Proszę mi wytłumaczyć, czym się różni Emerytka mająca np. najniższą emeryturę która w chwili śmierci męża miała skończone 55 od emerytki mającej tak samo niską emeryturę tylko że w chwili śmierci współmałżonka miała np. 54 lata?
![Proszę mi wytłumaczyć, czym się różni Emerytka w wieku 55 lat od tej w wieku 54 lata? [renta wdowia]](https://webp-konwerter.incdn.pl/eyJmIjoiaHR0cHM6Ly9nLmlu/Zm9yLnBsL3AvX2ZpbGVzLzM4/NDM5MDAwL3BvZHd5emtpLTM4/NDM5MTAzLmpwZyIsInciOjc3MX0.jpg)
REKLAMA
REKLAMA
Przykładowy list czytelniczki Infor.pl:
REKLAMA
Mam nadzieję że ktoś głośno zwróci uwagę na ten warunek dla renty wdowiej i się z tego nasi ustawodawcy wycofają
Dzień dobry,
Jeden z warunków które trzeba spełnić by otrzymać to świadczenie jest okrutny niesprawiedliwy i ohydny żeby nie powiedzieć dosadniej. Chodzi o warunek ukończenia 55 lat kobiety w chwili śmierci współmałżonka. Proszę mi wytłumaczyć czym się różni Emerytka mająca np. najniższą emeryturę która w chwili śmierci męża miała skończone 55 od emerytki mającej tak samo niską emeryturę tylko że w chwili śmierci współmałżonka miała np. 54 lata? Jednej i drugiej mąż pracował i odprowadzał składki. Jedna i druga została nagle sama z jednym świadczeniem i wszystkim opłatami sama. Jednej się rzuca parę groszy a drugą państwo zostawia samą sobie. Nie dość że wcześniej odeszła nablizsza osoba to jeszcze okazuję się że nie w tym czasie co powinna, a przecież daty śmierci się nie wybiera. Tak że jak piszecie Państwo o sprawiedliwości to w tej sprawie nie ma jej wcale. A politycy którzy ustalili takie ograniczenie powinni karnie za to odpowiedzieć a nie jeszcze chwalą się tym bublem i podnoszą ludziom ciśnienie. Mam nadzieję że ktoś głośno zwróci uwagę na ten warunek i się z tego nasi ustawodawcy wycofają.
Polecamy VAT 2025. Podatki część 2
Przesłanki otrzymania wypłat z tytułu renty wdowiej w 2025 r. (informacje ze strony zus.pl
Link do przesłanek przyznania renty wdowiej.
Są cztery przesłanki:
1) masz co najmniej 60 lat (jeśli jesteś kobietą) i 65 lat (jeśli jesteś mężczyzną),
2) do dnia śmierci Twojego małżonka (lub małżonki) pozostawałaś (lub pozostawałeś) z nim (lub z nią) we wspólności małżeńskiej,
3) nabyłaś lub nabyłeś prawo do renty rodzinnej po zmarłym małżonku nie wcześniej niż w dniu, w którym ukończyłaś 55 lat, jeśli jesteś kobietą lub ukończyłeś 60 lat, jeśli jesteś mężczyzną,
4) nie jesteś obecnie w związku małżeńskim.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA