Szkolenie "Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu" - 10 grudnia 2018 r.

Szkolenie "Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu" - 10 grudnia 2018 r.
Zapraszamy na szkolenie "Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu - w świetle nowej regulacji ustawowej", które odbędzie się 10 grudnia 2018 r. w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Szkolenie:

PRZECIWDZIAŁANIE PRANIU PIENIĘDZY I FINANSOWANIU TERRORYZMU - w świetle nowej regulacji ustawowej

Warszawa, dnia 10 grudnia 2018 r.

Patronat medialny: INFOR

Nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu weszła w życie 13 lipca 2018 r., nakładając szereg obowiązków związanych z  przeciwdziałaniem procederowi prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Mowa m. in. o obowiązkach dotyczących gromadzenia danych o transakcjach, stosowania środków bezpieczeństwa (w tym podstawowych, wzmożonych i uproszczonych), czy reagowania na podejrzenia prania pieniędzy oraz uczestniczenia w programach szkoleniowych. Zmiany legislacyjne doprowadziły do zwiększenia zakresu obowiązków instytucji obowiązanych, a przede wszystkim podmiotów z sektora bankowego, np. co do wdrażania procedur wewnętrznych, czy prowadzenia oceny ryzyka prania pieniędzy. Celem szkolenia jest przedstawienie istotnych kwestii związanych z funkcjonowaniem systemu przeciwdziałania  prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w kontekście najnowszych zmian w prawie oraz działalności banków i SKOK-ów.

10:00     System przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu – główne kierunki zmian

  • Prawnokarne ujęcie problemu i jego odniesienie do sytuacji banków jako instytucji obowiązanych
  • Zasady funkcjonowania mechanizmów przeciwdziałania praniu pieniędzy w oparciu o ustawę i główne kierunki zmian w prawie

11:30     Przerwa

11:45     Zadania banków i SKOK-ów jako instytucji obowiązanych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy

  • Omówienie obowiązków ww. instytucji obowiązanych w świetle nowej ustawy, w tym związanych z wdrażaniem oceny ryzyka, procedury wewnętrznej oraz procedury anonimowego zgłaszania.
  • Problematyka stosowania środków bezpieczeństwa oraz identyfikacji beneficjentów rzeczywistych (w tym w oparciu o nowy Centralny Rejestr) i osób zajmujących eksponowane stanowiska polityczne

13:15     Przerwa

13:30     Obowiązki informacyjne instytucji obowiązanych

  • Prezentacja zagadnień związanych z gromadzeniem informacji i ich przekazywaniem do GIIF
  • Procedura wstrzymania transakcji i blokady rachunku oraz stosowania szczególnych środków ograniczających

15:00     Przerwa

15:10     Kontrola instytucji obowiązanych i odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków ustawowych

  • Przedstawienie najważniejszych zagadnień dotyczących postępowań kontrolnych oraz stosowanych kar administracyjnych
  • Odpowiedzialność pracowników za niedopełnienie obowiązków dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy

16:00     Zakończenie szkolenia

Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia:

http://www.cpi.com.pl/php/impreza.php?id=244

Organizator:          

kontakt: 22 870 69 10 (78),

mail: cpi@cpi.com.pl

Prawo
Prezydent skierował do TK nowelę Kodeksu wyborczego - chodzi o głosowanie korespondencyjne
18 lip 2024

Nowela Kodeksu wyborczego trafi do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej. Prezydent Andrzej Duda zarzuca, że wyłączające możliwości głosowania korespondencyjnego  wyborach samorządowych dla osób podlegających kwarantannie czy izolacji jest niezgodne z Konstytucją. 

Babciowe od 1 października. Pierwsze wypłaty jednak nie od razu
18 lip 2024

Wnioski o przyznanie babciowego, czyli do programu Aktywny Rodzic będzie można składać od 1 października 2024 r. Pierwsze pieniądze mają zostać wypłacone rodzicom do końca roku, w listopadzie i grudniu. ZUS ma być gotowy do obsługi wniosków i wypłaty świadczeń.

10 nowych obowiązków pracodawców a tylko 2 miesiące czasu
18 lip 2024

10 nowych obowiązków pracodawców - czy zdążą je wypełnić? Zostały tylko 2 miesiące czasu. Jakie konsekwencje grożą za niedotrzymanie terminu i nieprzestrzeganie nowych przepisów? Trzeba się spieszyć.

Popularny lek teraz dostępny bez recepty. Decyzję podjął Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych
18 lip 2024

Popularny lek na potencję teraz dostępny bez recepty. Decyzję w tej sprawie podjął Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, który zmienił kategorię dostępności leku z Rp na OTC. To oznacza, że do zakupu nie jest potrzebne zalecenie lekarza.

Kolorowe paski na zgrzewach tubek past do zębów i innych kosmetyków. Czy wiesz co znaczą? Ekspert obala mity
18 lip 2024

Badania pokazują, że 76,9% dorosłych Polaków nie zna znaczenia kolorowych pasków na tubkach past do zębów. Natomiast tylko 7,9% ankietowanych uważa, że wie, o czym one mówią. Natomiast 15,2% badanych twierdzi, że nie pamięta, o co w tym chodzi. Autorzy raportu przekonują, że choć na pierwszy rzut oka temat wygląda dość błaho, to długofalowo wprowadzeni w błąd konsumenci mogą na tym zdrowotnie ucierpieć. Raport obala też mity, że wyżej wskazane paski przynoszą konsumentom jakieś istotne informacje o składzie bądź innych aspektach past do zębów. Jedocześnie eksperci dodają, że właściwie nie mają one żadenego znaczenia, bo są to tylko i wyłącznie oznaczenia o charakterze drukarskim.

Obawa przed sztuczną inteligencją. Czy AI pozbawi nas pracy?
18 lip 2024

Technologia może pomóc w obliczu zmniejszania się siły roboczej spowodowanego starzeniem się populacji. Jednak prawie połowa respondentów spodziewa się, że sztuczna inteligencja zmniejszy dostępność miejsc pracy - poinformowano w raporcie Allianz Trade.

Tylko ZUS czy również OFE ma gromadzić składki? Oświadczenie tylko do 31 lipca. Ważna decyzja dla mężczyzn przed 55 r. życia i kobiet przez 50. urodzinami
18 lip 2024

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że tylko do 31 lipca 2024 r. mężczyźni, którzy nie ukończyli 55 lat, a kobiety 50 lat mogą kolejny raz zdecydować, gdzie ma trafiać część ich składki emerytalnej – na subkonto w ZUS czy do OFE. Zmiana decyzji wymaga złożenia specjalnego oświadczenia ZUS-US-OFE-03.

4-dniowy tydzień pracy sprawdza się za granicą. Polscy pracodawcy są sceptyczni
18 lip 2024

Polscy pracodawcy nie palą się do skrócenia tygodniowego czasu pracy, a 51 proc. uważa, że w ich branży jest ono niemożliwe. W programach pilotażowych przeprowadzonych w innych krajach odnotowano m.in. spadek rotacji zatrudnienia o 40 proc., polepszenie dobrostanu pracowników w 82 proc. firm oraz oszczędności dla pracodawców. Krótszy czas pracy najlepiej przyjął się na Islandii, gdzie już 86 proc. pracowników korzysta z niego lub ma taką możliwość.

Mój Prąd 6.0 - wnioski od 2 września 2024 r. Dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznej przyłączonej po 1 sierpnia 2024 r. tylko z magazynem energii i rozliczanej w systemie net-billing
18 lip 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało założenia programu Mój Prąd 6.0. Dofinansowanie otrzymają tylko takie mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV), zgłaszane do przyłączenia do sieci po 1 sierpnia 2024 r., które będą współdziałać z magazynem energii i będą rozliczane w systemie net-billing. Nabór wniosków zaczyna się 2 września br.

Zakaz trzymania psów na uwięzi od 2025 roku. Tylko 2 wyjątki. Także minimalne powierzchnie kojców [projekt nowelizacji]
18 lip 2024

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa posłów Koalicji Obywatelskiej, wprowadzający zakaz trzymania psów na uwięzi. Ten zakaz będzie miał dwa wyjątki: będzie można tymczasowo trzymać psa na smyczy podczas spaceru i w transporcie. Zmiana przepisów mają wejść w życie sześć miesięcy po dniu publikacji w Dzienniku Ustaw.

pokaż więcej
Proszę czekać...