Programy współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Zobacz też: Finanse i rozwój
Zintegrowany Program Rozwoju Regionalnego
Głównym celem programu jest tworzenie warunków do wzrostu konkurencyjności regionów, a tym samym przeciwdziałanie marginalizacji niektórych obszarów w taki sposób, aby sprzyjać długofalowemu rozwojowi gospodarczemu kraju, jego spójności ekonomicznej, społecznej i terytorialnej oraz integracji z Unią Europejską.
Sektorowy Program Operacyjny Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw
Najważniejszym celem programu jest poprawa konkurencyjności polskiej gospodarki funkcjonującej w warunkach otwartego rynku. Jego osiągnięcie będzie możliwe poprzez koncentrację środków finansowych kierowanych bezpośrednio do sektora przedsiębiorstw, sektora naukowo-badawczego oraz instytucji otoczenia biznesu, na najbardziej efektywne projekty i przedsięwzięcia, które zagwarantują wzrost innowacyjności produktowej i technologicznej.
Sektorowy Program Operacyjny Transport
Program ma na celu zwiększenie spójności transportowej kraju, a także polepszenie dostępności przestrzennej miast, obszarów i regionów Polski w układzie Unii Europejskiej. Aby osiągnąć cel strategiczny programu należy zrealizować jego cele cząstkowe takie jak: przyspieszenie procesu modernizacji i rozbudowy infrastruktury transportowej poprzez modernizację głównych linii kolejowych, rozbudowę sieci drogowej, poprawę dostępu do portów morskich ważnych dla gospodarki narodowej.
Program Operacyjny Pomoc Techniczna
Do zadań tego programu należy zapewnienie efektywności zarządzania funduszami strukturalnymi oraz prawidłowości interwencji i przejrzystości operacji środków pomocowych, jak również podniesienie poziomu wiedzy potencjalnych beneficjentów oraz ogółu społeczeństwa na temat pomocy strukturalnej. W jego zakresie mieszczą się działania przygotowawcze, monitorujące, oceniające i kontrolne oraz z zakresu informacji i promocji, niezbędne dla wdrażania funduszy strukturalnych.
Zobacz serwis: Dotacje