Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego w aplikacji mObywatel
REKLAMA
REKLAMA
- Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego
- Kto może skorzystać z dokumentów
- Warto używać mObywatela
Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego
Radcy prawni i aplikanci radcowscy dzięki najnowszej aktualizacji aplikacji mObywatel mogą korzystać ze swoich legitymacji zawodowych także w wersji elektronicznej.
REKLAMA
Nowe dokumenty w aplikacji to odpowiedniki tradycyjnych legitymacji. Można się nimi posłużyć np. w polskich instytucjach administracji publicznej czy wymiaru sprawiedliwości. Jednak warto zaznaczyć, że posiadanie ważnej legitymacji tradycyjnej jest niezbędne do korzystania z dokumentu w aplikacji. Z tego powodu cyfrowe legitymacje będą niedostępne dla osób, które nie mają tradycyjnej legitymacji oraz dla tych, których legitymacje są nieaktualne lub unieważnione.
Kto może skorzystać z dokumentów
Z dokumentów w aplikacji mObywatel skorzystają osoby, które:
- są zalogowanymi użytkownikami aplikacji mObywatel (potwierdziły swoją tożsamość za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu i dodały mDowód),
- są na liście radców prawnych lub aplikantów radcowskich właściwej okręgowej izby radców prawnych.
Dodane do aplikacji dokumenty działają również w trybie offline, czyli bez dostępu do internetu. Bez dostępu do internetu nie można jednak:
- zaktualizować dokumentu,
- potwierdzić go za pomocą kodu QR.
Warto używać mObywatela
Rządową aplikację mObywatel 2.0 można bezpłatnie pobrać na smartfon. Dzięki tej aplikacji załatwianie spraw urzędowych jest prostsze i wygodniejsze – bez wychodzenia z domu.
Najważniejszym dokumentem aplikacji jest mDowód - elektroniczny dokument tożsamości, za pomocą którego można niemal wszędzie potwierdzać swoją tożsamość. Oprócz mDowodu w aplikacji można korzystać z innych dokumentów, np. z mPrawa jazdy.
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat