Umowa o wykonanie prac projektowych - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel
rozwiń więcej
W umowie o wykonanie prac projektowych Zamawiający zleca opracowanie określonej dokumentacji, w zamian za wynagrodzenie. Umowa wykorzystywana w przypadku projektów budowlanych. Pobierz wzór umowy.


UMOWA O WYKONANIE PRAC PROJEKTOWYCH NIE WYMAGAJĄCYCH ZATWIERDZENIA

UMOWA Nr ................

Zawarta w dniu .................... w ....................... między:

.................................................... reprezentowanym przez:

1)....................................

2)................................., zwanym dalej Zamawiającym,

a


.......................................................................................... reprezentowanym przez:

1)...................................

2)..................................., zwanym dalej Jednostką projektowania, zawarta została umowa następującej treści:


§ 1

1. Zamawiający zleca, a Jednostka projektowania przyjmuje do wykonania w oparciu o zlecenie nr......................z dnia.........................opracowanie/adaptację* dokumentacji  .................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... .

2. Szczegółowy zakres opracowania z podziałem na etapy zawiera harmonogram prac, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej umowy.

§ 2

1. Jednostka projektowania zobowiązuje się prace wymienione w § l wykonać w terminie do dnia .................................... roku.

2. Termin ustalony w ust. 1 wiąże Jednostkę projektowania pod warunkiem:

1) zwrotu umowy podpisanej przez  Zamawiającego w terminie 14 dni, licząc od dnia doręczenia jej Zamawiającemu,

2) wykonania w terminie przez Zamawiającego zobowiązania określonego w § 3 umowy.

3. W przypadku niespełnienia warunków wymienionych w ust. 2 Jednostka projektowania może zmienić termin podany w ust.1, zawiadamiając o tym Zama­wiającego, a w razie nie przyjęcia przez Zamawiającego dokonanej zmiany — od umowy odstąpić bez skutków przewidzianych w § 7.

§ 3

1. Zamawiający dostarczy Jednostce projektowania niezbędne do wykonania przedmioty umowy .............................. w terminie do dnia ..................................... .

2. Jednostka projektowania zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy zgodnie ze zleceniem Zamawiającego, zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz zgodnie z normami (państwowymi zakładowymi) i rysunkami normatywnymi.

3. Jednostka projektowania przekaże Zamawiającemu wykonaną dokumentację projektową, stanowiącą przedmiot umowy w ............ jednobrzmiących egzemplarzach.

4. Dokumentację stanowiącą przedmiot umowy zgłoszoną do odbioru, jednostka projek­towania zaopatrzy w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, że dokumentacja jest wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno — budowlanymi w stanie zupełnym (kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć). Wykaz opracowań i pisemne oświadczenie stanowić będą integralną część wykonanego przedmiotu umowy.

§ 4

1. Miejscem odbioru wykonanych prac projektowych będzie siedziba Jednostki projektowania.

2. Zamawiający zgłosi się po odbiór wykonanego przedmiotu umowy (całego lub jego części, określonej jako odrębny przedmiot umowy) — w terminie ................ dni, licząc od dnia zawiadomienia o gotowości jego zdania.

3. Dokumentem potwierdzającym przyjęcie przez Zamawiającego wykonanego przedmiotu umowy (całego lub jego części) jest protokół zdawczo-odbiorczy pod­pisany przez obie strony umowy.

4. Jeżeli Zamawiający nie zgłosi się po odbiór wykonanego przedmiotu umowy (całego lub części) w terminie określonym w ust. 2, Jednostka projektowania może sporządzić jednostronnie protokół zdawczy i przesłać go wraz z dokumentacją Zamawiającemu, na jego koszt i ryzyko, przesyłką pocztową poleconą.

5. Protokoły, o których mowa w ust. 3 i ust. 4, stanowią podstawę do zafak­turowania wynagrodzenia umownego za zdany Zamawiającemu przedmiot umowy.

§ 5

1. Za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § 1 strony ustalają wyna­grodzenie umowne w wysokości zł................ (słownie .............................................................................................................).

2. Inne postanowienia dotyczące wynagrodzenia .................................................................................. .

3. Należność za wykonany przedmiot umowy Zamawiający ureguluje przele­wem/czekiem * ........................... w terminie dni.............................................. licząc od dnia otrzymania faktury.

§ 6

1. Jednostka projektowania może żądać zmiany umowy w zakresie terminu, a także wynagrodzenia, jeżeli:

1) Zamawiający zmieni w istotny sposób przedmiot umowy lub go rozszerzy,

2) zmienią się w trakcie wykonywania umowy warunki projektowania z powodu zmiany przepisów, norm lub normatywów mających zastosowanie do przed­miotu umowy.

2. Jednostka projektowania może odstąpić od umowy, jeżeli Zamawiający przez czas dłuższy niż ..................... nie wykonuje, mimo wyznaczenia dodatkowego terminu swoich zobowiązań wynikających z umowy, uniemożliwiając przez to wykonanie przedmiotu umowy.

§ 7

1. Zamawiający zapłaci Jednostce projektowania karę umowną w razie:

1) odstąpienia od umowy przez Jednostkę projektowania wskutek okoliczności, za które odpowiada Zamawiający — w wysokości ................ % wyna­grodzenia umownego za prace, od których wykonania Jednostka projek­towania odstąpiła,

2) zwłoki w dostarczeniu danych wymienionych w 3 ust. 1 — w wysokości .................. % wynagrodzenia umownego za każdy dzień zwłoki.

2. Jednostka projektowania zapłaci Zamawiającemu karę umowną w razie:

1) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego wskutek okoliczności, za które odpowiada Jednostka projektowania — w wysokości .................. % wyna­grodzenia umownego za prace, od których wykonania Zamawiający odstąpił,

2) zwłoki w wykonaniu przedmiotu umowy, a także ustalonego etapu — w wyso­kości ................ % wynagrodzenia umownego za tę pracę za każdy dzień zwłoki,

3) zwłoki w usunięciu wad w wysokości ..................% wynagrodzenia umownego za przedmiot umowy za każdy dzień zwłoki, licząc od następnego dnia po upływie terminu określonego przez Zamawiającego do usunięcia wad.

3. Niezależnie od kar umownych strony mogą dochodzić odszkodowania uzu­pełniającego na zasadach ogólnych w przypadku, gdy szkoda przekracza wysokość kar umownych.

4. Za opóźnienia w zapłacie wynagrodzenia umownego Jednostka projektowania stosować będzie odsetki ustawowe.

§ 8

Jednostka projektowania zastrzega sobie w stosunku do wykonanego przedmiotu umowy wszelkie prawa, wynikające z ustawy o prawie autorskim i przepisów o wynalazczości.

  § 9

Jednostka projektowania może podzlecić niektóre prace związane z wykonaniem przedmiotu umowy innej jednostce projektowania, za której działanie lub zaniechanie ponosi odpowiedzialność.

§ 10

1. Do kierowania pracami projektowymi stanowiącymi przedmiot umowy Jedno­stka projektowania wyznacza ............................................... .

2. Jako koordynatora w zakresie realizacji obowiązków umownych Zama­wiającego, Zamawiający wyznacza ............................................... .

§ 11

Strony ustalają następujące postanowienia szczegółowe: ...................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................. .

§ 12

W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie: kodeks cywilny, przepisy o prawie autorskim, przepisy o wynalazczości.

§ 13

Zmiany i uzupełnienia umowy wymagają dla swojej' ważności formy pisemnej i muszą być akceptowane przez obie strony umowy.

§ 14

1. Umowa niniejsza sporządzona została w ............  jednobrzmiących egzemplarzach  dla każdej ze stron.

2. Integralną część umowy stanowią załączniki:  ........................................................

                                                                       …………………………………………      



…………………………….                                                                     …………………….………….       
         zamawiający                                                                                           jednostka projektowania

*- niepotrzebne skreślić

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o wykonanie prac projektowych

Prawo
Edukacja zdrowotna w szkołach od 1 września 2025 r. Dla kogo? Kto może prowadzić ten przedmiot?
18 lis 2024

Edukacja zdrowotna w szkołach od 1 września 2025 r. Dla kogo? Kto może prowadzić ten przedmiot? Komisje sejmowe we wtorek rozpatrzą informacje nt. przygotowania podstawy programowej i harmonogramu prac.

Obniżenie minimalnej składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców w 2025 r. Autopoprawka Ministerstwa Zdrowia. Trzy projekty w Sejmie
18 lis 2024

Obniżenie minimalnej składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców w 2025 r. Autopoprawka Ministerstwa Zdrowia dotycząca podstawy wyliczania oraz opłacania składki zdrowotnej. Trzy projekty w Sejmie

Prawo budowlane do zmiany. Nowe garaże i piwnice muszą być miejscami doraźnego schronienia
18 lis 2024

Konieczne są zmiany w prawie budowlanym. Ponieważ od 2026 roku piwnice i garaże w nowo budowanych obiektach użyteczności publicznej i blokach mieszkalnych będą musiały być tak zaprojektowane, by móc stworzyć w nich miejsca doraźnego schronienia.

Nowe przedmioty w szkole. Edukacja zdrowotna i edukacja obywatelska od roku szkolnego 2025/2026
18 lis 2024

Trwają prace nad projektem rozporządzeniem wprowadzającym do szkół nowe przedmioty: edukację zdrowotną i edukację obywatelską. Projekt trafił do konsultacji społecznych.

QUIZ Szybka 10 z wiedzy ogólnej. Rozruszaj swój mózg
18 lis 2024
Jesienią nie zapominasz o aktywności fizycznej? Świetnie, ale pamiętaj też o gimnastyce umysłu. Szybka 10 pytań z wiedzy ogólnej to doskonałe ćwiczenie na rozruszanie mózgu.
B2B (samozatrudnienie) zamiast umowy o pracę. Wady i zalety. Komu się opłaca taka forma współpracy zarobkowej?
18 lis 2024

Przejście na model współpracy B2B (tzw. samozatrudnienie) to decyzja, która daje większą niezależność i możliwość rozwoju, ale wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Popularność tego rozwiązania wciąż rośnie szczególnie w branżach takich jak IT, consulting czy marketing. Dodatkowo - nie wszystkie firmy oferują dziś zatrudnienie na umowę o pracę. Często to właśnie nowe możliwości zawodowe i wyższe wynagrodzenie na B2B skłaniają do założenia własnej działalności gospodarczej. Jeśli stoisz przed takim wyborem zapoznaj się z korzyściami, jakie daje Ci współpraca w formie B2B, ale także jakie obowiązki Cię czekają jako przedsiębiorcę.

Cena prądu w 2025 roku. Gospodarstwa domowe nadal z gwarantowaną ceną maksymalną 500 zł netto za 1 MWh
18 lis 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce przedłużenia na 2025 rok obowiązywania mechanizmu ceny maksymalnej za energię elektryczną dla odbiorców energii w gospodarstwach domowych, ustalonej na niższym poziomie niż cena, która wynika z zatwierdzonych taryf dla energii elektrycznej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 18 listopada 2024 r. opublikowano założenia nowelizacji ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców (…).

Obowiązek szkolny. Do kiedy? Jakie kary? Ile dni nieusprawiedliwionych? Resort edukacji szykuje zmiany
18 lis 2024

Obowiązek szkolny. Do kiedy? Jakie kary? Ile dni nieusprawiedliwionych? Resort edukacji szykuje zmiany. Kto podlega obowiązkowi szkolnemu? Do kiedy trwa obowiązek szkolny? Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad projektem.

Vouchery Biedronki - reklamy nie wyjaśniają precyzyjnie zasad. Prezes UOKiK stawia zarzuty. Grozi kara do 10% obrotu
18 lis 2024

Na początku 2024 roku, 31 stycznia i 14 lutego, w sklepach Biedronka odbyły się jednodniowe akcje promocyjne – „Specjalna Środa” i „Walentynkowa Środa”. Klienci byli zachęcani do kupienia określonych produktów, za które mieli otrzymać „Zwrot 100% na voucher”. Okazało się jednak, że przedsiębiorca w przekazach reklamowych nie informował jasno o zasadach akcji. Prezes UOKiK postawił spółce Jeronimo Martins Polska zarzut naruszenia zbiorowych interesów konsumentów za co grozi kara do 10 proc. obrotu.

Wysyp mandatów. W tych miejscach kierowcy muszą się mieć na baczności. Inaczej wezwanie
18 lis 2024

System odcinkowego pomiaru prędkości prowadzi do znacznego wzrostu liczby mandatów. Szczególnie dotyczy to nowo wprowadzonych kamer na autostradzie A1, tworzących jeden z najdłuższych takich odcinków w kraju. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność po przekroczeniu znaku D-51a, gdyż ryzyko otrzymania mandatu jest bardzo wysokie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...