu
Oczywiście leasing ma też swoje minusy. Przez cały czas trwania umowy właścicielem samochodu pozostaje finansujący, czyli firma leasingowa. To dla klienta może czasami być sporym utrudnieniem, zważywszy na jego obowiązki i ograniczenia, jakie się z tym wiążą.
Zobacz również: Jakie są obowiązki leasingobiorcy?
Po zakończeniu umowy korzystający może nabyć samochód, płacąc cenę określoną w umowie leasingu.