REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej

Subskrybuj nas na Youtube
Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Konieczność poddania się operacji chirurgicznej zazwyczaj niesie ze sobą poważne konsekwencje. Może to być długotrwała rekonwalescencja, która zaowocuje obniżeniem poziomu dochodów czy też komplikacje pooperacyjne, niosące za sobą konieczność przeprowadzenia dodatkowego leczenia. Aby przynajmniej częściowo poprawić komfort związany z zabiegiem, warto skorzystać z odpowiedniego ubezpieczenia.

Czym jest ubezpieczenie od operacji chirurgicznej?

REKLAMA

REKLAMA

Polisy ubezpieczeniowe, które obecnie oferują różne towarzystwa, chronią przed skutkami różnych zdarzeń losowych. Poza ubezpieczeniem komunikacyjnym, które obowiązuje wszystkich kierowców, zainteresowane osoby sięgają też po polisy majątkowe, emerytalne czy od odpowiedzialności cywilnej – jeśli klient wykonuje zawód związany z ryzykiem wyrządzenia szkody innej osobie. Do najpopularniejszych z pewnością zalicza się ubezpieczenie domu czy mieszkania przed kradzieżą, zalaniem, pożarem i innymi wypadkami losowymi. Klienci ubezpieczycieli chętnie też wybierają ubezpieczenie na życie online.

Poza standardową ofertą, dostępną jeszcze w czasach, gdy na polskim rynku ubezpieczeniowym trudno było o konkurencję, obecnie pojawiają się też produkty specjalne, takie jak ubezpieczenie ślubu i wesela, drogiego biletu na koncert, ukochanego kota lub psa, ochrony prawnej, czy od szkody wynikającej z dokonania czynu niedozwolonego. W przybliżeniu oznacza to np. odpowiedzialność cywilną wychowawcy, pod którego opieką dziewczynka zaszła w ciążę. Jedną z form takiej polisy jest też ubezpieczenie na wypadek przejścia operacji chirurgicznej.

Ubezpieczyciel a zakres ochrony

REKLAMA

Jeśli chcesz wykupić polisę przez zbliżającą się operacją lub zabezpieczyć na jej wypadek w dalszej przyszłości, z pewnością istotne będzie dla Ciebie, w jakich sytuacjach dostaniesz odszkodowanie i w jakie będzie wysokości. Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Podobnie jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia, tak i tutaj towarzystwa przygotowują własne, indywidualne oferty. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z OWU, a w szczególności z sytuacjami, które są objęte ubezpieczeniem oraz tymi, w których wypłata odszkodowania Ci nie przysługuje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Analizę warto rozpocząć od definicji operacji. Najczęściej pod tym pojęciem ubezpieczyciele kryją się wszelkie zabiegi przeprowadzane przez lekarza medycyny w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub przewodowym. Operacja powinna też być przeprowadzona w placówce służby zdrowia znajdującej się na terenie Polski. Zazwyczaj też ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej obejmuje wyłącznie zabiegi przeprowadzane w celu ratowania życia lub zdrowia. Nie będą nimi:

  • operacje plastyczne powiększenia piersi, odsysania tkanki tłuszczowej czy korekcji nosa,
  • operacje antykoncepcyjne,
  • operacje stomatologiczne,
  • operacje zmiany płci
  • przeszczepy narządów,
  • wymiana rozrusznika lub pompy insulinowej itp.

W niektórych z wymienionych sytuacji ubezpieczenie może obejmować operacje, których celem jest usuwanie szkód powstałych w wyniku wypadków (komunikacyjnych, przy pracy itp.)

Kiedy nie otrzymasz odszkodowania, chociaż jesteś ubezpieczony?

Ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej ma na celu zapewnienie środków osobie, która na skutek choroby czy zagrożenia życia musiała przerwać wykonywanie obowiązków rodzinnych czy zawodowych. Często też środki rehabilitacyjne, jakie oferuje państwowa służba zdrowia, są niewystarczające, aby pacjent szybko wrócił do pełnej sprawności. Wykupienie polisy pozwala na zakup leków, środków opatrunkowych, wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego czy opłacenie usług fizjoterapeuty.

Towarzystwa chronią jednak swoje interesy, dlatego wyłączają spod ochrony osoby, które poddają się operacji z niewłaściwych powodów lub na skutek własnych działań. Do takich sytuacji zaliczają się np. próba samobójcza, zatrucie alkoholem lub używkami, poszkodowanie w wypadku komunikacyjnym spowodowanym przez osobę bez uprawnień do prowadzenia pojazdu czy uraz doznany podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wyrok TK: Emeryci nie wiedzieli, że ZUS pomniejszy ich emeryturę. Bali się utraty pracy. Bez przeliczenia

Niekorzystnie rozliczana przez ZUS emerytura wcześniejsza. Dlaczego ją wybierano w 2005 r., 2010 r. 2015 r.? Z dwóch powodów. Pierwszy, to brak wiedzy o tym, ze za świadczenia z tej emerytury zapłaci "karę" w postaci obniżenia emerytury zasadniczej. Jest to "kara" dożywotnia. Miesiąc w miesiąc jest wypłacana niższa emerytura (pracownicy ZUS nie przekazali o tym informacji czytelnikowi, który nie był biegły w przepisach emerytalnych). Jest jednak druga przyczyna przejścia na wcześniejszą emeryturę. To zapowiedź zwolnienia z pracy. Tak wynika z przykładowego listu czytelnika.

Po co emerytowi orzeczenie o stopniu niepełnosprawności?

„Jestem już na emeryturze, którą wypłaca mi ZUS. Mój stan zdrowia w ostatnim czasie znacznie się pogorszył. Czy w związku z tym mogę ubiegać się o stopień niepełnosprawności? Co daje orzeczenie w przypadku osoby starszej” – pyta Czytelniczka.

Brak podwyżki zasiłku pielęgnacyjnego do 2028 r. Umiarkowany stopień niepełnosprawności poza nowymi świadczeniami?

Jest aż do 2028 r. prawie pewny brak waloryzacji dla takich świadczeń jak zasiłek pielęgnacyjny (od 2019 r.!), a także takie świadczenia jak dodatek dopełniający (do renty socjalnej) i dodatek do renty z tytułu niezdolności do pracy (projekt ustawy), które oparte są o niesamodzielność, a nie niepełnosprawność. Także w świadczeniu wspierającym samo orzeczenie o niepełnosprawności to za mało, aby je otrzymać. Potrzebny jest jeszcze poziom wsparcia (ocena samodzielności). Zestawienie tych zmian prowokuje do ważnego dla osób niepełnosprawnych pytania - "Czy w przyszłości będą coraz mniej ważne orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu lekkim i umiarkowanym?"

QUIZ z polskich przysłów i powiedzeń. Potrafisz je dokończyć? Już na 5. pytaniu będzie pod górkę
W tym quizie prosimy Was o dokończenie popularnych przysłów o raz powiedzeń. Wiele z nich weszło na stałe do codziennego języka. Używamy ich dosyć często, ale zdarza się, że je mylimy. Dacie radę?

REKLAMA

ZUS: Pracowałeś przed 1999 rokiem? Twoja emerytura może być wyższa

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina osobom, które rozpoczęły pracę przed 1999 rokiem, o możliwości zwiększenia przyszłej emerytury poprzez dostarczenie brakujących dokumentów potwierdzających zatrudnienie.

NSA: Po przyznaniu świadczenia pielęgnacyjnego (3287 zł) osoba niepełnosprawna (stopień umiarkowany) wybierze wyższe świadczenie

NSA wskazał na ważny niuans. Opiekun osoby niepełnosprawnej (matka) ma zasiłek stały. Podstawą dla tego zasiłku była całkowita niezdolność do pracy. Opiekun w świadczeniu pielęgnacyjnym musi być zdolny do pracy. Tylko wtedy może zrezygnować z pracy dla wykonania zadania opieki nad osobą niepełnosprawną (tu córka leżącą, stopień znaczny niepełnosprawności, pełna niesamodzielność). Pomimo zasiłku stałego (i niezdolności do pracy) matka została uznana dla świadczenia pielęgnacyjnego za osobę potencjalnie zdolną do pracy. Jak to jest możliwe? Na pozór wydaje się niemożliwe. A jednak jest możliwe.

Nowy rodzaj zabezpieczenia sądowego w postaci obowiązku dalszego zatrudnienia

W dniu 22 września 2023 roku wszedł w życie art. 755 [5] Kodeksu postępowania cywilnego. Daje on pracownikom podlegającym szczególnej ochronie przed rozwiązaniem stosunku pracy możliwość ubiegania się od sądu o wydanie zabezpieczenia, polegającego na przywróceniu do pracy. Prawo to przysługuje pracownikowi w trakcie toczącego się procesu sądowego i trwa do czasu jego prawomocnego zakończenia.

Zasiłek chorobowy w 2025 r. i 2026 r.

Komu przysługuje zasiłek chorobowy? Po jakim czasie? Na jakich zasadach? Jaka jest wysokość zasiłku chorobowego? Jak długo można pobierać zasiłek chorobowy? Komu nie będzie przysługiwał zasiłek chorobowy?

REKLAMA

Nowy limit zwolnienia z abonamentu RTV. Więcej osób już może skorzystać z tego zwolnienia

Opłaty abonamentowe nie są lubiane, ale – niestety – ciągle obowiązkowe. Mimo obietnic likwidacji abonament RTV ma się dobrze i nadal należy go opłacać. Na szczęście niektórzy są zwolnieni od tego przykrego obowiązku. Liczba tych szczęściarzy niedawno się powiększyła. Kogo to dotyczy?

Przymusowe odbieranie dzieci w Polsce. Nowe wytyczne Ministerstwa Sprawiedliwości

Dobro dziecka musi być absolutnym priorytetem – także wtedy, gdy sąd decyduje o przymusowym odebraniu dziecka – to główna konkluzja nowych wytycznych dla kuratorów sądowych i zaleceń dla psychologów, które podpisano w Ministerstwie Sprawiedliwości. W 2024 r. było ponad 1,2 tys. takich odbiorów.

REKLAMA