Dzień Dziecka 2024 - atrakcje w Warszawie

Dzień Dziecka 2024 / Shutterstock

Dzień Dziecka 2024. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych i ich rodziny w stolicy? Jest dużo propozycji. 

Atrakcje w stolicy na Dzień Dziecka 

Łazienki Królewskie 

W Łazienkach Królewskich Dzień Dziecka trwa już od wczoraj, czyli 30 maja i zakończy się w niedzielę, 2 czerwca. - Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, między innymi gra terenowa "Misja Kowalik!", słuchowisko plenerowe, warsztaty rodzinne, lekcje muzealne i wernisaż wystawy połączony z aktywnościami na świeżym powietrzu – powiedziała PAP rzeczniczka Muzeum Łazienki Królewskie Agata Zawora. Wstęp wolny.

Podczas gry terenowej dzieci poznają świat, w którym ekologia spotyka się z historią i sztuką. Będą rozwiązywać zagadki, rebusy i łamigłówki pozwalające dotyczące ekologii. Rzeczniczka zachęca także do wzięcia udziału w czytaniu performatywnym, gdzie dzieci będą mogły posłuchać przedstawienia "Bromba w Łazienkach".

Muzeum stworzyło również przestrzeń twórczą „Wystaw się”, w której dzieci i rodzice będą mogli się bawić sztuką, pobudzać wyobraźnię i odpoczywać. Wszystkie prace stworzone przez dzieci w tej strefie zostaną wystawione 1 czerwca na wystawie "Artystyczny Plac Zabaw. Eksponaty w Łazienkach Królewskich" przy ul. Parkowej.

Teatr Wielki – Opera Narodowa

Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie zaprasza 1 czerwca na godz. 15, aby poznać tajniki pracy scenografa lub wziąć udział w warsztatach muzycznych. Wydarzenie poprzedzi koncert Chóru Artos im. Władysława Skoraczewskiego. Imprezy są płatne.

Centrum Nauki Kopernik 

Centrum Nauki Kopernik będzie w Dzień Dziecka otwarte dłużej: od godz. 9 do 20. Rzeczniczka instytucji Katarzyna Nowicka radzi, aby bilety kupić online, żeby mieć pewność, że limit wejść się nie wyczerpał.

Tego dnia w planetarium odbędzie się premiera filmu „Łucja. Sekret spadających gwiazd” przeznaczonego dla dzieci powyżej piątego roku życia. Film opowiada o pingwinie i niedźwiedziu, które chcą zbadać zorzę polarną. Fabuła opowiada o spadających gwiazdach, wyjaśnia, czym są meteoryty i meteory.

Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Atrakcje dla najmłodszych czekają także w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. 1 i 2 czerwca dzieci będą np. poznawały zabawy na świeżym powietrzu popularne w czasach króla Jana i królowej Marysieńki. Muzeum na swojej stronie internetowej poinformowało, że zaprasza do gry w serso oraz bule. Przygotowano także warsztaty z robienia baz inspirowanych tureckimi namiotami oraz przyrodnicze wyprawy do ogrodów. W niedzielę odbędzie się też gra terenowa, dzięki której dzieci poznają tajemnice królewskich ogrodów. Trzeba wykupić bilet.

Narodowy Bank Polski

Narodowy Bank Polski zaprasza na "złoty Dzień Dziecka" w sobotę w godz. 10-18. W programie m.in. zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP oraz atrakcje na dziedzińcu głównym banku.

- Na gości będzie czekać wiele niecodziennych wydarzeń. Podczas zwiedzania Centrum Pieniądza NBP dzieci wraz z opiekunami wezmą udział w konkursie z nagrodami. Na dziedzińcu głównym NBP goście zobaczą pokaz iluzjonisty i występ klauna czarodzieja, odwiedzą stoisko z balonami i fotobudkę, skosztują waty cukrowej oraz zagrają w gry o tematyce ekonomicznej. Gwoździem programu będzie możliwość zobaczenia bankowozów, nauka rozpoznawania autentyczności pieniędzy oraz możliwość otworzenia zamka szyfrowego do sejfu – podało biuro prasowe NBP. Wejście z opaskami wydawanymi na dziedzińcu.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

W Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie o godz. 12 spersonifikowana noblistka oprowadzi zwiedzających i opowie o swoim dzieciństwie. 
- Jest to gra na spostrzegawczość oparta na biografii Marii Skłodowskiej-Curie – podali organizatorzy. A w godz. 11-15 rodziny będą mogły wziąć udział we wspólnej grze „PoRadzisz sobie” - organizatorzy zapraszają do zabawy dzieci, rodziców i dziadków. Wstęp wolny.

Pawilon Edukacyjny Kamień

Warsztaty przyrodnicze zorganizował Pawilon Edukacyjny Kamień. Od godz. 12 do 16 będzie można wziąć udział w warsztatach z lepienia kul kwietnych oraz tworzenia zabawek z drewna, papieru i materiałów pochodzących z recyklingu. Będzie też malowanie twarzy w motywy roślinne i zwierzęce, a także gry podwórkowe w klasy i kółko-krzyżyk. Wydarzenie jest bezpłatne, ale na część aktywności będą zapisy.

Miejska instytucja Dzielnica Wisła 

Miejska instytucja Dzielnica Wisła zaprasza m.in. na godz. 14 miłośników bajek Disneya na koncert księżniczek, a o godz. 16 na spektakl „Czerwony Kapturek” na plaży Poniatówka. Wydarzenia są bezpłatne, ale na niektóre będą zapisy.

Lasy Miejskie

Atrakcje dla rodzin przygotowały też Lasy Miejskie. W sobotę o godz. 11 przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (ul. Rydzowa 1) odbędą się warsztaty wikliniarskie. Nieco wcześniej, o godz. 9, można zaś wziąć udział w połączonym ze sprzątaniem lasu spacerze z etnologiem. Start przy skrzyżowaniu ulic Lucerny i Traktat Lubelski. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona - będą zapisy.

Muzeum Polin

W niedzielę, 2 czerwca, Dzień Dziecka będzie także świętowało Muzeum Polin. Piknik rodzinny odbędzie się pod hasłem „W świecie gier i zabaw małego Majera”. Na łące obok muzeum stanie namiot cyrkowy, w którym dzieci będą mogły obejrzeć pokazy cyrkowe, a także spróbować swoich sił w roli cyrkowców.

- Dzień dziecka to znakomita okazja, by zobaczyć naszą najnowszą wystawę czasową. Będzie można ją zwiedzać z audioprzewodnikiem dla rodzin. W tej specjalnej ścieżce mały chłopiec Majer oprowadzi was po dawnym Opatowie i opowie o swoich przygodach. Zainspirowani jego obrazami namalujecie własne dzieła w holu muzeum, gdzie stanie plener malarski. Dla najmłodszych przygotowaliśmy strefę malucha, a w niej różne aktywności sensoryczne – powiedziała PAP Ewelina Jarnutowska, koordynatorka Programów Edukacyjnych Muzeum Polin. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło: PAP 

Zobacz także: Dopłata do wypoczynku dziecka – nie zawsze ze zwolnieniem z PIT
Ochrona zdrowia pracowników i ich potomstwa. Nowe obowiązki pracodawcy

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

oprac. Kinga Olszacka
rozwiń więcej
Prawo
80% dofinansowania na sprzęt rehabilitacyjny. Tyle mogą otrzymać osoby niepełnosprawne na zakup sprzętu rehabilitacyjnego
19 lis 2024

80 proc. dofinansowania na sprzęt rehabilitacyjny. Tyle mogą otrzymać osoby niepełnosprawne na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Jak skorzystać z dofinansowania? Komu przysługuje dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego? Co powinien zawierać wniosek?

Aspekty prawne biometrii. Komentarz ekspercki
19 lis 2024

Aspekty prawne biometrii. Komentarz ekspercki. Dane biometryczne stanowią głęboką ingerencję w prywatność, a ich przetwarzanie może stanowić poważne zagrożenie dla podstawowych praw osób, których dane dotyczą. Kiedy można je przetwarzać?

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „(Nie)bezpieczne podatki”
19 lis 2024

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa  „(Nie)bezpieczne podatki” odbędzie się już 7 grudnia 2024 r. Wydarzenie organizuje Koło Naukowe Prawo Podatkowego TBSP UJ.

Legalizacja marihuany w Polsce. Jest już projekt ustawy, teraz wszystko „w rękach” Premiera
19 lis 2024

Aktualnie, w Polsce, posiadanie jakichkolwiek ilości konopi innych niż włókniste (z wyjątkiem tzw. marihuany medycznej) – jest zabronione i stanowi przestępstwo zagrożone karą do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Stan ten, może jednak ulec zmianie, w związku z petycją obywatelską, przewidującą dekryminalizację posiadania marihuany na własny użytek, która w dniu 7 listopada br., została skierowana przez sejmową Komisję do Spraw Petycji do rozpatrzenia przez Premiera. 

W tym roku można wystąpić o zwolnienie ze składek w grudniu. Ponad 525 tys. wniosków o wakacje składkowe
19 lis 2024

Wakacje składkowe cieszą się olbrzymią popularnością. Od 1 do 18 listopada zostało złożonych do ZUS 525,4 tys. wniosków o tę formę wsparcia. Przedsiębiorcy, którzy planują skorzystać ze zwolnienia ze składek w tym roku, powinni złożyć wnioski do końca listopada.

Ten QUIZ z logiki sprawdzi czy myślisz strategicznie. Nie będzie zbyt trudno. 6/9 to będzie mistrzostwo
19 lis 2024
Ten quiz sprawdzi nie tyle Waszą wiedzę, co logiczne myślenie. Nad pytaniami trzeba się nieco zastanowić, wykazać się odrobiną sprytu i wydedukować, jaka odpowiedź jest tą prawidłową. Pytania nie są zbyt trudne, ale nad niektórymi trzeba się zastanowić przez dłuższą chwilę. Komplet punktów zdobędą prawdziwi stratedzy logicznego myślenia.
Edukacja zdrowotna w szkołach od 1 września 2025 r. Dla kogo? Kto może prowadzić ten przedmiot?
18 lis 2024

Edukacja zdrowotna w szkołach od 1 września 2025 r. Dla kogo? Kto może prowadzić ten przedmiot? Komisje sejmowe we wtorek rozpatrzą informacje nt. przygotowania podstawy programowej i harmonogramu prac.

Obniżenie minimalnej składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców w 2025 r. Autopoprawka Ministerstwa Zdrowia. Trzy projekty w Sejmie
18 lis 2024

Obniżenie minimalnej składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców w 2025 r. Autopoprawka Ministerstwa Zdrowia dotycząca podstawy wyliczania oraz opłacania składki zdrowotnej. Trzy projekty w Sejmie

Prawo budowlane do zmiany. Nowe garaże i piwnice muszą być miejscami doraźnego schronienia
18 lis 2024

Konieczne są zmiany w prawie budowlanym. Ponieważ od 2026 roku piwnice i garaże w nowo budowanych obiektach użyteczności publicznej i blokach mieszkalnych będą musiały być tak zaprojektowane, by móc stworzyć w nich miejsca doraźnego schronienia.

Nowe przedmioty w szkole. Edukacja zdrowotna i edukacja obywatelska od roku szkolnego 2025/2026
18 lis 2024

Trwają prace nad projektem rozporządzeniem wprowadzającym do szkół nowe przedmioty: edukację zdrowotną i edukację obywatelską. Projekt trafił do konsultacji społecznych.

pokaż więcej
Proszę czekać...