REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Beatyfikacja Jana Pawła II: Oficjalny program uroczystości

Msza Beatyfikacyjna rozpocznie się w niedzielę 1.05.2011 r. o godz. 10.00 na placu św. Piotra.
Msza Beatyfikacyjna rozpocznie się w niedzielę 1.05.2011 r. o godz. 10.00 na placu św. Piotra.

REKLAMA

REKLAMA

Msza beatyfikacyjna rozpocznie się 1 maja o godz. 10:00 na placu św. Piotra. Wstęp na wszystkie uroczystości beatyfikacyjne jest wolny.

Nie przewidziano kart wstępu, ani biletów. W przypadku ograniczenia ilości uczestników, decyduje kolejność przybycia. Przestrzegamy przed oszustami oferującymi bilety i wejściówki na uroczystości.

REKLAMA

Czuwanie modlitewne - sobota 30.04.2011 r., godz. 20.00-22.30 Circo Massimo

REKLAMA

Uroczystości poprowadzi wikariusz Diecezji Rzymskiej, kardynał Agostino Vallini z udziałem współpracowników Jana Pawła II - m.in. byłego rzecznika prasowego Watykanu Joaquína Navarro-Valls i kardynała Stanisława Dziwisza. W czasie czuwania zostanie nawiązane połączenie z pięcioma sanktuariami maryjnymi na całym świecie (w tym z Sanktuarium w Łagiewnikach), a Papież Benedykt XVI udzieli za pośrednictwem łączy telewizyjnych błogosławieństwa zebranym.

Po zakończeniu czuwania przewidziane jest przejście pielgrzymów na plac św. Piotra specjalną trasą przez centrum miasta. W ramach inicjatywy „Biała Noc Modlitwy" (La notte Bianca di Preghiera), przez całą noc otwarte będą następujące kościoły w centrum Rzymu:

  • Chiesa di Sant'Agnese In Agone a Piazza Navona - Via di Santa Maria dell'Anima 30A;
  • Chiesa di San Marco al Campidoglio - Piazza San Marco 48;
  • Chiesa di Sant'Anastasia - Piazza di Sant'Anastasia;
  • Chiesa di Santissimo Nome di Gesù all'Argentina - Piazza del Gesù;
  • Chiesa di santa Maria in Vallicella - Via del Governo Vecchio 134;
  • Chiesa di san Giovanni dei Fiorentini - Via Acciaioli 2;
  • Chiesa di Sant'Andrea della Valle - Piazza Vidoni 6;
  • Chiesa di San Bartolomeo all'Isola - Isola Tiberina 22.

Msza Beatyfikacyjna - niedziela 1.05.2011 r., godz. 10.00, plac św. Piotra

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nabożeństwo odprawi papież Benedykt XVI. Uroczyste przygotowanie do liturgii ze wspólną modlitwą wiernych rozpocznie się od godziny 9.00. Ilość uczestników będzie ograniczona do pojemności placu - 150-200 tysięcy osób. O wstępie decyduje kolejność przybycia. Dla pozostałych osób w różnych punktach miasta zostanie rozmieszczonych 14 telebimów m.in. przy Via della Conciliazione w pobliżu placu św. Piotra, w Circo Massimo i w innych miejscach wybranych według potrzeb. Po mszy świętej, nastąpi wystawienie szczątków Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra. Czas wystawienia będzie uzależniony od napływu wiernych.

Msza dziękczynna - poniedziałek 2.05.2011 r., godz. 10.30, plac św. Piotra

Mszę odprawi watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone. Uczestniczyć w niej będą m.in. Chór z Warszawy oraz Orkiestra Symfoniczna z Wadowic. Ceremonia złożenia szczątków Jana Pawła II w kaplicy Świętego Sebastiana w Bazylice Świętego Piotra nie będzie dostępna dla pielgrzymów.

Msza dziękczynna Polaków - wtorek 3.05.2011 r., godz. 10.00, Bazylika Santa Maria Maggiore, via Liberiana 27

Nabożeństwo zostanie odprawione przez przedstawicieli Episkopatu Polski.

Źródło: Ambasada RP w Rzymie

Zobacz również: Beatyfikacja Jana Pawła II: Jak korzystać z komunikacji miejskiej w Rzymie?

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kwoty emerytur i rent wolne od egzekucji i potrąceń w 2025 roku – zmiany od 1 marca

Po każdej waloryzacji emerytur i rent rosną też kwoty tych świadczeń wolne od potrąceń i egzekucji. Nie inaczej będzie w 2025 roku. Prezes ZUS wydał już 18 lutego 2025 r. komunikat w sprawie kwoty najniższej emerytury i renty, dodatku pielęgnacyjnego i dodatku dla sierot zupełnych, kwot maksymalnych zmniejszeń emerytur i rent oraz kwot emerytur i rent wolnych od egzekucji i potrąceń.

Orzekanie o niepełnosprawności: będzie nowy system. MRPiPS: projekt zatwierdzony

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało 21 lutego 2025 r., że dzień wcześniej Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności oraz uporządkowania systemu świadczeń. MRPiPS dodało, że nowy system uwzględnia postulaty osób z niepełnosprawnościami, w tym orzekanie przez specjalistów z danych dziedzin.

Zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych: Sejmowa komisja rozpatrzyła petycję. Czas na stanowisko resortu zdrowia

Czy zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych? Co z produktami bezalkoholowymi imitującymi opakowania napoi alkoholowych? Sejmowa komisja rozpatrzyła w czwartek petycję w tej sprawie.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r. O jakie świadczenia mogą wystąpić rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych w 2025 r.? Ile wynoszą poszczególne świadczenia? Gdzie złożyć wniosek?

REKLAMA

Od 1 marca 2025 r. nowe, wyższe limity dorabiania dla rencistów i emerytów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał w piątek, że od 1 marca zmianie ulegną limity dorabiania do świadczeń dla rencistów i dla wcześniejszych emerytów. Przekroczenie limitów może skutkować zmniejszeniem lub zawieszeniem wypłaty świadczenia przez ZUS.

Krwiodawcy bez ogólnopolskiej ulgi na komunikację? Rząd umywa ręce, odbija piłeczkę do samorządów

Honorowi krwiodawcy oddają krew, ratując życie, ale czy mogą liczyć na darmowe przejazdy komunikacją miejską w całym kraju? Posłanka Paulina Matysiak apeluje o jednolitą ulgę, jednak rząd odbija piłeczkę do samorządów. Czy to koniec nadziei na realne wsparcie dla dawców?

100 tys. emerytów oraz renciści rodzinni nie otrzymają wyrównania za lata wypłaty zaniżonych świadczeń – MRPiPS rozwiewa wszelkie wątpliwości

Konstrukcja wyrównania i odsetek może być stosowana, jeżeli ponowne ustalenie wysokości świadczenia wynikałoby z tego, że świadczenie zostało ustalone w wysokości niezgodnej z obowiązującymi przepisami – informuje MRPiPS. Osobom, którym przyznano emerytury lub renty rodzinnej w czerwcu w latach 2009-2019 i które przez lata miały wypłacane zaniżone świadczenia, świadczenia te – w opinii MRPiPS – zostały wyliczone zgodnie z prawem, a konstrukcja waloryzacji rocznej i kwartalnej jest zgodna z konstytucją, zatem – nie przysługują im jednorazowe wyrównania (które sięgałyby nawet kilkunastu tysięcy złotych), ani odsetki od tych wyrównań.

MRPiPS: Korzystne zmiany w systemie orzekania o niepełnosprawności coraz bliżej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki w przesłanym w piątek komunikacie poinformowało, że Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania w Polsce oraz uporządkowania systemu świadczeń. Zmiany te - w ocenie resortu - mają rozwiązać problemy osób z niepełnosprawnościami dotyczącymi systemu orzekania o niepełnosprawności.

REKLAMA

Rząd: Opóźnia o 6 miesięcy utrudnienia w budowie domów. Jak za daleko do szkoły i lasu domu nie wybudujesz. Tak dziś w przepisach

W 2026 r. utrudnienia w budowie domów. Nie tylko najdalej 1,5 km do szkoły podstawowej (w mieście - na wsi 3 km). Blisko domu musi być (nie dalej niż 3 km) o powierzchni 20 ha park, ogródek jordanowski albo las. Park i ogródek jordanowski muszą mieć infrastrukturą. Przepisy miały wejść w życie od 1 stycznia 2026 r. (decyzja rządu premiera M. Morawieckiego). Wejdą pół roku później (decyzja rządu premiera D. Tuska).

Gość Infor.pl: Dzieci uzależnione od smartfonów to lenistwo rodziców?

Czy powinno się zakazać używania smartfonów w szkołach? Jak media społecznościowe wykorzystują słabości naszego mózgu? Jak zbudować zdrową relację z technologiami? Czy gry komputerowe to sztuka? Gościem Infor.pl jest Krzysztof M. Maj z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

REKLAMA