REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wielkanoc 2021 – czy będą obostrzenia?

Subskrybuj nas na Youtube
Wielkanoc 2021 – czy będą obostrzenia?/Fot. Shutterstock
Wielkanoc 2021 – czy będą obostrzenia?/Fot. Shutterstock
fot.Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Wielkanoc w 2021 roku już niedługo. Czy będą obostrzenia? Jakie obecnie funkcjonują zasady bezpieczeństwa?

UWAGA! Aktualne zasady dotyczące tegorocznych świąt znajdują się w artykule: Jakie obostrzenia na Wielkanoc 2021 r.?

REKLAMA

Wielkanoc w 2021 roku a obostrzenia

O ewentualne obostrzenia w czasie tegorocznej Wielkanocy pytany był minister zdrowia Adam Niedzielski. Minister zapewnił, iż decyzja w tym zakresie zostanie podjęta czwartku.

REKLAMA

Odnosząc się do pytania o zamknięcie kościołów, minister mówił, iż trudno rozważać, aby w naszej tradycji kulturowej te święta odbyły się bez wizyty w kościele. Minister poinformował jednak, iż będą obowiązywały ograniczenia przewidziane dla galerii handlowych, co zapewni bezpieczeństwo.

Wcześniej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, iż święta wielkanocne będą odbywać się w rygorze sanitarnym, ponieważ "jak wynika z prognoz szczyt zachorowań przypadnie na przełom marca i kwietnia, w czasie świąt". Wiceminister mówił, iż ten tydzień będzie kluczowy, jeśli chodzi o nowe zakażenia, bo pokaże nam na jaki poziom możemy wejść.

Obostrzenia w Wielkanoc 2021 roku wciąż nieznane

O wielkanocne obostrzenia pytany był szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, który w poniedziałek był gościem radia RMF FM. „To zależy od każdego z nas dlatego, że przestrzegając pewnej dyscypliny sanitarnej i przepisów, które obowiązują, mamy szansę, że lockdown nie będzie niezbędny, natomiast oczywiście patrząc na rozwój epidemii - nie można wykluczać żadnego scenariusza” - stwierdził.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wielkanoc 2021 - hotele

REKLAMA

Obecnie nie działa wiele hoteli. Od 15 marca 2021 roku zaostrzone zasady bezpieczeństwa funkcjonują również w województwach: mazowieckim i lubuskim. Oznacza to, iż do 28 marca 2021 roku w 4 województwach (pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubuskie, mazowieckie) zawieszona jest działalność hoteli (za wyjątkiem m.in. noclegów świadczonych w ramach podróży służbowych czy hoteli robotniczych). Nie działa również większość sklepów w galeriach handlowych.

Po konferencji prasowej ministra zdrowia dotyczącej lockdownu województwa mazowieckiego i lubuskiego Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego domagała się konkretnego stanowiska rządu dotyczącego funkcjonowania hoteli w okresie Świąt Wielkanocnych. "Wielkanoc jest czasem szczególnym dla hotelarzy i bardzo wyczekiwanym momentem wśród gości. Hotele już zainwestowały środki finansowe i rozpoczęły przygotowania do nadchodzących Świąt, a goście zaplanowali wypoczynek i dokonali rezerwacji. Rząd, dając hotelarzom z Mazowsza i woj. lubuskiego 4 dni na przygotowanie się do lockdownu, nie wziął pod uwagę, że hotel to złożona machina, której nie da się uruchomić i wyłączyć z dnia na dzień. Na rozruch obiektu potrzebny jest czas, pieniądze i ludzie, a w tej chwili hotelarze zostali pozbawieni wszystkich tych czynników. Zamknięcie hotelu to również złożony proces, wymagający odpowiedniej logistyki" - czytamy w komentarzu IGHP.

Kiedy jest Wielkanoc w tym roku?

W 2021 roku Wielkanoc wypada 4 kwietnia (niedziela) i 5 kwietnia (poniedziałek).

Źródło: Infor.pl, PAP

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwie wdowy. Tylko jedno świadczenie. Wdowa 42 lata. 4 małoletnich dzieci. Nie wyszła za mąż po raz drugi. W czym jest gorsza od wdowy od wieku 55 lat?

Publikujemy kolejny list czytelniczki z apelem o zmianę (albo zniesienie) limitów wieku w rencie wdowiej - 60 lat dla mężczyzny i 55 lat dla kobiety.

Od 1 maja 2025 r. zmiany w rencie socjalnej

Renta socjalna jest świadczeniem przeznaczonym dla osób, które z powodu trwałego lub czasowego uszczerbku na zdrowiu nie są zdolne do podjęcia pracy zarobkowej. Przyznawana jest na podstawie określonych kryteriów, które muszą zostać spełnione zarówno pod względem wieku, jak i stanu zdrowia.

Osoby z niepełnosprawnościami. Co może się zmienić w 2026 r.? [FAQ]

Co już wiemy o projektach ustaw kierowanych do osób z niepełnosprawnościami? Czy w 2026 r. wzrosną kwoty świadczeń? Prezentujemy odpowiedzi na ważne pytania. Pamiętajmy, iż aktualne przepisy mogą się jeszcze zmienić, o czym będziemy informowali na bieżąco.

Stopy procentowe NBP w dół o 0,5% w maju, w sumie 1-1,25% do końca 2025 roku. Taki scenariusz proponuje członek RPP Przemysław Litwiniuk

Są warunki do obniżki stóp proc. o 50 pb. (punktów bazowych) na posiedzeniu RPP w maju, kolejne cięcia możliwe byłyby na jesieni, w całym 2025 r. łącznie o 100-125 pb. - uważa członek RPP Przemysław Litwiniuk. Jak poinformował 24 kwietnia 2025 r., jeżeli na majowym posiedzeniu RPP nie padnie wniosek o obniżkę stóp, to złoży go sam.

REKLAMA

Na to wychodzi, że na życzenie ZUS, mąż powinien wstać i umrzeć ponownie. Według nowych przepisów byłam zbyt młoda, kiedy mąż zmarł

Taki smutny wniosek czytelniczki o rencie wdowiej. Kolejne apele osób wykluczonych z tego nowego świadczenia (pierwsze wypłaty w lipcu 2025 r.). Śmierć nastąpiła za wcześnie.Takie kryterium prawne wprowadzili rząd i Sejm - limit wieku wdowy (55 lat) albo wdowca (60 lat) okazuje się kryterium dyskryminacyjnym. Warunkiem przyznania renty jest to, aby śmierć małżonka nastąpiła wtedy, gdy drugi małżonek przekracza te limity wieku. Zasada ta jest niezrozumiała dla wdów i wdowców.

Z aplikacją mObywatel na wybory prezydenckie. Warto skorzystać z e-usługi Wybory

Aplikacja mObywatel odegra istotną rolę w nadchodzących wyborach prezydenckich. Użytkownicy mogą za jej pomocą sprawdzić miejsce głosowania, dodać termin wyborów do kalendarza, a przede wszystkim potwierdzić swoją tożsamość w lokalu wyborczym.

Deregulacja Brzoski 2025: najważniejsze zmiany i korzyści dla Polaków [LISTA]

Deregulacja Rafała Brzoski nabiera tempa. To pierwsza na tak dużą skalę współpraca przedsiębiorców z rządem nastawiona na szybkie wprowadzenie zmian w przepisach prawa. Oto lista najważniejszych zmian i korzyści dla Polaków.

Żałoba narodowa a flaga państwowa. Jak ją prawidłowo wywiesić?

Jaka jest podstawa prawna wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium kraju? Kto może ją wprowadzić? Jak prawidłowo wywiesić flagę państwową na czas żałoby narodowej? 26 kwietnia 2025 r. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej będzie obowiązywała żałoba narodowa.

REKLAMA

Brzoska: reguła 1 in 2 out. Deregulacja [SprawdzaMY]

Rafał Brzoska proponuje stałą regułę tworzenia nowego prawa: 1 in 2 out. Chodzi o to, że każdy nowy akt prawny ma powodować wyeliminowanie 2 innych. Ma to na celu pozbycie się najstarszych, nieobowiązujących lub nieprzystających od obecnych czasów przepisów. To byłby największy skok jakościowy w historii polskiej legislacji od 1989 roku.

Wybierasz się na majówkę? Lepiej o tym nie zapomnij

Wybierasz się na majówkę? Lepiej o tym nie zapomnij. Koszty, który mogą nas spotkać na skutek wydarzeń i różnych wypadków, które mogą mieć miejsce podczas majówki, mogą być ogromne. Nawet do kilkuset euro. Nie warto ryzykować.

REKLAMA