Jakie wsparcie dla młodych rodziców?
REKLAMA
REKLAMA
W ramach tego programu rodzice mogą skorzystać z konsultacji indywidualnych z psychologiem, psychiatrą, prawnikiem, spotkań edukacyjnych, warsztatów umiejętności rodzicielskich, materiałów edukacyjnych, aktywnych poniedziałków, czyli wspólnego czasu zabawy oraz strony i poradni internetowej. Profesjonalistom zapewnia się szkolenia, warsztaty, seminaria, spotkania superwizyjne.
REKLAMA
Strona i poradnia internetowa
REKLAMA
W ramach programu „Dobry rodzic – dobry start” stworzona została strona internetowa www.dobryrodzic.pl, zawierająca wskazówki dotyczące tego, jak pokonać trudności i w pełni cieszyć się rodzicielstwem. Ponadto, działa również poradnia internetowa: poradnia@dobryrodzic.pl, gdzie na pytania rodziców odpowiedzi udzielają: psychologowie, pedagodzy, położna, dietetyk.
Na stronie internetowej znajdują się również informacje o placówkach z całej Polski, prowadzonych przez różne instytucje, które zapewniają rodzicom małych dzieci bezpłatną pomoc i wparcie w zakresie wychowywania dziecka.
Zobacz również serwis: Władza rodzicielska
Grupa „Nastoletni rodzice”
Ponadto, powstała grupa „Nastoletni rodzice” skierowana do młodych rodziców, którym towarzyszy poczucie zagubienia i przerażenia, gdzie mogą powiedzieć o swoim szczęściu, radości, ale także obawach, troskach i trudnościach z jakimi się borykają. Spotkania prowadzone są przez psychologów.
Zobacz również: Prawa nieletnich rodziców
Spotkania odbywają się raz w tygodniu w czwartki w godz. 15:00 – 17:00. Pod numerem telefonu (22) 616 16 69 można umówić się na konsultację.
Działa również Stowarzyszenie Centrum Pomocy Psychologicznej PIERWSZY KROK Telefon zaufania dla rodziców 0800 703 072 (we wtorki i czwartki 17.00 - 21.00).
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat