Zakładowy fundusz rehabilitacyjny osób niepełnosprawnych
REKLAMA
REKLAMA
Pracodawca ustala zakładowy regulamin wykorzystania środków funduszu rehabilitacji, zwany „regulaminem”, w uzgodnieniu z:
REKLAMA
1) osobami, zapewniającymi doraźną i specjalistyczną opiekę medyczną, poradnictwo i usługi rehabilitacyjne na rzecz niepełnosprawnych pracowników tego zakładu;
2) działającymi w zakładzie związkami zawodowymi lub, w przypadku ich braku, przedstawicielami wybranymi przez niepełnosprawnych pracowników.
Uzgodnień dokonuje się w ustalonym przez strony terminie, nie później jednak niż w ciągu 30 dni od dnia przedłożenia przez pracodawcę regulaminu do uzgodnienia. W przypadku braku uzgodnienia po upływie terminu, o którym mowa w ust. 2, regulamin ustala sam pracodawca.
Regulamin, niezwłocznie po jego ustaleniu, podaje się do wiadomości pracowników zakładu przez jego ogłoszenie w miejscu ogólnie dostępnym.
Pomoc indywidualna, być udzielana, jako pomoc bezzwrotna lub jako nieoprocentowana pożyczka. Nieoprocentowana pożyczka może być częściowo lub całkowicie umorzona w przypadku, gdy wykorzystana została zgodnie z przeznaczeniem.
W zasadzie Rozporządzenie nic nie wnosi poza określeniami optymalnego doboru metod i środków realizacji w stosunku do zakładanych efektów. Niestety zapis ten wydaje się być rozumianym bardzo szeroko z punktu widzenia odbiorów
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniające Rozporządzenie w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych ( Dz.U z 2010 Nr 64 poz 398 )
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat