Legia Akademicka: Ochotnicze szkolenie wojskowe studentów i absolwentów szkół wyższych
REKLAMA
REKLAMA
Szkolenia wojskowe studentów i absolwentów
„Legia Akademicka” to program ochotniczych szkoleń wojskowych dla studentów jednolitych studiów magisterskich, studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz absolwentów uczelni. Obejmuje on dwie części szkolenia:
REKLAMA
- teoretyczną – realizowaną przez uczelnie zgodnie z opracowanym przez Ministra Obrony Narodowej programem szkoleniowym,
- praktyczną (ćwiczenia wojskowe) – organizowaną przez Ministra Obrony Narodowej.
Część teoretyczna będzie realizowana w ramach modułu podoficerskiego i obejmie 13 godzin szkolenia programowego i dwugodzinny egzamin. W programie znajdą się przedmioty z zakresu obronności i wiedzy wojskowej.
Wybór uczelni i finansowanie
O realizację zadania ubiegać się mogą nadzorowane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego uczelnie publiczne i niepubliczne kształcące w roku akademickim 2022/2023 co najmniej 200 studentów na studiach stacjonarnych. Głównym kryterium wyboru będzie liczba studentów, którzy zadeklarowali chęć odbycia szkoleń w danej szkole wyższej oraz liczba utworzonych grup w zakresie modułu podoficerskiego.
Na realizację VII edycji projektu w roku 2024 Minister Nauki planuje przeznaczyć 1 mln zł.
Termin zgłoszenia
Zgłoszenia do udziału w projekcie składają w imieniu uczelni rektorzy lub osoby przez nich upoważnione.
Zgłoszenia należy dokonać w terminie do 15 marca 2024 r., na formularzu w formie dokumentu elektronicznego zatytułowanego „Legia Akademicka VII edycja” i opatrzonego podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA