Trwa rekrutacja na wypoczynek dla dzieci urodzonych od 1stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2020 r., a niektórzy rodzice nadal mają szansę na 1000 złotych dofinansowania. Pieniędzy nie dostanie każdy, ale wystarczy spełniać tylko jeden warunek.
- Wypoczynek zimowy dla dzieci urodzonych od początku 2009 r. do końca 2020 r.
- Wzór wniosku i inne niezbędne dokumenty znajdują się na stronie fundacji
Wypoczynek zimowy dla dzieci urodzonych od początku 2009 r. do końca 2020 r.
Fundacja „Szansa dla Gmin” prowadzi rekrutację dzieci i młodzieży na wypoczynek zimowy 2025. Będzie ona miała formę turnusów wyjazdowych z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego, urodzonych od 1 stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2020 r. Wypoczynek będzie finansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, a dofinansowanie na jedno dziecko wyniesie tym razem 1000,00 złotych dla każdego uczestnika. Turnus będzie trwał 7 dni (6 noclegów). Aby dziecko mogło skorzystać z oferty, rodzice będą musieli dopłacić z własnej kieszeni 900,00 zł.
Wzór wniosku i inne niezbędne dokumenty znajdują się na stronie fundacji
Informacje o działalności prowadzonej przez Fundację Szansa dla Gmin można znaleźć na jej stronie internetowej. Organizacja deklaruje, że wspiera młode pokolenie w realizacji marzeń, a wypoczynek dzieci mieszkających na obszarach wiejskich, zarówno letni, jak i zimowy, wspiera od 2008 roku. Na stronie opublikowane też dane ośrodków, w których dzieci będą mogły korzystać z zimowego wypoczynku – w 2025 roku będą to obiekty zlokalizowane w Zakopanem, we wsi Tresna koło Żywca oraz w Korbielowie.
Osoby zainteresowane znajdą na stronie Fundacji również regulamin kolonii, kartę kolonijną oraz informacje o stosowanych standardach ochrony małoletnich. Przypomnijmy, że obowiązek ich stosowania został wprowadzony przepisami, które weszły w życie w lutym 2024 roku i w pierwszym okresie stosowania wzbudziły wiele emocji. Nowelizacja jest powszechnie znana pod potoczną nazwą Lex Kamilek i większość osób, które o niej słyszały, kojarzy ją ze szkołami oraz innego rodzaju placówkami oświatowymi, a także opiekuńczymi, czy wychowawczymi. Tymczasem przepisy te mają znacznie szersze zastosowanie i mówiąc w uproszczeniu, znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie dochodzi do relacji personel-dziecko i dziecko-dziecko.