REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Rada Ministrów 4 lipca 2023 r. przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra zdrowia. Zmiany w szkoleniach pracowników medycznych już niedługo!
Rada Ministrów 4 lipca 2023 r. przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra edukacji i nauki. Branżowe centra umiejętności to ogólnopolskie ośrodki kształcenia, szkolenia oraz egzaminowania, dostępne dla uczniów, studentów, doktorantów, pracowników branż i innych osób uczących się.
Ósmoklasiści znają już swoje wyniki egzaminów. Ile punktów dostaniesz za świadectwo, a ile za egzamin? Sprawdź jak to policzyć!
Egzamin ósmoklasisty odbył się w maju 2023 r. Wyniki opublikowane zostały na początku lipca. Najwięcej trudności sprawiła uczniom matematyka. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała skale centylowe wyników. Sprawdź jak poszedł egzamin ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
REKLAMA
Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty! Kto najlepiej napisał egzamin? Okazuje się, że wyniki egzaminu ósmoklasisty uzależnione są od lokalizacji szkoły.
Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty! Który przedmiot wypadł najlepiej? Z czym uczniowie poradzili sobie najgorzej?
Rząd zajmie się 4 lipca 2023 r. projektem o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Za kształcenie podyplomowe wszystkich grup medycznych odpowiadać będzie jedna instytucja Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych zostanie włączone do Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.
We wtorek 4 lipca 2023 r. Rada Ministrów zajmie się projektem nowelizacji ustawy Prawo oświatowe i niektórych innych ustaw, który wprowadza branżowe centra umiejętności. Nowej placówka w systemie oświaty – branżowego centrum umiejętności to zaawansowana technologicznie placówka kształcenia, szkolenia i egzaminowania w danej dziedzinie zawodowej.
REKLAMA
Od 1 lipca ZUS będzie przyjmował wnioski o szkolną wyprawkę. O wsparcie można ubiegać się na kilka sposobów. Jak zawnioskować o świadczenie za pomocą aplikacji mZUS?
W lipcu ruszy nabór wniosków o świadczenie w ramach programu „Dobry start” na rok szkolny 2023/24. O jakich terminach warto pamiętać? Czy 300 zł na wyprawkę przysługuje również na dziecko w zerówce?
Ministerstwo Edukacji i Nauki zapewnia, że każdy uczeń znajdzie miejsce w szkole ponadpodstawowej. Sprawdź najnowsze informacje o postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024.
Minister Edukacji i Nauki podpisał nowe rozporządzenie w sprawie świadectw i dyplomów. Wprowadza ono istotne zmiany we wzorach dokumentów szkolnych. Artykuł omawia najważniejsze zmiany dotyczące świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły, a także zapewnia informacje o ułatwieniach dla szkół w dostosowaniu się do nowych przepisów.
Przed nami sezon kolonii i obozów letnich. Czas, kiedy wysyłamy swoje pociechy na dłuższe wyjazdy z rówieśnikami i pod opieką wyszkolonych wychowawców. Często zdarza się, że rodzice nie zdają sobie sprawy, jakie prawa przysługują ich dzieciom, a także jak wygląda kontrola obozów pod względem prawnym.
Cyberprzemoc a depresja. Tylko 14 proc. uczniów dobrze komunikuje się z rodzicami na temat aktywności w internecie, za to aż 30 proc. nie mówi nikomu o swoich kłopotach w sieci. „Internetowy hejt to problem, który coraz częściej kończy się tragicznie: głęboką depresją, samookaleczeniem, próbami samobójczymi” – mówił Jakub Płodzich, dyrektor Instytutu Lema, podsumowując projekt „Ogarnij hejt”.
Uczennice i uczniowie skarżą się, że statuty szkolne określają ich obowiązki także co do wyglądu. Rzecznik Praw Obywatelskich prosi kuratorów oświaty w całej Polsce o stanowisko oraz informację o takich skargach i ich rozpatrzeniu.
Nie będzie finansowania z MEiN dla żadnych stowarzyszeń LGBT, które robią wodę z mózgu dzieciom i prowadzą do samobójstw wśród młodzieży - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Nikczemność i podłość redaktorów z TVN24 jest nieprawdopodobna - stwierdził.
Używanie przez uczniów telefonów w szkołach będzie przedmiotem rekomendacji Rady Dzieci i Młodzieży działającej przy ministrze edukacji i nauki. Prawo oświatowe umożliwia ograniczenie swobody korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych i elektronicznych na podstawie statutu szkoły.
Wakacje wydłużone i przeprowadzane rotacyjnie – taką koncepcję analizuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szef resortu edukacji jest przeciw. Analizy pomysłu trwają.
Zakaz przynoszenia urządzeń elektronicznych do szkoły nie jest dopuszczony przepisami Prawa oświatowego – uważa Ministerstwo Edukacji i Nauki. Mimo to nauczyciele nie tylko rekwirują telefony uczniów, ale również decydują się na przejrzenie ich zawartości.
REKLAMA