REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aktualna sytuacja powodziowa - 6 czerwca

Źródło: PSP Katowice
Źródło: PSP Katowice

REKLAMA

REKLAMA

Południe Polski kolejny dzień zmaga się z wielką wodą. Druga fala powodziowa wyrządza ogromne straty. Mieszkańcy Sandomierza znów bronią huty szkła - jednego z największych pracodawców w regionie.

Przekroczenie stanu alarmowego i ostrzegawczego zanotowano:

REKLAMA

1. w dorzeczu Wisły stan alarmowy przekroczony jest na 28 (na 244, łączna liczba stacji w dorzeczu Wisły ) stacjach wodowskazowych, maksymalnie w Zawichoście na Wiśle o 225 cm. Przekroczenia stanu ostrzegawczego odnotowano na 59 stacjach wodowskazowych;
2. w dorzeczu Odry stan alarmowy przekroczony jest na 45 (na 217, łączna liczba stacji w dorzeczu Odry) stacjach wodowskazowych, maksymalnie: w Bielinku na Odrze o 195 cm Przekroczenia stanu ostrzegawczego odnotowano na 31 stacjach wodowskazowych. W tym w zlewni Warty przekroczenia stanów alarmowych zanotowano na 18 stacjach wodowskazowych, maksymalnie we Wronkach na Warcie o 176 cm. Przekroczenia stanu ostrzegawczego odnotowano na 6 stacjach wodowskazowych.

Województwo lubelskie

Lubelszczyzna kolejny dzień przygotowuje się na gwałtowny wzrost wody w Wiśle. Służby ratownicze spodziewają się dotarcia fali kulminacyjnej w ciągu 8 do 10 godzin.

Wisła płynąca przez tereny województwa lubelskiego wciąż jest groźna. Najgorsza sytuacja panuje w powiatach kraśnickim i opolskim. Woda zagraża także mieszkańcom powiatu puławskiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Obecnie główne działania zabezpieczające w powiecie opolskim prowadzone są na wałach przeciwpowodziowych w Kępie Gosteckiej, Kępie Soleckiej i na wale rzeki Chodelki.

REKLAMA

Po przerwaniu 5 czerwca br. wału w Zastowie Polanowskim woda zalewa teren gminy Wilków. Obecnie woda dotarła do granic administracyjnych gminy i powoli wchodzi na tereny sąsiedniej gminy Łaziska. W akcji ratowniczej na tym terenie uczestniczy około 600 osób. Prowadzona jest ewakuacja ludności, chociaż kilkuset mieszkańców zdecydowało się na pozostanie w swoich domach.

Po przerwaniu wału w Popowie w gminie Annopol w powiecie kraśnickim podtopionych jest ponad 90 gospodarstw w miejscowościach: Popów, Bliskowice i Świeciechów. Prowadzone są stale prace przy umacnianiu wału przeciwpowodziowego w Dolinie Janiszowskiej.

W powiecie puławskim nadal umacniany i podwyższany jest wał w Parchatce. W gminie Janowiec wójt prewencyjnie wydał zarządzenie o ewakuacji ludności, mienia i zwierząt z miejscowości będących najbardziej zagrożonych zalaniem tj. Brześce, Kolonia Brześce i Janowiec.

Dziś (6 czerwca br.) do odwołania, zamknięta zostaje droga wojewódzka nr 824 Puławy – Kazimierz Dolny. Z drogi korzystać będą mogły wyłącznie służby ratownicze biorące udział w akcji przeciwpowodziowej.

Województwo podkarpackie

W ciągu minionej doby zanotowano wzrosty poziomu wody powyżej stanów alarmowych. W niektórych miejscach wzrosty te wynosiły nawet ponad 3 m.

Wczoraj (5 czerwca br.) w Sandomierzu doszło do rozmycia wału opaskowego w Koćmierzowie i ponownego zalania obszaru prawobrzeżnej części Sandomierza, czterech dzielnic Tarnobrzega oraz pięciu miejscowości w gminie Gorzyce (Furmany, Trześń, Zalesie Gorzyckie, Sokolniki oraz Orliska)

Poziom wody w Wisłoce obniża się. W Jaśle poniżej stanu alarmowego. W Mielcu służbom ratowniczym udało się w dużym stopniu zminimalizować skutki przepływu wód wezbraniowych.

W powiecie łańcuckim przerwane zostały wały w miejscowości Głuchów. W gminie Białobrzegi i Czarna zalanych zostało około 330 gospodarstw wzdłuż Wisłoka.

W powiecie rzeszowskim w miejscowości Chmielnik i Dąbrówka Starzeńska zostało uszkodzonych 7 budynków wskutek osunięcia się ziemi. Ewakuowano 29 mieszkańców.

REKLAMA

W powiecie tarnobrzeskim po przerwaniu wału na Wiśle w Koćmierzowie woda zaczęła zalewać osiedle Wielowieś a następnie osiedla Zakrzów, Sobów, Sielec. Ogłoszono ewakuację zagrożonych osiedli – ewakuowało się około 150 mieszkańców.

W mieście Tarnobrzeg do ewakuacji przygotowanych było 2800 osób, niewiele osób wyraziło zgodę na upuszczenie domów. Przez przerwane wały na rzece Wisła, Trześniówka oraz na rzece Łęg zalane zostały ponownie miejscowości Zalesie Gorzyckie, Trześń, Sokolniki, Orliska, Furmany w Gminie Gorzyce. Zalanych zostało około 980 gospodarstw zamieszkanych przez 3700 mieszkańców. W punktach ewakuacji znajduje się około 530 osób. Większość pozostała w swoich domach.

W powiecie jasielskim zalane zostało miasto Jasło, gmina Jasło, gmina Skołyszyn, miejscowość Kołaczyce i Brzyska. Po wykonaniu kontrolowanego przekopu w wałach woda zaczęła spływać z zalanych dzielnic Jasła.

W powiecie strzyżowskim woda zerwała kładki. Uaktywniły się osuwiska w miejscowościach: Strzyżów, Żarnowa, Glinik Górny, Przedmieście Czudeckie. Ewakuowano 15 osób.

W powiecie leżajskim zalanych zostało 200 zabudowań w gminach: Leżajsk, Grodzisko Dolne, Nowa Sarzyna, Kuryłówka.

W powiecie dębickim zalane zostały miejscowości: Brzostek, Nawsie Brzosteckie, Zawadka Brzostecka, Grudna Górna, Grudna Dolna, Opacionka, Bukowa, Siedliska Bogusz, Januszkowice, Kamienica Dolna, Skurowa. Uaktywniło się 10 osuwisk.

Na terenie powiatu mieleckiego podtopienia występują na terenie wszystkich gmin. Ucierpiało kilkaset posesji i budynków.

Wskutek osunięcia się ziemi pod droga krajową nr 9 w miejscowości Dukla został zamknięty szlak komunikacyjny na Słowację.

Województwo świętokrzyskie

Wczoraj (5 czerwca br.) w Sandomierzu o godz. 21.00 woda rozszczelniła na odcinku 300 m. wał opaskowy na Wiśle w Sandomierzu-Koćmierzowie, który był naprawiany od 2 czerwca br. przez 300 ratowników dysponujących ciężkim sprzętem.

Przy wałach przeciwpowodziowych na terenie miasta pracuje 1000 ratowników, w tym 200 żołnierzy, 2 amfibie i 2 śmigłowce, które dostarczają piasek i worki oraz wzmacniają wał wiślany w sąsiedztwie zakładu.

Ratownicy dowożą mieszkańcom prawobrzeżnej części miasta wodę, żywność, i leki. Policjanci na łodziach czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i ich mienia.

W powiecie staszowskim w gminie Połaniec, woda w wyrwie wału wiślanego w Rybitwach zagraża m.in. miejscowościom: Rybitwy i Ruszcza. Zalanych zostało ponad 120 gospodarstw.

W dalszym ciągu trwa umacnianie opaski na wale cofkowym na rzece Rejterówka oraz podwyższany jest wał wiślany w miejscowości Maśnik w gminie Łubnice.

W powiecie buskim w gminie Pacanów trwa likwidacja przesiąknięć i przebić przy wałach wiślanych na Kanale Strumień. W zagrożonym rejonie pracuje 71 żołnierzy i 1 amfibia.

Na terenie wszystkich powiatów i gmin nadwiślańskich województwa świętokrzyskiego obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

Zobacz: Dokumentowanie szkód po powodzi

Województwo małopolskie

Alarmy przeciwpowodziowe obowiązują w Tarnowie, Oświęcimiu i Nowym Sączu, w 4 powiatach i 10 gminach, pogotowia przeciwpowodziowe w Krakowie, 6 powiatach i w 9 gminach. Stany alarmowe wód przekroczone są w 5 miejscach (na Wiśle, Dunajcu i Szreniawie),a stany ostrzegawcze w 13.

Minionej doby prowadzono prace polegające na zabezpieczaniu, umacnianiu i likwidacji wyrw, które powstały w wałach ochronnych. We wszystkich gminach zabezpieczano osuwiska, wypompowywano wodę z piwnic, studni, rozlewisk oraz udrażniano rowy i przepusty.

Dziś (6 czerwca br.) spodziewane jest dalsze obniżanie się poziomu wody na rzekach. Przy uszczelnianiu i naprawie wałów przeciwpowodziowych pracować będą dodatkowe oddziały wojska i 3 śmigłowce.

Nadal poważna sytuacja jest w powiecie dąbrowskim. Stale zwiększają się rozlewiska na terenie gminy Szczucin. W miejscowości Słupiec z wyrwy, która powstała w wale Wisły wydostaje się woda, która zalewa miejscowości: Słupiec, Borki, Maniów, Załuże, Dąbrowica, Wola Szczucińska. Z terenów gminy Szczucin ewakuowano 1081 osób. Dziś (6 czerwca br.) przy uszczelnianiu wałów Wisły w Słupcu pracować będą
2 śmigłowce.

W gminie Olesno utrzymuje się bardzo wysoki stan rzeki Żabnica. Awaria przepompowni w Dąbrówkach Breńskich grozi zalaniem miejscowości Dąbrówki Breńskie i części okolicznych gmin.

Wciąż wzrasta poziom wody na rozlewiskach w gminie Bolesław gdzie prowadzone są prace zabezpieczające. Podtopione są gospodarstwa i budynki mieszkalne. Na razie nie prowadzono ewakuacji mieszkańców. Zwiększa się teren podtopień na terenie gminy Gręboszów (wynika to z zamknięcia śluz na kanale Hubenickim).

W powiecie bocheńskim uaktywniły się osuwiska. W Bochni zawalił się jeden budynek, a kilka innych jest zagrożonych.

W powiecie brzeskim w gminie Szczurowa trwają prace przy uszczelnianiu wału przeciwpowodziowego, w miejscowości Kwików (działania wspomaga śmigłowiec).

W dalszym ciągu zalane są miejscowości: Wola Przemykowska - Natków, Książe Kopacze, Kopacze Wielkie oraz Kwików. Częściowo zalane są miejscowości: Zaborów, Szczurowa-Brzezinki oraz Szczurowa. W gminie Borzęcin w miejscowości Bielcza woda cofa się do koryta rzeki Uszwica, jednak z powodu dużej ilości błota i mułu na razie nie można dotrzeć do wyrwy w wale, aby ją uszczelnić. Trwają prace w Borzęcinie Górnym, tam uszkodzona została korona wału.

W Muszynie (powiat nowosądecki) na potoku Muszynka zerwane są 4 mosty, a 1 jest uszkodzony. Zalanych zostało kilkadziesiąt budynków mieszkalnych. W miejscowości Milik uszkodzone są 2 mosty, kanalizacja sanitarna i droga główna. W Starym Sączu koryto rzeki Poprad przesunęło się o około 10 m i stanowi zagrożenie dla budynku ośrodka zdrowia, remizy OSP, budynków mieszkalnych, szkoły podstawowej, ośrodka wypoczynkowego oraz kompleksu sportowego Barciczanka.

W powiecie tarnowskim obniża się poziom wody na rozlewisku w Woli Rogowskiej i Jadownikach. W gminach Żabno i Wierzchosławice trwa intensywne wypompowywanie wody z powstałych rozlewisk. Obniżenie się poziomu wody na Dunajcu pozwoliło na otwarcie się śluz co pomaga w odpływie nagromadzonej wody. W gminie Tuchów oprócz wypompowywania wody trwa również usuwanie mułu pozostawionego przez rzekę Biała.

W dalszym ciągu występują utrudnienia komunikacyjne. W trzech miejscach nieprzejezdne są szlaki kolejowe. Z powodu osuwiska zamknięta jest droga krajowa nr 87 (miejscowość Piwniczna - Podolik w kierunku granicy). Utrudnienia występują w 10 miejscach na drogach wojewódzkich.

Utrudnienia kolejowe:

* Tarnów – Stróże;
* Nowy Sącz - Krynica/Muszyna;
* Stróże – Jasło.

Zobacz: Dowód osobisty utracony w powodzi

Województwo lubuskie

Stabilizuje się sytuacja na Odrze. Nadal przekroczone są stany alarmowe, ale woda opada o kilka centymetrów na dobę. Wały przeciwpowodziowe są cały czas monitorowane.

W związku z normalizowaniem się sytuacji powodziowej w Nowej Soli został przywrócony ruch na Alei Wolności i moście na kanale portowym.
Czoło fali kulminacyjnej Warty zbliża się do Parku Narodowego „Ujście Warty”, który jest naturalnym zbiornikiem zalewowym na wypadek powodzi. Fala kulminacyjna Warty w dalszym ciągu przepływa przez Skwierzynę i Gorzów, ale wzrost poziomu wody jest już niewielki, wynosi 2 cm na dobę.

Uszczelnione wały przeciwpowodziowe wytrzymują napór wody. Strażacy i ratownicy z Niemiec likwidują lokalne przesiąknięcia. Do działań przeciwpowodziowych na terenie całego województwa przygotowanych jest około 2000 osób.

Zobacz: Jak się zabezpieczyć przed stratami powodziowymi

Województwo mazowieckie

Na terenie powiatu płockiego od godzin rannych prowadzone są prace przy budowie wału (umacnianie opaski) na wysokości Świniar. Przy budowie pracują jednostki wojskowe łącznie około 300 żołnierzy, 4 amfibie, 3 śmigłowce Mi-8. W rejonie działań (Dobrzyków i Świniary) bierze udział około 470 strażaków.

Wczoraj (5 czerwca br.) śmigłowce wojskowe zrzuciły około 220 siatek z gruzem starając się załatać wyrwę w miejscowości Świniary. Również od wczoraj (5 czerwca br.) w rejonie wyrwy rozpoczęła prace pogłębiarka. Dzisiaj (6 czerwca br.) śmigłowce rozpoczęły kursy z kolejnymi partiami siatek z gruzem. Dziś wieczorem (6 czerwca br.) ze względu na zbliżającą się falę powodziową planuje się zakończenie prac.

W gminie Słubice dziś (6 czerwca br.) podobnie jak wczoraj prowadzone są działania związane z zabezpieczeniem wyrwy w wale przeciwpowodziowym w Świniarach. Została naprawiona droga gminna w Świniarach, która prowadzi do wyrwy w wale przeciwpowodziowym. Trwa naprawa dróg dojazdowych do wału w miejscowości Piotrkówek oraz Rybaki. Przewiduje się, że dziś (6 czerwca br.) prace te zostaną zakończone.

Zobacz: Powrót do domu po powodzi

Województwo wielkopolskie

W dalszym ciągu, na całej długości Warty w Wielkopolsce odnotowywane są spadki poziomu wody. Pomimo przekroczonych stanów alarmowych woda systematycznie opada.

W Poznaniu nurt Warty znacząco się obniżył i sięga poniżej sześciu metrów. Dziś (6 czerwca br.) poranny odczyt na wodowskazie przy moście Rocha pokazał 596 cm.

W nadwarciańskich Obornikach i Wronkach również notuje się spadki. We Wronkach woda sięga 597 cm (6 czerwca br., godz. 9.00), a spadki stanów w ciągu doby wyniosły 17 cm. Nadal ze zbiornika Jeziorsko utrzymywany jest zrzut 180 metrów sześciennych wody na sekundę. W Wielkopolsce alarm przeciwpowodziowy utrzymywany jest w 46 gminach i miastach województwa.

Zobacz: Infolinia dla powodzian

Województwo łódzkie

Stabilizuje się sytuacja powodziowa na obszarze całego województwa łódzkiego.

W dorzeczu rzeki Bzury i Pilicy poziom wody obniżył się do strefy wody wysokiej (lokalnie w strefie stanów ostrzegawczych – miejscowości Januszewice, Sulejów), zaś w zlewni rzeki Warty utrzymuje się w strefie stanów ostrzegawczych (lokalnie w strefie stanów alarmowych – miejscowości Osjaków, Uniejów).

Na 5 posterunkach wodowskazowych przekroczone są stany alarmowe (maksymalnie przekroczenie stanu alarmowego o 32 cm w Osjakowie na rzece Warcie), zaś na kolejnych 5 stany ostrzegawcze (maksymalnie przekroczenie stanu ostrzegawczego o 47 cm w Sulejowie na rzece Pilicy).

Zobacz: Praktyczne rady dla powodzian

Województwo zachodniopomorskie

Na terenie województwa nie stwierdzono uszkodzeń oraz przecieków wałów przeciwpowodziowych.

W Chojnie, Widuchowej, Cedyni i Gryfinie sytuacja stabilizuje się. W Nawodnej i Garnowie, powoli schodzi woda z pól. Cały czas prowadzone jest monitorowanie i patrolowanie wałów.

W Szczecinie, przy Moście Długim w przeciągu doby, woda opadła o 9 cm. Poziom jest niższy o 17 cm, od stanu ostrzegawczego. Podobna sytuacja ma miejsce w Szczecinie Podjuchach, gdzie poziom wody od wczoraj (5 czerwca br.) spadł o 16 cm i nie przekracza już stanu alarmowego.

Nadal nieprzejezdne są drogi: Gryfino-Mescherin, Krajnik Dolny-Zatoń oraz Ognica-Widuchowa. W Szczecinie, wciąż zamknięta jest ul. Dobrej Nadziei wzdłuż wału przeciwpowodziowego na Wyspie Puckiej.

Zobacz również serwis: Powódź 2010

Województwo dolnośląskie

Fala kulminacyjna na Odrze dziś (6 czerwca br.) dotarła do Oławy. Dzięki uruchomieniu polderu zalewowego Lipki – Oława udało się czasowo wstrzymać rosnącą tendencję na wodowskazie w tym mieście. Druga fala wezbraniowa jest dosyć długa, co spowoduje dłuższe utrzymywanie się wysokich stanów na wodowskazach w tym rejonie.

Nie uległa zmianie prognoza wejścia drugiej fali kulminacyjnej do Wrocławskiego Węzła Wodnego. We Wrocławiu pojawi się ona dziś w godzinach między 18 a 22 i zakładana kulminacja osiągnie w Trestnie około 520-540cm.

Dolny Śląsk jest przygotowany na przejście drugiej fali wezbraniowej na Odrze. Wczoraj został zbudowany dodatkowy wał, który będzie chronił Jelcz – Laskowice. Zostały tam też skierowane dodatkowe siły wojska i straży pożarnej. Również wał w okolicach Kotowic i Siedlec został wzmocniony i przygotowany na przejście drugiej fali na Odrze.

W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na północ wszystkie powiaty przez które przepływa Odra są w pełnej gotowości do podjęcia działań na wypadek ewentualnego zagrożenia. Wały przeciwpowodziowe są przez cały czas monitorowane.

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co zrobić, żeby dostać rentę wdowią? ZUS: musisz mieć prawo do obu świadczeń

ZUS wyjaśnia co należy zrobić, aby otrzymać rentę wdowią. Przede wszystkim ZUS musi najpierw ustalić prawo do świadczenia. W może się okazać konieczne złożenie odpowiedniego wniosku.

Często chorujesz? Uważaj, bo możesz z tego powodu stracić pracę. Zgodnie z prawem. Sprawdź, w jakich sytuacjach nie możesz czuć się bezpiecznie

Pracownik nieobecny w pracy z powodu choroby ma określone prawa. W szczególności, w czasie nieobecności jest chroniony przed wypowiedzeniem umowy. Jednak jeśli choruje często i dezorganizuje pracę w zakładzie, może stracić pracę.

1000,00 zł na ferie zimowe w 2025 r. dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2020 r. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić!

Po raz kolejny Fundacja „Szansa dla Gmin” rekrutuje dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. W 2025 r. dofinansowanie wyniesie aż 1000,00 zł dla każdego uczestnika. Kto może uczestniczyć w zimowisku?

Chcesz wykorzystać ze zwolnienia z powodu siły wyższej? Jeśli pracujesz w budżetówce, dobrze się zastanów. Stracisz nie tylko przy wypłacie

Korzystanie ze zwolnienia z powodu siły wyższej to nie tylko kłopot dla pracodawcy. To również strata finansowa dla pracownika. I to nie tylko ta dotycząca wysokości wynagrodzenia. Pociąga to za sobą również dalsze konsekwencje.

REKLAMA

Zabrakło urlopu wypoczynkowego na święta? Jest na to jeden sposób – dodatkowe 2 dni wolnego, którego pracodawca nie może odmówić

Pracownicy, którzy nie wykorzystali jeszcze – w ciągu bieżącego roku kalendarzowego – tzw. 2 dni opieki na dziecko – mogą wykorzystać je w okresie świąteczno-noworocznym, tym bardziej – jeżeli nie dysponują już urlopem wypoczynkowym, a pracodawca nie będzie mógł odmówić im udzielenia zwolnienia. Jeżeli tego nie zrobią – niewykorzystane dni wolne przepadną wraz z końcem roku.

Układ w postępowaniu restrukturyzacyjnym – czym jest i co można w nim zawrzeć?

Układ w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest porozumieniem, zaakceptowanym przez sąd, między dłużnikiem a jego wierzycielami co do metod restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Metody te zawsze muszą mieścić się w granicach prawa, a w ich ramach mogą zostać dowolnie dobrane.

Rewolucja w EU ETS: Jak Unia planuje osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku?

Unijny system EU ETS, fundament europejskiej polityki klimatycznej, osiągnął imponującą redukcję emisji, ale eksperci biją na alarm: bez radykalnych zmian po 2030 roku system może stracić swoją skuteczność. Włączenie technologii pochłaniania CO2 i utworzenie Europejskiego Centralnego Banku Węglowego to rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować walkę z kryzysem klimatycznym i pomóc Europie osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Jakie decyzje zapadną w najbliższych latach?

14 lutego świętem państwowym i nowym dniem wolnym od pracy w 2025 r.?

W dniu 18 grudnia br. Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska złożył do laski marszałkowskiej poselski projekt ustawy zakładający wprowadzenie nowego święta państwowego, które przypadałoby na dzień 14 lutego. Czy będzie to również dzień wolny od pracy?

REKLAMA

TVN i Polsat będą umieszczone w wykazie podmiotów podlegających ochronie. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia

Cyfrowy Polsat, P4 - operator sieci Play, TVN, T-Mobile i WB Electronics znalazły się na liście podmiotów podlegających ochronie - poinformował premier Donald Tusk. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia.

1000 zł dofinansowania do ferii zimowych w 2025 r. Można składać wnioski dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2020 r.

Wielkimi krokami zbliżają się nie tylko święta, ale i zimowe ferie dzieci i młodzieży. Warto wiedzieć, że rozpoczęła się już rekrutacja na wypoczynek dla dzieci urodzonych od 1stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2020 r., a niektórzy rodzice mają szansę na 1000 złotych dofinansowania.

REKLAMA