Najczęściej poruszane kwestie dotyczyły w szczególności:
- warunków przyznawania świadczeń wychowawczych,
- trybu składania i terminów rozpatrywania wniosków o świadczenia,
- zasad wypłacania ww. świadczeń.
Przypominamy, że wyczerpujące i na bieżąco aktualizowane informacje na temat Programu „Rodzina 500+”, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdują się na stronach internetowych pod adresami:
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/ - strona Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,
https://obywatel.gov.pl/dzieci/500-zl-na-dziecko-program-rodzina-500\ - przewodnik po Programie „Rodzina 500+” w serwisie Obywatel.gov.pl.
Ponadto, uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz wszystkie urzędy wojewódzkie, uruchomiły specjalne, czynne w godzinach pracy urzędów, infolinie za pośrednictwem których można uzyskać informacje dotyczące Programu „Rodzina 500+”. Wykaz numerów telefonów znajduje się pod adresem:
Jednocześnie podkreślamy, że Programu „Rodzina 500+” ruszył od 1 kwietnia 2016 r. i od tego momentu podstawowym źródłem informacji na temat warunków uzyskania świadczenia wychowawczego w konkretnej, indywidualnej sprawie danej osoby, jest gminny organ realizujący świadczenia wychowawcze, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby. Dane teleadresowe wszystkich ww. organów w każdej gminie w Polsce, z podziałem na województwa, zamieszczone są na stronie internetowej MRPiPS pod adresem: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/sprawdz-gdzie-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus/.
Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej