Szpitale COVID-owe na Mazowszu do likwidacji
REKLAMA
REKLAMA
Szpitale dedykowane pacjentom z COVID-19 od 1 kwietnia przestaną działać
"Mamy w tej chwili ok. 800 osób chorych na COVID, kilkadziesiąt pod respiratorami, zatem całą pewnością pandemia się nie skończyła i w związku z tym będziemy realizować te zadania (leczenie cierpiących na COVID-19 – PAP) w inny sposób" – powiedział wojewoda.
REKLAMA
Wyjaśnił, że już w czasie poprzednich faz pandemii "każdy chory na COVID, który miał inne choroby wymagające zaopiekowania szpitalnego, był hospitalizowany w odpowiednim oddziale, nie zakaźnym, niededykowanym COVID-owi, ale w odpowiednim do jego stanu zdrowia, z zachowaniem izolacji tak, żeby nie zagrażał innym pacjentom".
"Pacjenci chorzy na COVID, tak jak chorzy na inne choroby zakaźne, będą nadal hospitalizowani, tylko na innych zasadach, już takich bardziej codziennych" - wskazał.
Zmiany w leczeniu pacjentów z COVID-19
Dodał, że "praktycznie to już są ostatnie dni systemu z wyznaczaniem miejsc COVID-owych". "Od 1 kwietnia te warunki będą – jeżeli można tak powiedzieć – normalne" - zapowiedział.
REKLAMA
"Jeżeli pacjent z COVID-em będzie wymagał hospitalizacji – co dzisiaj wydarza się na szczęście znacznie rzadziej, niż w poprzednich falach – będzie hospitalizowany z zachowaniem wszelkich reguł izolacji i ze stosowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa ze strony personelu medycznego" - wytłumaczył.
Radziwiłł zapytany o dalszy los Szpitala Południowego zwrócił uwagę, że nie jest on jeszcze dokończony. W czasie kolejnych fal pandemii pełnił rolę szpitala tymczasowego. "Trzeba bardzo jasno powiedzieć, że on został na etapie jeszcze niedokończonego szpitala" - podkreślił.
Zdaniem Radziwiłła "należy wykonać jeszcze wiele zadań, aby szpital mógł w sposób normalny przyjmować na leczenie pacjentów".(PAP)
wnk/ mark/ mir/
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat