Szczepienie w domu pacjenta
REKLAMA
REKLAMA
Szczepienie w domu - kiedy możliwe?
Szczepienia w domu przewidziano dla tzw. pacjentów leżących, czyli takich, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień.
REKLAMA
Osoby z niepełnosprawnościami lub wykluczone komunikacyjnie mogą skorzystać z transportu samorządowego, organizowanego przez władze lokalne.
Jak zarejestrować się na szczepienie w domu?
NFZ podpowiada w jaki sposób pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu. W tym celu należy zadzwonić do swojej poradni POZ.
Pacjent, który korzysta z wyjazdowego punktu szczepień nie korzysta z rejestracji przez internet lub przez infolinię 989.
Liczy się tu kontakt z lekarzem POZ lub pielęgniarką opieki długoterminowej, którzy potwierdzą, iż pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu.
Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy pacjent ma skierowanie na szczepienie. Lekarz wystawia takie skierowanie, gdy pacjent go nie ma, a jest w grupie aktualnie szczepionej.
Kwalifikacja do szczepienia w domu
Informacja o tym, iż pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu jest przekazywania do wyjazdowego punktu szczepień. To właśnie lekarz wyjazdowego punktu szczepień decyduje o zakwalifikowaniu do szczepienia. Jak wskazuje NFZ wyjazdowy punkt szczepień rejestruje pacjenta na szczepienie, ustala termin szczepienia i informuje o tym pacjenta lub jego opiekuna.
Procedura szczepienia wyjazdowego jest zbliżona do szczepienia w punkcie stacjonarnym.
Ponadto wyjazdowy punkt szczepień musi spełniać wszystkie warunki wymagane przez NFZ w naborze stacjonarnych punktów szczepiących.
Polecamy serwis: Prawa pacjenta
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat