REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nie będzie likwidacji Telewizji Polskiej? Poseł PSL: zmiany muszą przywracać równowagę w mediach publicznych; zmiany, ale absolutnie nie likwidacja

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Nie będzie likwidacji Telewizji Polskiej? Poseł PSL: zmiany muszą przywracać równowagę w mediach publicznych; zmiany, ale absolutnie nie likwidacja
Nie będzie likwidacji Telewizji Polskiej? Poseł PSL: zmiany muszą przywracać równowagę w mediach publicznych; zmiany, ale absolutnie nie likwidacja
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Na pewno środowisko polityczne, które reprezentuję, czyli PSL, Trzecia Droga, absolutnie nigdy nie miało pomysłów i dzisiaj też nie ma, żeby likwidować media publiczne; zmiany są potrzebne, ale absolutnie nie likwidacja - powiedział we wtorek w Polskim Radiu 24 poseł Krzysztof Paszyk (PSL).

Poseł K. Paszyk: moje środowisko polityczne nigdy nie miało i nadal nie ma pomysłów likwidacji mediów publicznych

REKLAMA

Paszyk został zapytany o stanowisko Polskiego Stronnictwa Ludowego, jeżeli chodzi o media publiczne. "Na pewno nie można obok siebie zestawiać słów +zmiany+ i +likwidacja+. Uspokajam wszystkich, którzy od lat widzą miejsce dla mediów publicznych w Polsce, dla Polskiego Radia, dla Telewizji Polskiej, że na pewno to środowisko polityczne, które ja reprezentuję - Polskie Stronnictwo Ludowe, Trzecia Droga, absolutnie nigdy nie miało pomysłów i dzisiaj też nie ma, żeby media publiczne likwidować" - powiedział poseł ludowców.

REKLAMA

Jego zdaniem, media publiczne są potrzebne i pełnią bardzo ważną misję. "Muszą w sposób rzetelny, obiektywny informować o tym, co się dzieje w naszym kraju, poszerzać tą ofertę, którą prezentują media komercyjne, również o kwestie związane z kulturą, także tą wysoką, o kwestie związane z historią naszego kraju. I to jest rzecz podstawowa" - zaznaczył Paszyk.

Na uwagę, że część polityków opozycji, politycy Platformy Obywatelskiej chcą likwidacji TVP info i były nawet zbierane podpisy pod takim projektem Paszyk odparł, że Koalicja Obywatelska nie będzie miała większości w Sejmie, by taki projekt przegłosować.

"Natomiast niestety ja doskonale pamiętam rok 2015, gdzie wraz z nastaniem rządów obecnie jeszcze rządzącej ekipy nastąpiły czystki w mediach publicznych, zwolniono masę bardzo dobrych, wieloletnich stażem dziennikarzy. Niestety zaczęła się polityka w mediach publicznych chwalenia tylko jednej partii i to tej partii rządzącej" - powiedział poseł PSL.

W jego ocenie, "Telewizja Polska przyłączyła się do polityki wykluczania ludzi myślących inaczej niż obecna partia władzy, szczucia na niektóre grupy społeczne, zawodowe, na mniejszości". "Przyłączyły się niektóre media publiczne do kopania rowów nienawiści w Polsce" - podkreślił Paszyk.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zmiany - tak, likwidacja - nie

Według niego, "zmiany muszą przywracać równowagę w mediach publicznych". "Zmiany, ale absolutnie - nie - likwidacja" - zapewnił.

Stanowisko Rady Medów Narodowych

REKLAMA

Rada Mediów Narodowych na piątkowym posiedzeniu przyjęła "oświadczenie w związku z zapowiedziami polityków opozycji, podjęcia przez nich bezprawnych działań wobec mediów publicznych". Za opowiedziało się trzech członków Rady, dwóch było przeciw. Członkowie RMN w oświadczeniu podkreślili, że będą "bronić mediów publicznych i ich pracowników przed zapowiadanymi przez opozycję działaniami, łamiącymi prawo". "Winni łamania prawa prędzej czy później poniosą surowe konsekwencje swoich czynów" - napisali.

Obecnie zarządy mediów publicznych powoływane są przez Radę Mediów Narodowych, działającą na podstawie ustawy. W Radzie zasiadają m.in. rekomendowani przez Zjednoczoną Prawicę i wybrani przez Sejm Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Piotr Babinetz. Zostali oni wybrani w 2022 r. na sześcioletnią kadencję, gwarantowaną ustawą. W składzie RMN są jeszcze Robert Kwiatkowski i Marek Rutka zgłoszeni przez Lewicę. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ godl/

 

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Po co raz na 7 lat przepuszczać osoby niepełnosprawne ze stałym orzeczeniem przez specjalistów w WZON?

Tak pyta nasza czytelniczka. I argumentuje „Skoro niektóre osoby niepełnosprawne mają orzeczenia na stałe z MZON lub ZUS, bo ich schorzenia nie rokują poprawy, to po co zasadnym jest "przepuszczanie" ich co 7 lat przez "specjalistów" WZON? Moim zdaniem chyba tylko po to, by tysiące osób oceniających miały nadal zapewnioną pracę. Może i ona niewdzięczna, ale chyba nie aż taka zła, skoro są chętni...

Szymon Hołownia – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydat na Prezydenta RP 2025]

Szymon Hołownia – do jakiej partii należy kandydat na Prezydenta RP w 2025 r.? Jaki program wyborczy ma Szymon Hołownia? Przedstawiamy wiek, zawód, wykształcenie kandydata na Prezydenta RP oraz listę wszystkich kandydatów i najnowszy sondaż.

Sławomir Mentzen – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydat na Prezydenta RP 2025]

Sławomir Mentzen – do której partii należy kandydat na Prezydenta RP? Przedstawiamy program wyborczy Sławomira Mentzena, wiek, zawód oraz wykształcenie. Sprawdź listę wszystkich kandydatów na Prezydenta RP w 2025 r. Kto prowadzi w najnowszym sondażu prezydenckim?

Czy można butelkować wodę wodociągową? Sąd administracyjny stawia sprawę jasno

Zdaniem sądu woda wodociągowa nie spełnia wymagań, by trafić do butelek. Tylko naturalne wody mineralne i źródlane gwarantują czystość i bezpieczeństwo, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia konsumentów. Co zatem wybierać? Woda butelkowana to synonim najwyższej jakości – sprawdź, dlaczego!

REKLAMA

Środki zaskarżenia w sprawach o dostęp do informacji publicznej

Organy odwoławcze i sądy, do których trafiają sporne sprawy, chętniej wykorzystują pojęcie „nadużywania” prawa do informacji, chociaż nie wynika ono z żadnego przepisu prawa, a stanowi zagrożenie dla prawa do informacji.

Jest projekt w sprawie ustanowienia całorocznego czasu letniego

Czy to koniec zmiany czasu w Polsce? Posłowie PSL-TD złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o czasie urzędowym na terenie Polski. Czasem obowiązującym cały rok miałby być czas letni.

660 tys. rolników w tarapatach: Muszą udowodnić, że są aktywnymi gospodarzami

Nowe regulacje dotyczące wprowadzenia kryterium „aktywnego rolnika” budzą obawy wśród polskich rolników. Zmiana ma na celu skierowanie wsparcia do osób rzeczywiście zajmujących się produkcją rolną, jednak może dotknąć aż 660 tysięcy gospodarzy, którzy będą musieli udowodnić swoją aktywność zawodową. Ministerstwo Rolnictwa zapewnia, że procedura weryfikacji będzie uproszczona, ale rolnicy obawiają się dodatkowych trudności i wykluczenia z systemu dopłat. Jakie będą skutki tej reformy?

Rafał Trzaskowski – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydat na Prezydenta RP 2025]

Rafał Trzaskowski – do której partii należy? Przedstawiamy program wyborczy kandydata na Prezydenta RP w 2025 roku, wiek, zawód oraz wykształcenie. Sprawdź pełną listę kandydatów w wyborach 2025 r. i wyniki najnowszego sondażu.

REKLAMA

Karol Nawrocki – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydat na Prezydenta RP 2025]

Karol Nawrocki - jaka partia popiera kandydata na Prezydenta RP? Przedstawiamy program wyborczy Karola Nawrockiego, wiek, zawód oraz wykształcenie. Sprawdź listę wszystkich kandydatów w wyborach 2025 r. Jakie są wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego?

Tylko 61 punktów. Dla WZON osoba niewidoma całkiem samodzielna. Świadczenie wspierające od 78 punktów. A świadczenie pielęgnacyjne? Stopień znaczny niepełnosprawności

Redakcja otrzymała list od czytelniczki, która jako niewidoma osoba niepełnosprawna otrzymała 61 punkty w WZON. Punkty oceniają jej niesamodzielność. Dla 100 punktów poziomu potrzeby wsparcia mamy całkowitą niesamodzielność. 61 punktów to osoba całkiem nieźle sobie radząca sama. A więc niezasługująca na świadczenie wspierające (w 2025 r. maksymalnie wynosi powyżej 4100 zł). Żeby dostać niewielką wartość tego świadczenia (713 zł) nasza czytelniczka musiałaby mieć 78 punktów (w 2025 r.). Oznacza to, że osoba niewidoma jest dramatycznie poza system świadczenia wspierającego. No bo może chodzić, ma sprawne ręce.

REKLAMA