Przerwa świąteczna 2024 r.: Dni wolne od nauki zaczynają się przed Wielkanocą
REKLAMA
REKLAMA
Wiosenna przerwa świąteczna od Wielkiego Czwartku
Zbliża się Wielkanoc. Jak zbliżają się święta, to i przerwa świąteczna jest coraz bliżej. Chyba każdy uczeń z niecierpliwością oczekuje na te dni wolne od nauki.
REKLAMA
W 2024 r. wiosenna przerwa świąteczna rozpoczyna się w czwartek poprzedzający święta Wielkiej Nocy i kończy w najbliższy wtorek po świętach. Czyli w bieżącym roku przerwa wiosenna przewidziana jest na okres od 28 marca do 2 kwietnia 2024 r.
Kiedy zaczynają się wakacje
Po przerwie świątecznej można zacząć liczyć dni do wakacji. Zakończenie roku szkolnego wypada 21 czerwca 2024 r.
Ferie letnie rozpoczynają się w dniu następującym po dniu zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Wakacje zakończą się z dniem 31 sierpnia br.
Inne dni wolne od nauki
Dni wolne od nauki to nie tylko ferie i przerwy świąteczne. W tzw. „międzyczasie” przypadają również pojedyncze dni wolne od nauki.
W drugiej połowie roku szkolnego 2023/2024 wolne od nauki są następujące dni:
- 1 maja – Święto Państwowe (środa);
- 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja (piątek);
- 30 maja - Boże Ciało (czwartek).
Wolne od nauki są także dni matury oraz egzaminu ósmoklasisty, które mają miejsce w maju. Do 30 września 2023 r. dyrektorzy szkół mieli obowiązek poinformować o dodatkowych dniach wolnych od zajęć lekcyjnych. Ich wymiar jest różny dla poszczególnych typów szkół i wynosi:
- do 8 dni dla szkół podstawowych;
- do 10 dni dla liceów ogólnokształcących;
- do 10 dni dl techników, branżowych szkół I stopnia, branżowych szkół II stopnia, szkół policealnych i centrów kształcenia zawodowego;
- do 4 dni dla szkół specjalnych przysposabiających do pracy.
Część dodatkowych dni wolnych od zajęć szkolnych może być ustalona w dni, w których w szkole odbywa się egzamin ósmoklasisty czy egzamin maturalny. Szczegółowe terminy egzaminów ustala dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Podstawa prawna
- § 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (j.t. Dz.U. 2023 r. poz. 1211)
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat