Wyniki egzaminu na aplikację ogólną
REKLAMA
REKLAMA
W tym roku aplikację rozpocznie 301 przyszłych sędziów i prokuratorów oraz asystentów. Po 12-miesięcznym kształceniu ogólnym najlepsi słuchacze będą mieli szansę rozpocząć aplikacje specjalistyczne tj. sędziowską i prokuratorską.
REKLAMA
REKLAMA
O miejsca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury ubiegało się 1320 kandydatów, z czego do II etapu zakwalifikowało się 588. W tym roku kandydaci musieli uzyskać większą liczbę punktów niż w roku ubiegłym. Mieli za to więcej czasu na rozwiązanie zadań konkursowych. Egzamin trwał bowiem o godzinę dłużej. W sumie na rozwiązanie zadania konkursowego kandydaci mieli trzy godziny. Musieli wykazać się umiejętnością argumentacji, stosowania wykładni przepisów i radzenia sobie z konkretnymi sprawami.
To właśnie drugi etap konkursu był decydujący. Ponieważ limit miejsc wynosił 300 osób, w sytuacji gdy kandydaci osiągnęli taką samą liczbę punktów z obydwu etapów, zostawał przyjęty ten, który lepiej rozwiązał kazus.
Więcej informacji na temat tegorocznego naboru na aplikację ogólną można uzyskać na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
Pełny tekst: Aplikacja ogólna: Dostali się ci, którzy lepiej rozwiązali kazus prawny
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat