REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konkurs wiedzy o piłce nożnej dla uczniów już niedługo! Początek zgłaszania szkół: 18 września 2023 roku.

Piłka nożna konkurs uczeń szkoła klub
Piłka nożna
ST

REKLAMA

REKLAMA

Konkurs wiedzy o piłce nożnej dla uczniów już niedługo! Początek zgłaszania szkół zaczął się 18 września 2023 roku.

Sprawdź kto może wziąć udział w konkursie 

W konkursie wiedzy o piłce nożnej mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z roczników 2009-2015, którzy zgłoszą chęć udziału w konkursie w swojej szkole lub klubie piłkarskim (jednostki organizacyjne).

REKLAMA

Zgłoś udział

Organizatorem I etapu konkursu wiedzy jest jednostka organizacyjna, która zgłosi do PZPN chęć zorganizowania przedsięwzięcia.

Uczeń, który chce wziąć udział w konkursie, powinien wypełnioną i podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego kartę uczestnika https://pzpn.pl/federacja/poznaj-polske-na-sportowo/dokumenty, doręczyć do osoby zajmującej się konkursem wiedzy w wybranej jednostce organizacyjnej.

Uczeń może zgłosić swój udział w konkursie tylko w jednej jednostce organizacyjnej.

Szkoła podstawowa lub klub piłkarski to podmioty, które mogą organizować I etap konkursu wiedzy (jednostki organizacyjne). Zgłoszenie w imieniu jednostki organizacyjnej może dokonać każda osoba, która posiada konto użytkownika na portalu Łączy nas piłka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Aby zarejestrować jednostkę organizacyjną, należy wejść na stronę projektu i wybrać zakładkę aplikacja „konkurs wiedzy”.

Po zalogowaniu się przy użyciu konta użytkownika Łączy nas piłka, należy zapoznać się z regulaminem konkursu wiedzy oraz klauzulą informacyjną, a następnie wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Infografika dotycząca logowania - opis w tekście.

Po kliknięciu w przycisk zarejestruj użytkownik otrzyma możliwość (1) pobrania formularza zgłoszeniowego, który należy przekazać do podpisu osobom reprezentującym jednostkę organizacyjną, zgodnie z zasadą reprezentacji (dyrekcja szkoły, zarząd klubu). Podpisany dokument trzeba zeskanować i (2) przesłać do PZPN za pomocą aplikacji konkursowej:

Infografika dotycząca logowania - opis w tekście.

Jeżeli formularz zgłoszeniowy zostanie przesłany w prawidłowej formie, nastąpi akceptacja rejestracji szkoły i jednostka organizacyjna uzyska dostęp do aplikacji konkursowej, w której będzie mogła wprowadzać dane uczniów oraz ustawiać rozgrywki konkursowe.

Zobowiązania szkoły lub klubu piłkarskiego

Jednostka organizacyjna, która zgłosi się do organizacji I etapu konkursu wiedzy, zobowiązuje się do:

  1. zebrania kart uczestnika od wszystkich uczestników, których dane zostaną wprowadzone do aplikacji konkursowej oraz
  2. zorganizowania i przeprowadzenia w wyznaczonym czasie I etapu konkursu, w szczególności do zapewnienia uczestnikom:
    • dostępu do wymaganych urządzeń multimedialnych z internetem na czas wypełniania testu konkursowego
    • zapewnienia przedstawiciela jednostki organizacyjnej, który sprawuje pieczę nad przebiegiem konkursu i przestrzeganiem regulaminu oraz zasad wypełniania testu konkursowego
    • upewnienia się, że każdy uczestnik wypełnia test konkursowy samodzielnie, a za dopilnowanie realizacji tego punktu odpowiedzialna jest jednostka organizacyjna.

PZPN zapewni nagrody rzeczowe dla jednostek organizacyjnych, które:

  • wprowadzą największą liczbę uczestników do II etapu konkursu wiedzy w swoim województwie lub
  • zarejestrują największą liczbę wyników uczestników w swoim województwie.

Zasady konkursu 

W konkursie wiedzy w roku 2023 udział biorą uczniowie szkół podstawowych urodzeni w latach 2009-2015. Uczniowie zostaną podzielni na dwie kategorie wiekowe:

  • Kategoria I: uczniowie urodzeni w latach 2013-2015
  • Kategoria II: uczniowie urodzeni w latach 2009-2012

Chłopcy i dziewczynki rywalizują w osobnych grupach.

Każdy uczeń może wypełnić dowolną liczbę rozgrywek testowych, jednak do właściwego testu konkursowego uczeń podchodzi tylko raz.

REKLAMA

Każdy uczestnik, korzystając z aplikacji, odpowiada na zestaw pytań z zakresu wiedzy o piłce nożnej przygotowany na podstawie materiałów opublikowanych w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego PZPN, składający się z 11 pytań, tworzących test jednokrotnego wyboru spośród czterech możliwych odpowiedzi, przy czym na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie będzie określony, (limitowany czas: kategoria I – 45 sekund, kategoria II – 30 sekund, a brak odpowiedzi w wyznaczonym czasie zostaje zarejestrowany jako odpowiedź błędna).

Wynik uzyskany przez uczestnika zostanie zarejestrowany w aplikacji i zawierać będzie dwa parametry – liczbę prawidłowych odpowiedzi oraz łączny czas odpowiadania na pytania. Kolejność uczestników zostanie określona na podstawie liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez kilku uczestników konkursu w danym województwie o kolejności uczestników z tą samą liczbą punktów w wybranej kategorii wiekowej decyduje uzyskany łączny czas odpowiedzi uczestnika, liczony do dziesiętnych sekundy.

Najważniejsze daty konkursu o piłce nożnej

Początek zgłaszania jednostek organizacyjnych: 18 września 2023 roku.

Możliwość wprowadzania danych uczestników konkursu do aplikacji konkursowej: 20 września 2023 roku.

Czas na przeprowadzenie Testu konkursowego: od 21 września 2023 roku do 5 dni roboczych przed wyznaczoną datą II etapu konkursu w województwie, w którym funkcjonuje szkoła lub klub piłkarski.

Daty organizacji konkursów są dostępne na stronie PPnS na portalu PZPN.pl i zostaną opublikowane najpóźniej do 1 października 2023 roku.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kwoty emerytur i rent wolne od egzekucji i potrąceń 2025 r. – zmiany od 1 marca

Po każdej waloryzacji emerytur i rent rosną też kwoty tych świadczeń wolne od potrąceń i egzekucji. Nie inaczej będzie w 2025 roku. Prezes ZUS wydał już 18 lutego 2025 r. komunikat w sprawie kwoty najniższej emerytury i renty, dodatku pielęgnacyjnego i dodatku dla sierot zupełnych, kwot maksymalnych zmniejszeń emerytur i rent oraz kwot emerytur i rent wolnych od egzekucji i potrąceń.

Orzekanie o niepełnosprawności - będą nowe zasady. MRPiPS: projekt zatwierdzony

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało 21 lutego 2025 r., że dzień wcześniej Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności oraz uporządkowania systemu świadczeń. MRPiPS dodało, że nowy system uwzględnia postulaty osób z niepełnosprawnościami, w tym orzekanie przez specjalistów z danych dziedzin.

Zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych: Sejmowa komisja rozpatrzyła petycję. Czas na stanowisko resortu zdrowia

Czy zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych? Co z produktami bezalkoholowymi imitującymi opakowania napoi alkoholowych? Sejmowa komisja rozpatrzyła w czwartek petycję w tej sprawie.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r. O jakie świadczenia mogą wystąpić rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych w 2025 r.? Ile wynoszą poszczególne świadczenia? Gdzie złożyć wniosek?

REKLAMA

Od 1 marca 2025 r. nowe, wyższe limity dorabiania dla rencistów i emerytów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał w piątek, że od 1 marca zmianie ulegną limity dorabiania do świadczeń dla rencistów i dla wcześniejszych emerytów. Przekroczenie limitów może skutkować zmniejszeniem lub zawieszeniem wypłaty świadczenia przez ZUS.

Krwiodawcy bez ogólnopolskiej ulgi na komunikację? Rząd umywa ręce, odbija piłeczkę do samorządów

Honorowi krwiodawcy oddają krew, ratując życie, ale czy mogą liczyć na darmowe przejazdy komunikacją miejską w całym kraju? Posłanka Paulina Matysiak apeluje o jednolitą ulgę, jednak rząd odbija piłeczkę do samorządów. Czy to koniec nadziei na realne wsparcie dla dawców?

MRPiPS ujawniło co dalej z przeliczeniem emerytur i rent rodzinnych dla osób, którym przyznano świadczenia w latach 2009-2019. Nie będzie wyrównania i odsetek

Konstrukcja wyrównania i odsetek może być stosowana, jeżeli ponowne ustalenie wysokości świadczenia wynikałoby z tego, że świadczenie zostało ustalone w wysokości niezgodnej z obowiązującymi przepisami – informuje MRPiPS. Osobom, którym przyznano emerytury lub renty rodzinnej w czerwcu w latach 2009-2019 i które przez lata miały wypłacane zaniżone świadczenia, świadczenia te – w opinii MRPiPS – zostały wyliczone zgodnie z prawem, a konstrukcja waloryzacji rocznej i kwartalnej jest zgodna z konstytucją, zatem – nie przysługują im jednorazowe wyrównania (które sięgałyby nawet kilkunastu tysięcy złotych), ani odsetki od tych wyrównań.

MRPiPS: Korzystne zmiany w systemie orzekania o niepełnosprawności coraz bliżej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki w przesłanym w piątek komunikacie poinformowało, że Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania w Polsce oraz uporządkowania systemu świadczeń. Zmiany te - w ocenie resortu - mają rozwiązać problemy osób z niepełnosprawnościami dotyczącymi systemu orzekania o niepełnosprawności.

REKLAMA

Rząd: Opóźnia o 6 miesięcy utrudnienia w budowie domów. Jak za daleko do szkoły i lasu domu nie wybudujesz. Tak dziś w przepisach

W 2026 r. utrudnienia w budowie domów. Nie tylko najdalej 1,5 km do szkoły podstawowej (w mieście - na wsi 3 km). Blisko domu musi być (nie dalej niż 3 km) o powierzchni 20 ha park, ogródek jordanowski albo las. Park i ogródek jordanowski muszą mieć infrastrukturą. Przepisy miały wejść w życie od 1 stycznia 2026 r. (decyzja rządu premiera M. Morawieckiego). Wejdą pół roku później (decyzja rządu premiera D. Tuska).

Gość Infor.pl: Dzieci uzależnione od smartfonów to lenistwo rodziców?

Czy powinno się zakazać używania smartfonów w szkołach? Jak media społecznościowe wykorzystują słabości naszego mózgu? Jak zbudować zdrową relację z technologiami? Czy gry komputerowe to sztuka? Gościem Infor.pl jest Krzysztof M. Maj z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

REKLAMA