Nieletni w szkole dla dorosłych
REKLAMA
REKLAMA
Rozporządzenie dotyczy osób, które najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć ukończyły 16 albo 15 lat. Osoby takie będą mogły przystąpić do nauki w publicznej bądź niepublicznej szkole podstawowej lub gimnazjum przeznaczonym dla osób dorosłych. Zajęcia w tego typu szkołach odbywają się w trybie zaocznym, co oznacza, że zajęcia są w weekendy, zazwyczaj co 2 tygodnie.
REKLAMA
Nowelizacja ma pomóc przede wszystkim osobom, które mają opóźnienia w cyklu kształcenia, co skutkować może sytuacją, w której nie będą mogły ukończyć szkoły podstawowej albo gimnazjum dla dzieci i młodzieży w stosownym czasie.
Ma to być pomoc również dla tych uczniów, którzy mają poważne problemy zdrowotne uniemożliwiające normalny tryb nauki, czy których sytuacja życiowa jest na tyle skomplikowana, że naturalny rytm nauki ulega zaburzeniu, co nie pozwala im na dalszą jej kontynuację.
Do szkoły dla dorosłych mogą być również przyjęte osoby przebywające w zakładzie karnym bądź śledczym, pod warunkiem, że ukończyły one 15 lat.
Podstawa prawna: rozporządzenie z 29 grudnia 2009 roku (Dz.U. z 2010 r., nr 2, poz. 3)
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat