REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wzór wniosku o odebranie dziecka

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
smutek, dziecko, autyzm/fot. Fotolia
smutek, dziecko, autyzm/fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przedstawiamy bezpłatny wzór wniosku o odebranie dziecka. Zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym każde z rodziców może zwrócić się do sądu opiekuńczego o odebranie dziecka od osoby nieuprawnionej.

                        Suwałki, dnia 13 listopada 2011 roku

REKLAMA

Sąd Rejonowy

III Wydział Rodzinny i Nieletnich w Suwałkach

u. Kościuszki 69

16- 400 Suwałki

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wnioskodawca: Karolina Polko,

                                     zam. w Suwałkach (00-987), przy ul. Strączkowej 21/67.

                Uczestnik postępowania: Waldemar Polko,

                                     zam. w Suwałkach (00-987), przy ul. Strączkowej 21/67.

Wniosek o odebranie dziecka

Wnoszę o zobowiązanie uczestnika Waldemara Polko do oddania małoletniego Marcina Polko, syna uczestnika i wnioskodawczyni, urodzonego w dniu 27 maja 2003 roku w Warszawie w ciągu pięciu dni od ogłoszenia postanowienia w przedmiocie niniejszej sprawy.

Jednocześnie wnoszę o zażądanie od Sądu Okręgowego w Suwałkach akt sprawy o rozwód o sygnaturze: III Nc 123/2010.

Uzasadnienie

Małoletni Marcin Polko jest synem wnioskodawczyni i uczestnika postępowania pochodzącym ze związku małżeńskiego zawartego w dniu 23 czerwca 2002 roku.

Małżeństwo wnioskodawczyni i uczestnika postępowania zostało rozwiązane przez rozwód w dniu 6 lip- ca 2010 roku orzeczony z wyłącznej winy uczestnika. Władza rodzicielska uczestnika została ograniczona do współdecydowania w istotnych sprawach dziecka. Wnioskodawczyni powierzono wykonywanie władzy rodzicielskiej nad małoletnim. Miejscem pobytu dziecka jest każdorazowe miejsce pobytu jego matki. Zgodnie z treścią wyroku rozwodowego uczestnik miał prawo do kontaktów z synem w każdą drugą niedzielę miesiąca od godziny 10.00 do godziny 18.00 poza miejscem zamieszkania matki.

Dowód:   - wyrok rozwodowy z 6 lipca 2010 roku, sygn. akt: III Nc 113/10;

REKLAMA

W dniu 10 października 2011 roku uczestnik odebrał dziecko od wnioskodawczyni. Około godziny 20.00 zadzwonił do Karoliny Polko informując, że nie odda dziecka. Próby odebrania chłopca po zajęciach w Szkole Podstawowej nr 123 w Suwałkach zakończyły się niepowodzeniem, gdyż od dnia 12 października 2011 roku małoletni nie uczęszcza na zajęcia.

Dowód:    - zaświadczenie ze Szkoły Podstawowej w Suwałkach z dnia 15 października 2011 roku;
                 - zeznanie Janiny Pawlak, zamieszkałej przy ul. Fiołkowej 12 w Suwałkach (00-789).

W związku z powyższym, na podstawie treści art. 100 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, wnoszę jak na wstępie.

                                                                                          podpis wnioskodawczyni

Załączniki:

- zaświadczenie z dnia 15 października 2011 roku,
- odpis wniosku
- dowód dokonania opłaty

Polecamy serwis: Dziecko i prawo


Wniosek o odebranie dziecka jest wolny od opłat sądowych.

Zobacz również: Odebranie dziecka - jak i kiedy?

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kod pocztowy - czy wiesz co oznaczają te cyfry? Poczta Polska wyjaśnia

Kod pocztowy to integralny składnik wszystkich adresów; każda z jego cyfr odpowiada za konkretny fragment lokalizacji. Poinformowała Poczta Polska w komunikacie z 17 marca 2025 r., w którym przytoczono sytuację z Mikoszewa, gdzie nowopowstały cypel został przypisany do odpowiedniego kodu.

Idą rewolucyjne zmiany w urlopach. To już postanowione. „Kończymy z tym absurdem”

Harują ciężko całymi latami, ale to harowanie nie wlicza się do stażu pracy. O taką, obwarowaną przepisami ścianę, rozbijają się zatrudniani na umowach-zleceniach i ci , którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Czy teraz wreszcie się to zmieni? Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt ustawy, który przyniesie rewolucję dotyczące zasad, na jakich staż pracy zostanie wyliczony. To z kolei pociągnie za sobą zmiany w prawach do urlopu.

Nowe taryfy na prąd dla gospodarstw domowych od 1 października 2025 r. [projekt] Będzie drożej, czy jednak nie

Rząd planuje, by nowe taryfy na energię elektryczną dla gospodarstw domowych miałyby obowiązywać 1 października 2025 r., a nie 1 lipca br. Tak wynika z opublikowanych w poniedziałek założeń do zmiany ustawy o ochronie odbiorców energii.

ZUS: Dodatek do renty dla niepełnosprawnego Piotra na wózku. Brak dodatku dla Katarzyny niewidomej od 30. roku życia

Piotr i Katarzyna są ciężko poszkodowani przez los, znaczne stopnie niepełnosprawności i niesamodzielności. Nie wiadomo dlaczego rodzaj świadczeń dla nich jest zależny od wieku nabycia niepełnosprawności. Piotr o kulach od 17. roku życia, to renta socjalna albo stare świadczenie pielęgnacyjne. Paweł o kulach od 30-ego roku to renta z tytułu niezdolności do pracy.

REKLAMA

ZUS: Wpłynęło 694 359 wniosków o rentę wdowią. 90 proc. wszystkich wniosków stanowiły wnioski złożone przez kobiety. Kiedy decyzja ws. renty wdowiej? Postępowanie wyjaśniające. Jakie dokumenty przygotować?

W lipcu rozpoczną się pierwsze wypłaty tzw. renty wdowiej. Z Danych ZUS wynika, że od 1 stycznia 2025 r. wpłynęło 694 359 wniosków o rentę wdowią, z czego 90 proc. wszystkich wniosków stanowiły wnioski złożone przez kobiety.

Emerycie, rencisto, nie dostałeś z ZUS-u deklaracji PIT za 2024 rok? Możesz dostać duplikat - jak to załatwić?

Jesteś emerytem lub rencistą i nie masz deklaracji podatkowej PIT? A może otrzymałeś PIT ale go zgubiłeś lub jest zniszczony? Wyjaśniamy czy możesz otrzymać duplikat tego dokumentu z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Umiarkowany stopień niepełnosprawności. Co z orzeczeniem? [LISTA]

Osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności często zastanawiają się nad tym, z jakiego rodzaju form wsparcia mogą korzystać. Na jakie przywileje w pracy można liczyć? Ile wynosi dofinansowanie z PFRON w 2025 r.? Jakie zasiłki z MOPS przysługują z orzeczeniem? Oto najważniejsze świadczenia i aktualne kwoty!

Dłużnik nie płaci? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze i zacząć działać

Każdy przedsiębiorca, niezależnie od branży, może napotkać problemy płatnicze, dotykające go bezpośrednio lub pojawiające się w wyniku współpracy z kontrahentem, którego stabilność finansowa uległa zachwianiu. Czy istnieją sygnały, które wysyła nasz partner biznesowy, mówiące o tym, że oczekiwana wpłata nigdy nie nastąpi?

REKLAMA

Suwałki przeciwko Centrum Integracji Cudzoziemców: Mieszkańcy protestują przeciw nielegalnej migracji

Mieszkańcy Suwałk wyrażają swój sprzeciw wobec pomysłu stworzenia w ich mieście Centrum Integracji Cudzoziemców. Organizowane są pikiety, zbierane są podpisy pod petycjami, a atmosfera w regionie staje się coraz bardziej napięta. W lutym również rada miejska w Suwałkach przegłosowała uchwałę sprzeciwiającą się tej inicjatywie.

Cmentarz nie będzie mógł zlikwidować grobu, w związku z jego nieopłaceniem – szykuje się ważna zmiana w przepisach?

W dniu 20 stycznia br., do Sejmu została złożona petycja, w której jej autor domaga się objęcia kolejnych grobów wyłączeniem od prawa zarządu cmentarza do jego likwidacji (a dokładnie – wykorzystania grobu do ponownego chowania zwłok innej osoby), jeżeli po upływie 20 lat nikt nie zgłosi zastrzeżenia przeciw ponownemu użyciu grobu i nie zostanie uiszczona tzw. opłata prolongacyjna, a grób nie zostanie uznany przez władze cmentarza za posiadający wartość „pamiątki historycznej”. Niezgodna – z proponowaną regulacją – likwidacja grobu, ma ponadto wiązać się z odpowiedzialnością karną (i możliwością wymierzenia kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8).

REKLAMA