REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie są szanse na pożyczkę z komornikiem?

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany
komornik
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Osoby borykające się z egzekucją komorniczą doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich sytuacja na rynku pożyczek i kredytów jest niezwykle trudna. Sprawdź, co eksperci porównywarki zadluzenia.com mówią na temat pożyczek z komornikiem i oceń swoje szanse na uzyskanie takiego finansowania.

Jest komornik? Szanse na pożyczkę są niewielkie

Niestety popularne i dostępne w Internecie pożyczki z komornikiem od ręki to bardzo często chwyty marketingowe, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Eksperci finansowi mówią jasno - każdy bank czy firma pożyczkowa, które dowiedzą się o tym, że jesteśmy w trakcie egzekucji komorniczej, nie pożyczą nam pieniędzy. Na stronie https://www.zadluzenia.com/pozyczki-z-komornikiem/ nasi eksperci w dziedzinie finansów osobistych przygotowali dedykowany ranking pożyczkowy.

REKLAMA

REKLAMA

Pożyczanie osobom borykającym się ze spłatą komornika byłoby z punktu widzenia firmy czy banku skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ w trakcie egzekucji dłużnik musi przede wszystkim spłacać dług egzekwowany przez komornika, a dopiero w drugiej kolejności może przeznaczać pieniądze na inne cele.

Często zgłaszają się do naszego portalu osoby, które mówią, że ich znajomy mimo egzekucji komorniczej dostał pożyczkę. Pytają - jak to możliwe?” - wskazuje Kornel Siwiec, prawnik i założyciel porównywarki finansowej www.zadluzenia.com.Zawsze w takiej sytuacji odpowiadamy, że najprawdopodobniej osoba ta skorzystała z chwilówek lub pozabanowych pożyczek ratalnych, w których nie zweryfikowano faktu, że jest ona w trakcie egzekucji komorniczej. Rzeczywiście takie przypadki się zdarzają, choć coraz rzadziej, ponieważ weryfikacja Klienta i jego zdolności kredytowej jest coraz bardziej powszechna, także w firmach pozabankowych” - dodaje.

Skąd pożyczkodawca wie o komorniku?

Firmy udzielające pożyczek mają różne sposoby na sprawdzenie, czy potencjalny Klient jest zadłużony z komornikiem. Oto cztery główne metody:

  1. Telefon od przedstawiciela firmy pożyczkowej: Po złożeniu wniosku online, firma pożyczkowa może zadzwonić do Klienta i zapytać, czy ma komornika.
  2. Raport z BIK, KRD i innych baz: Firmy pożyczkowe sprawdzają dane w bazach dłużników, takich jak BIK, KRD, BIG InfoMonitor czy ERIF. Szczególnie status spłaty w BIK może ujawnić zaległości.
  3. Wyciąg z rachunku bankowego: Klient może być poproszony o dostarczenie wyciągu z konta bankowego z kilku ostatnich miesięcy, aby sprawdzić jego historię finansową. W rachunku będzie widoczne zajęcie przez komornika sądowego lub wpłaty z tytułu egzekucji.
  4. Automatyczna analiza rachunku bankowego: Niektóre firmy używają narzędzi, takich jak Kontomatik, do analizy historii rachunku bankowego Klienta, co pozwala wykryć zajęcie konta przez komornika.

Należy zaznaczyć, że próby ukrywania informacji o komorniku są nierozsądne, ponieważ wszystkie rozmowy i działania są zazwyczaj dokumentowane i niewłaściwe informacje mogą skutkować odrzuceniem wniosku lub nawet konsekwencjami prawnymi. Podając nieprawdziwe dane we wniosku o pożyczkę narażamy się na odpowiedzialność karną – za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Baza BIK wprost informuje o egzekucji komorniczej

REKLAMA

Informacje o egzekucji komorniczej w szczególności prezentuje baza BIK, dlatego osoby z wpisem o komorniku bardzo obawiają się weryfikacji tej bazy przez firmę pożyczkową. W przypadku zaległości w spłacie jakichkolwiek pożyczek i kredytów widocznych w BIK, możemy znaleźć przy danym zobowiązaniu szczegółowe oznaczenia oznaczające zaległości w spłacie, windykację lub trwającą egzekucję komorniczą. Już nawet zaległe zobowiązania - niezależnie od tego, jak bardzo są przeterminowane - zawsze utrudniają nam sytuację na rynku pożyczkowym. Niewielkie zaległości, szczególnie te do 90 dni, mogą być jednak akceptowane przez niektóre firmy pożyczkowe.

Poważnym problemem dla wszystkich osób zadłużonych są natomiast zaległe zobowiązania niespłacone powyżej 180 dni. Nie ma co prawda zakazu pożyczania pieniędzy osobom nadmiernie zadłużonym, ale konsekwencje, z którymi wiąże się taka pożyczka, mogą narazić firmę pożyczkową na ogromne straty finansowe, dlatego raczej żadna firma nie zdecyduje się na udzielenie takiego finansowa” - podkreśla prawnik i ekspert finansowy porównywarki zadluzenia.com, Kornel Siwiec. Jak natomiast zareagują firmy pożyczkowe i banki na widoczną w bazie BIK trwającą egzekucję komorniczą? Niestety wykrycie statusu “egzekucja” działa niestety niemalże jak wyrok i uniemożliwia nam otrzymanie finansowania w jakiejkolwiek firmie pożyczkowej czy banku.

Czy po zakończonej egzekucji komorniczej mogę uzyskać pożyczkę?

Po zakończeniu egzekucji komorniczej możliwość uzyskania pożyczki zależna od polityki banku czy firmy pożyczkowej. Informacje o zobowiązaniach w BIK pozostają w tym rejestrze aż przez 5 lat od spłaty, więc teoretycznie nadal mogą wpłynąć na decyzję kredytową. Ujawniają bowiem, że w pewnym okresie życia mieliśmy problemy ze spłatą. Może być to przeszkodą szczególnie w przypadku większych zobowiązań finansowych, takich jak kredyt hipoteczny. Eksperci są zdania, że przy popularnych pożyczkach pozabankowych zakończona egzekucja komornicza nie powinna jednak stanowić przeszkody. Jeżeli zatem jesteśmy w trakcie egzekucji komorniczej i chcielibyśmy bezproblemowo uzyskać finansowanie, o wiele lepszym wyjściem będzie spłacenie komornika i wnioskowanie o pożyczkę dopiero po zakończeniu toczącej się egzekucji komorniczej.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Składka zdrowotna w dół! Senat zatwierdził zmiany. Co to oznacza?

Co dalej ze składką zdrowotną? Dzisiaj Senat nie wniósł poprawek do ustawy obniżającej składkę zdrowotną dla przedsiębiorców od 2026 r. Nowelizacja wiąże się z ubytkiem wpływów ze składki do NFZ w kwocie ok. 4,6 mld zł, co rząd deklaruje pokryć z budżetu państwa. Wiceszef MF Jarosław Neneman zapewnił, że zmiana uwzględniona jest w konstrukcji budżetu na kolejne lata.

Zdrowie kosztuje coraz więcej, a planu wciąż brak

Senat rozpatruje projekt ustawy obniżającej składki zdrowotne dla przedsiębiorców, co uszczupli wpływy do NFZ o 4,6 mld zł. Tymczasem plan finansowy Funduszu na 2025 r. wciąż nie został zatwierdzony przez ministra finansów. Między resortami zdrowia i finansów trwają przeciągające się rozmowy, a konkretów brak.

Proszę mi wytłumaczyć, czym się różni Emerytka mająca np. najniższą emeryturę która w chwili śmierci męża miała skończone 55 od emerytki mającej tak samo niską emeryturę tylko że w chwili śmierci współmałżonka miała np. 54 lata?

Takie pytania stale trafiają do dziennikarzy Infor.pl. Pomimo tego, że już od pół roku wszyscy wiedzą jak ostatecznie wyglądają zasady przyznawania renty wdowiej. Wydawało się, że wraz z upływem czasu temat wygaśnie. Z listów do redakcji wynika, że tak się nie dzieje. I wszyscy dalej i konsekwentnie krytykują limity wieku dla wdów i wdowców - renta przyznana jest tylko wtedy, gdy śmierć małżonka nastąpiła wtedy, gdy żona miała 55 lat (i więcej) a mąż 60 lat (i więcej). Nie wiemy, co odpowiadać na pytania czytelników. Nie ma bowiem żadnego uzasadnienia dla tej zasady i tych limitów wieku.

Stracisz prawo jazdy od razu w całej UE. Cyfrowe prawo jazdy, samoocena zdrowia i nowe surowsze przepisy. Kiedy zmiany wejdą w życie?

W Unii Europejskiej na ukończeniu są prace nad pakietem reform, które na nowo definiują zasady przyznawania i respektowania prawa jazdy we wspólnocie. Ich skutki będą odczuwalne przez kierowców, jak i firmy transportowe. Jedną z najważniejszych zmian jest wzajemnie uznawanie orzeczeń o zakazie prowadzenia pojazdów. Oznacza to, że utrata prawa jazdy w jednym kraju członkowskim będzie automatycznie skutkować zakazem jazdy w całej Unii. Ale to nie jedyna nowość. Co konkretnie się zmieni i na jakich zasadach? Co to oznacza dla kierowców i przewoźników?

REKLAMA

Darowizna lub spadek? Wprowadzają w błąd, a później słono za to płacimy

Uwaga na oszustwa! Mieszkanka powiatu karkonoskiego straciła niemal 64 tysiące złotych, wierząc w fałszywą darowiznę od rzekomej obywatelki Czech.

Ukraina wybiera Trzaskowskiego jako najbezpieczniejszego kandydata na prezydenta Polski w 2025 r.

Ukraina jest bardzo zainteresowana wyborami prezydenckimi w Polsce. Jak elity ukraińskie oceniają pierwszą trójkę kandydatów na Prezydenta RP w 2025 r.? Okazuje się, że Rafał Trzaskowski to ich zdaniem najbezpieczniejsza opcja. Dlaczego? Tłumaczy politolog dr Łukasz Adamski.

Zmiany w naliczaniu stażu pracy od 1 stycznia 2026 r. Co z umowami cywilnoprawnymi? [Projekt nowelizacji z 7 kwietnia 2025 r.]

Zmiany w naliczaniu stażu pracy od 1 stycznia 2026 r. Co z umowami cywilnoprawnymi? Projekt nowelizacji z 7 kwietnia 2025 r. Projekt ten ma na celu zmiany dotyczące rozszerzenia form zatrudnienia, które wliczać się będą do stażu pracy.

DGP Magazyn na Majówkę

Magazyn na Majówkę „Dziennika Gazety Prawnej” (DGP) to wyjątkowe wydanie przygotowane z myślą o dłuższym, majówkowym weekendzie – 74 strony interesujących treści w kolorowej oprawie. Tematy ważne, kontrowersyjne i odważne dla wszystkich ciekawych świata czytelników.

REKLAMA

1 maja i tyle pytań: Co to za święto? Czy 1 maja wolne od pracy? Czy 1 maja msza święta jest obowiązkowa?

1 maja i tyle pytań: co to za święto? Czy 1 maja jest wolne od pracy? Czy 1 maja msza święta jest obowiązkowa? Czy 1 maja to święto kościelne? Skąd się wzięło święto 1 maja? Warto znać odpowiedzi na powyższe pytania, ale warto też w tym szczególnym momencie zgłębić istotę pracy zawartą Konstytucji RP ale i poznać bliżej podstawowe zasady prawa pracy. Może to też dobry czas, żeby poprosić o podwyżkę, czy też po prostu dać ją pracownikom.

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich: Co się wydarzy?

Dzisiaj, 23 kwietnia obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W całym kraju w bibliotekach i księgarniach będą się odbywać spotkania z autorami, seanse głośnego czytania, wystawy i odczyty.

REKLAMA