Czynsz za najem regulowany usługami
REKLAMA
REKLAMA
Z punku widzenia przepisów prawa przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.
REKLAMA
Zobacz portal: Prawnik.pl
Dodatkowe usługi przy najmie lokalu
Czynsz może być oznaczony w pieniądzach lub w świadczeniach innego rodzaju. Do umowy najmu strony mogą dołączyć świadczenia dodatkowe wynajmującego albo najemcy (np. wynajmujący zobowiązuje się ponadto do sprzątania, ogrzewania, najemca do naprawy rzeczy, pomocy przy utrzymywaniu jej w należytym stanie, konserwacji).
Gdy takie świadczenia ze względu na ich gospodarcze znaczenie nabierają charakteru świadczenia głównego umowa stron staje się umową mieszaną np. najmu i usług.
REKLAMA
Warto zaznaczyć, że wysokość czynszu pozostawiona jest w zasadzie dowolności stron. Strony umowę najmu kształtują pomiędzy sobą praktycznie w sposób zupełnie swobodny. Jednakże umowa najmu powinna być sporządzona w formie pisemnej z uwagi na aspekt dowodowy.
Termin końcowy umowy zawartej na czas określony można oznaczyć jako określone zdarzenie, jednakże tylko takie zdarzenie można traktować jako termin ustania stosunku najmu, którego nastąpienie w przyszłości jest - w ramach rozsądnych ludzkich oczekiwań - oczywiście pewne.
Zobacz również serwis: Nieruchomości
Wygaśnięcie najmu
Zainteresowani powinni wiedzieć, że najem nie wygasa wskutek śmierci wynajmującego lub najemcy, lecz podlega dziedziczeniu.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat