REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pomoc finansowa dla studentów. 850 złotych brutto miesięcznie przez 10 miesięcy na studia związane z nowymi technologiami

Pomoc finansowa dla studentów. 850 złotych brutto miesięcznie przez 10 miesięcy na studia związane z nowymi technologiami
Pomoc finansowa dla studentów. 850 złotych brutto miesięcznie przez 10 miesięcy na studia związane z nowymi technologiami
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Pomoc finansowa dla studentów coraz większa. Można się starać o stypendium w wysokości 850 złotych miesięcznie na 10 miesięcy. Na studia dotyczące nowych technologii. Zostanie wyłonionych co najmniej 8 stypendystów i stworzona lista rezerwowa.

850 złotych stypendium miesięcznie na studia dotyczące nowych technologii

Stypendia Funduszu Grupy Pracuj są skierowane do studentów rozpoczynających studia na pierwszym rok studiów dziennych w polskich publicznych uczelniach akademickich na wydziałach związanych z informatyką i nowymi technologiami, a w szczególności na kierunkach takich jak: automatyka, informatyka, cyberbezpieczeństwo, inżynieria biomedyczna, inżynieria kosmiczna, inżynieria kwantowa i nanotechnologia. Celem Funduszu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z niezamożnych środowisk. O stypendia mogą się ubiegać absolwenci szkół średnich, którzy:

REKLAMA

  • zdali maturę w roku szkolnym 2023/2024 i zostali przyjęci na studia dzienne w polskich publicznych uczelniach akademickich na określonych wydziałach i kierunkach,
  • pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej,
  • legitymują się zaangażowaniem społecznym w swoich środowiskach: wolontariat, samorząd szkolny, społeczność lokalna (mile widziana rekomendacja od organizacji społecznej).

Fundusz oferuje stypendia w wysokości 850 złotych brutto miesięcznie wypłacane w pierwszym roku studiów stypendysty przez 10 miesięcy (od września do czerwca). Ponadto wspiera stypendystów edukacyjnie poprzez przekazywanie tematycznych newsletterów oraz organizowanie dedykowanych warsztatów o tematyce wybieranej corocznie (np. wchodzenie na rynek pracy, system programów rozwojowych dla młodzieży, wolontariat studencki).

Co najmniej 8 stypendystów i lista rezerwowa

Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć na formularzu udostępnionym online na stronie https://grupapracuj.mojestypendium.pl do 1 września do godziny 16:00. Dokonując wyboru spośród kandydatów, których wnioski przejdą pozytywnie ocenę formalną, Kapituła wybierze grupę co najmniej 8 stypendystów w oparciu o następujące kryteria:

  • sytuacja życiowa kandydata oraz ambicje i plany na przyszłość – w oparciu o przesłany esej (maks. 25 pkt.);
  • sytuacja materialna (maks. 25 pkt.);
  • zaangażowanie społeczne (maks. 25 pkt.);
  • wyniki w nauce (maks. 20 pkt.);
  • zamieszkanie w miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców (maks. 5 pkt.).

Zgodnie z regulaminem, Kapituła może zaprosić kandydata na rozmowę (bezpośrednią, telefoniczną lub online). Zostanie również ustalona lista rezerwowa osób, które będą mogły otrzymać stypendium w przypadku, gdyby kandydaci wytypowani w pierwszej kolejności zrezygnowali ze stypendium lub zmienili kierunek studiów. W terminie do 30 września 2024 r. osoby, które ubiegały się o stypendia, zostaną poinformowane drogą mailową, czy zostały zakwalifikowane do otrzymania pomocy stypendialnej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy będą pieniądze na rowery elektryczne? Już wiadomo, czy w 2025 roku będziemy mieli szansę na 5000 złotych dopłaty do zakupu

Kiedy będą pieniądze na rowery elektryczne? Już wiadomo, czy w 2025 roku będziemy mieli szansę na 5000 złotych dopłaty do zakupu. Zgłoszono ponad 500 uwag do programu. Trzeba czekać na podsumowanie zgłoszeń i dalsze kroki. Jak długo?

Prawo do renty wdowiej. Będą patrzeć na wiek wdowy lub wdowca

Renta wdowia ma być dostępna już od 2025 r. Wdowy i wdowcy będą nabywać prawo do renty rodzinnej po zmarłym małżonku nie wcześniej jednak niż 5 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Co to dokładnie oznacza w praktyce?

Pomoc finansowa dla studentów. 850 złotych brutto miesięcznie przez 10 miesięcy na studia związane z nowymi technologiami

Pomoc finansowa dla studentów coraz większa. Można się starać o stypendium w wysokości 850 złotych miesięcznie na 10 miesięcy. Na studia dotyczące nowych technologii. Zostanie wyłonionych co najmniej 8 stypendystów i stworzona lista rezerwowa.

Kanały zgłoszeniowe dla sygnalistów – wymagania wobec aplikacji

Zarówno z doświadczeń rynkowych, jak również z badań wynika, że dedykowane aplikacje webowe są najczęściej wybieranym kanałem zgłoszeniowym przez sygnalistów. Jakie wymagania powinny spełniać takie aplikacje?

REKLAMA

Minimalne wynagrodzenie za pracę oraz minimalna stawka godzinowa 2025 r.

Od 1 stycznia 2025 r. minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 4626 zł, a minimalna stawka godzinowa 30,20 zł. W wykazie prac rządu w ubiegłym tygodniu opublikowano projekt rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2025 r.

Rozwód po śmierci małżonka i ochrona majątku zmarłego. Jakie są przepisy?

Nie jest możliwe w polskim prawie uzyskanie rozwodu po śmierci małżonka. Jeśli toczy się postępowanie rozwodowe, jeden z małżonków umiera, to po jego śmierci sprawa podlega umorzeniu. Czy można zatem w jakiś sposób ochronić majątek zmarłego tak aby żyjący małżonek po nim nie dziedziczył?

Dni ustawowo wolne od pracy 2025 r.

Sprawdź, kiedy wypadają długie weekendy w 2025 r. Kiedy najlepiej wziąć wolne w pracy, by wydłużyć sobie. Ile mamy długich weekendów w 2025 r.? Jak w 2025 r. wypada majówka? Jak w 2025 r. wypadają święta Bożego Narodzenia?

Nowy obowiązek rodziców w roku szkolnym 2024/2025. Trzeba przedstawić zaświadczenia. Kłopot będą miały osoby, które mieszkały w innym państwie

Nowy obowiązek rodziców w roku szkolnym 2024/2025. Trzeba przedstawić zaświadczenia z rejestrów. Najtrudniej będzie tym, którzy przyjechali z innego państwa. Niezbędne będą zaświadczenia do celów działalności związanej z kontaktami z dziećmi.

REKLAMA

21 dodatkowych dni wolnych od pracy dla tej grupy pracowników. Czas pracy i prawo do dodatkowego urlopu dla osób niepełnosprawnych 2024 i 2025

Pracownikom z niepełnosprawnością – w zależności od stopnia tej niepełnosprawności – przysługuje szereg dodatkowych uprawnień związanych z czasem pracy. Ile godzin pracuje pracownik z orzeczeniem? Ile dni urlopu ma osoba niepełnosprawna? Czy osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności może pracować w nadgodzinach lub w porze nocnej?

Wyroki sądów: Jak korzystnie zamienić specjalny zasiłek opiekuńczy na świadczenie pielęgnacyjne? Zbieg prawa do świadczeń

Od 1 stycznia 2024 r. zmieniono art. 17 ust. 5 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych, zmniejszając katalog świadczeń pobieranych przez osobę sprawującą opiekę, które wykluczają jednoczesne pobieranie świadczenia pielęgnacyjnego na nowych zasadach. Nadal jednak świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje, jeżeli osoba sprawująca opiekę ma ustalone prawo do specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczenia pielęgnacyjnego lub zasiłku dla opiekuna, o którym mowa w ustawie z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów. Jak zatem postąpić, aby korzystnie zamienić specjalny zasiłek opiekuńczy na świadczenie pielęgnacyjne?

REKLAMA