Nowy program Dostępna stomatologia. Leczenie zębów za unijne pieniądze
REKLAMA
REKLAMA
- Nabór do programu „Dostępna stomatologia”
- Cel partnerstwa
- Kto może zostać partnerem
- Termin i sposób złożenia oferty
Nabór do programu „Dostępna stomatologia”
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza otwarty nabór ogólnopolskiej organizacji pozarządowej reprezentującej środowiska osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności jako partnera do projektu „Dostępna stomatologia”.
REKLAMA
Projekt ten będzie realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Polacy będą mogli skorzystać z leczenia zębów, a za projekt zapłaci Unia Europejska. W grę wchodzi poprawa dostępności do usług stomatologicznych, a skorzystać mają osoby z niepełnosprawnościami.
Cel partnerstwa
Celem partnerstwa będzie:
- przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu dotyczącego zwiększenia dostępności usług stomatologicznych dla pacjentów z niepełnosprawnościami oraz szczególnymi potrzebami, a także
- realizacja projektu po otrzymaniu dofinansowania ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Partnerstwo będzie obejmować udział w opracowaniu wniosku, uczestnictwo w realizacji projektu i działania związane z rozliczeniem projektu.
Kto może zostać partnerem
Partnerem może zostać ogólnopolska organizacja pozarządowa reprezentująca środowiska osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Niezbędne jest posiadanie doświadczenia w realizacji działań dotyczących dostępności dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w tym dostępności usług medycznych.
Partner w szczególności powinien spełniać następujące wymogi:
- mieć status organizacji pozarządowej, tj. posiadać wpis do właściwego rejestru potwierdzającego formę organizacyjno-prawną podmiotu, osoby uprawnione do reprezentowania i zasady reprezentacji podmiotu;
- posiadać statut lub inny równoważny dokument poświadczający, że cele statutowe podmiotu są zgodne z celami projektu, podmiot prowadzi działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami i że działalność podmiotu ma zasięg ogólnopolski;
- brak zaległości w płatnościach składek na ubezpieczenie społeczne, podatków i opłat.
- brak wymagalnych zobowiązań wobec PFRON.
Termin i sposób złożenia oferty
Zainteresowani powinni złożyć ofertę wraz z załącznikami w języku polskim i w formie pisemnej. Oferta powinna być podpisana przez osobę bądź osoby upoważnione do reprezentowania podmiotu, zgodnie z zasadami jego reprezentacji lub na podstawie pełnomocnictwa.
Ofertę należy złożyć do dnia 26 czerwca 2024 r. Oferty, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.
Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć w formie elektronicznej podpisaną kwalifikowalnym podpisem elektronicznym lub ePUAP na adres poczty elektronicznej: dostepna.stomatologia@pfron.org.pl.
Więcej informacji na temat projektu partnerskiego „Dostępna stomatologia” znajduje się tutaj.
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA