Prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem
REKLAMA
REKLAMA
„Pokrzywdzeni przestępstwem mają swoje prawa” – to hasło jakie pojawia się na plakatach. Billboardy pojawiły się w całej Polsce. W dużych miastach i mniejszych miejscowościach. Odsyłają też do strony Ministerstwa Sprawiedliwości www.pokrzywdzeni.gov.pl. To tam każdy zainteresowany znajdzie niezbędne informacje o działających na terenie całego kraju Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, zapozna się z treścią informatora dla osób pokrzywdzonych czy też znajdzie wzór pisma procesowego.
REKLAMA
- Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem to temat, któremu w naszych pracach poświęcamy szczególne miejsce – mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
– Jednym z priorytetów Ministerstwa Sprawiedliwości jest nie tylko umacnianie praw tych osób, ale także promocja wiedzy o już przysługującym im uprawnieniach. To także cel realizowanej przez nas z sukcesem kampanii, którą stale poszerzamy – dodaje.
Zobacz serwis: Sprawy karne
Dotychczas, w ramach realizacji kampanii „Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc” m.in. w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych wyemitowane zostały bezpłatnie spoty telewizyjne. Realizowany jest także cykl audycji radiowych na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem.
Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat