Dzień Dziecka 2024 - atrakcje w Warszawie

Dzień Dziecka 2024 / Shutterstock

Dzień Dziecka 2024. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych i ich rodziny w stolicy? Jest dużo propozycji. 

Atrakcje w stolicy na Dzień Dziecka 

Łazienki Królewskie 

W Łazienkach Królewskich Dzień Dziecka trwa już od wczoraj, czyli 30 maja i zakończy się w niedzielę, 2 czerwca. - Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, między innymi gra terenowa "Misja Kowalik!", słuchowisko plenerowe, warsztaty rodzinne, lekcje muzealne i wernisaż wystawy połączony z aktywnościami na świeżym powietrzu – powiedziała PAP rzeczniczka Muzeum Łazienki Królewskie Agata Zawora. Wstęp wolny.

Podczas gry terenowej dzieci poznają świat, w którym ekologia spotyka się z historią i sztuką. Będą rozwiązywać zagadki, rebusy i łamigłówki pozwalające dotyczące ekologii. Rzeczniczka zachęca także do wzięcia udziału w czytaniu performatywnym, gdzie dzieci będą mogły posłuchać przedstawienia "Bromba w Łazienkach".

Muzeum stworzyło również przestrzeń twórczą „Wystaw się”, w której dzieci i rodzice będą mogli się bawić sztuką, pobudzać wyobraźnię i odpoczywać. Wszystkie prace stworzone przez dzieci w tej strefie zostaną wystawione 1 czerwca na wystawie "Artystyczny Plac Zabaw. Eksponaty w Łazienkach Królewskich" przy ul. Parkowej.

Teatr Wielki – Opera Narodowa

Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie zaprasza 1 czerwca na godz. 15, aby poznać tajniki pracy scenografa lub wziąć udział w warsztatach muzycznych. Wydarzenie poprzedzi koncert Chóru Artos im. Władysława Skoraczewskiego. Imprezy są płatne.

Centrum Nauki Kopernik 

Centrum Nauki Kopernik będzie w Dzień Dziecka otwarte dłużej: od godz. 9 do 20. Rzeczniczka instytucji Katarzyna Nowicka radzi, aby bilety kupić online, żeby mieć pewność, że limit wejść się nie wyczerpał.

Tego dnia w planetarium odbędzie się premiera filmu „Łucja. Sekret spadających gwiazd” przeznaczonego dla dzieci powyżej piątego roku życia. Film opowiada o pingwinie i niedźwiedziu, które chcą zbadać zorzę polarną. Fabuła opowiada o spadających gwiazdach, wyjaśnia, czym są meteoryty i meteory.

Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Atrakcje dla najmłodszych czekają także w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. 1 i 2 czerwca dzieci będą np. poznawały zabawy na świeżym powietrzu popularne w czasach króla Jana i królowej Marysieńki. Muzeum na swojej stronie internetowej poinformowało, że zaprasza do gry w serso oraz bule. Przygotowano także warsztaty z robienia baz inspirowanych tureckimi namiotami oraz przyrodnicze wyprawy do ogrodów. W niedzielę odbędzie się też gra terenowa, dzięki której dzieci poznają tajemnice królewskich ogrodów. Trzeba wykupić bilet.

Narodowy Bank Polski

Narodowy Bank Polski zaprasza na "złoty Dzień Dziecka" w sobotę w godz. 10-18. W programie m.in. zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP oraz atrakcje na dziedzińcu głównym banku.

- Na gości będzie czekać wiele niecodziennych wydarzeń. Podczas zwiedzania Centrum Pieniądza NBP dzieci wraz z opiekunami wezmą udział w konkursie z nagrodami. Na dziedzińcu głównym NBP goście zobaczą pokaz iluzjonisty i występ klauna czarodzieja, odwiedzą stoisko z balonami i fotobudkę, skosztują waty cukrowej oraz zagrają w gry o tematyce ekonomicznej. Gwoździem programu będzie możliwość zobaczenia bankowozów, nauka rozpoznawania autentyczności pieniędzy oraz możliwość otworzenia zamka szyfrowego do sejfu – podało biuro prasowe NBP. Wejście z opaskami wydawanymi na dziedzińcu.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

W Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie o godz. 12 spersonifikowana noblistka oprowadzi zwiedzających i opowie o swoim dzieciństwie. 
- Jest to gra na spostrzegawczość oparta na biografii Marii Skłodowskiej-Curie – podali organizatorzy. A w godz. 11-15 rodziny będą mogły wziąć udział we wspólnej grze „PoRadzisz sobie” - organizatorzy zapraszają do zabawy dzieci, rodziców i dziadków. Wstęp wolny.

Pawilon Edukacyjny Kamień

Warsztaty przyrodnicze zorganizował Pawilon Edukacyjny Kamień. Od godz. 12 do 16 będzie można wziąć udział w warsztatach z lepienia kul kwietnych oraz tworzenia zabawek z drewna, papieru i materiałów pochodzących z recyklingu. Będzie też malowanie twarzy w motywy roślinne i zwierzęce, a także gry podwórkowe w klasy i kółko-krzyżyk. Wydarzenie jest bezpłatne, ale na część aktywności będą zapisy.

Miejska instytucja Dzielnica Wisła 

Miejska instytucja Dzielnica Wisła zaprasza m.in. na godz. 14 miłośników bajek Disneya na koncert księżniczek, a o godz. 16 na spektakl „Czerwony Kapturek” na plaży Poniatówka. Wydarzenia są bezpłatne, ale na niektóre będą zapisy.

Lasy Miejskie

Atrakcje dla rodzin przygotowały też Lasy Miejskie. W sobotę o godz. 11 przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (ul. Rydzowa 1) odbędą się warsztaty wikliniarskie. Nieco wcześniej, o godz. 9, można zaś wziąć udział w połączonym ze sprzątaniem lasu spacerze z etnologiem. Start przy skrzyżowaniu ulic Lucerny i Traktat Lubelski. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona - będą zapisy.

Muzeum Polin

W niedzielę, 2 czerwca, Dzień Dziecka będzie także świętowało Muzeum Polin. Piknik rodzinny odbędzie się pod hasłem „W świecie gier i zabaw małego Majera”. Na łące obok muzeum stanie namiot cyrkowy, w którym dzieci będą mogły obejrzeć pokazy cyrkowe, a także spróbować swoich sił w roli cyrkowców.

- Dzień dziecka to znakomita okazja, by zobaczyć naszą najnowszą wystawę czasową. Będzie można ją zwiedzać z audioprzewodnikiem dla rodzin. W tej specjalnej ścieżce mały chłopiec Majer oprowadzi was po dawnym Opatowie i opowie o swoich przygodach. Zainspirowani jego obrazami namalujecie własne dzieła w holu muzeum, gdzie stanie plener malarski. Dla najmłodszych przygotowaliśmy strefę malucha, a w niej różne aktywności sensoryczne – powiedziała PAP Ewelina Jarnutowska, koordynatorka Programów Edukacyjnych Muzeum Polin. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło: PAP 

Zobacz także: Dopłata do wypoczynku dziecka – nie zawsze ze zwolnieniem z PIT
Ochrona zdrowia pracowników i ich potomstwa. Nowe obowiązki pracodawcy

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

oprac. Kinga Olszacka
rozwiń więcej
Prawo
Zakaz trzymania psów na uwięzi od 2025 roku. Tylko 2 wyjątki. Dodatkowo: minimalne powierzchnie kojców [projekt ustawy]
17 lip 2024

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa posłów Koalicji Obywatelskiej, wprowadzający zakaz trzymania psów na uwięzi. Ten zakaz będzie miał dwa wyjątki: będzie można tymczasowo trzymać psa na smyczy podczas spaceru i w transporcie. Zmiana przepisów mają wejść w życie sześć miesięcy po dniu publikacji w Dzienniku Ustaw.

Opieka nad chorym rodzicem: Zwolnienie od pracy i zasiłek
17 lip 2024

Jeżeli pojawi się konieczność sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny, pracownik może skorzystać ze zwolnienia od pracy, a przy tym skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Kiedy będzie to możliwe oraz jakie formalności są niezbędne?

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami
17 lip 2024

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami. Można łatwo zyskać dni wolne od pracy, bo pracodawca nie może odmówić.

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku
17 lip 2024

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku. Inwestycje mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się ASF. Wnioski trzeba składać elektronicznie.

Świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnościami. Ile wynosi, dla kogo, kiedy, jak wystąpić?
17 lip 2024

Świadczenie wspierające jest formą pomocy dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Jego przyznanie nie jest zależne od kryterium dochodowego, a od określonego poziomu potrzeby wsparcia. Jak uzyskać świadczenie wspierające? Ile ono wynosi?

Waloryzacja emerytur i rent w 2025 roku. Wskaźnik 6,78%
17 lip 2024

W dniu 17 lipca 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów opublikowano założenia projektu rozporządzenia w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 r. Rząd zaproponował, by wskaźnik ten pozostał na poziomie ustawowego minimum.

Będzie kolejny dodatek do emerytury dla matek z rodzin wielodzietnych? Jest wniosek. Zdaniem resortu to ciekawa propozycja
17 lip 2024

Będzie kolejny dodatek do emerytury dla matek z rodzin wielodzietnych? Jest wniosek. Zdaniem resortu to ciekawa propozycja. Chodzi o kobiety pracujące w gospodarstwach rolnych, które tworzą rodziny wielodzietne.

Ważny termin dla osób urodzonych po 1968 r. Decyzja tylko do końca lipca
17 lip 2024

Tylko do końca lipca trwa okno transferowe. Osoby, które urodziły się po 1968 r., mogą zdecydować, gdzie ma trafiać część składki emerytalnej – na subkonto w ZUS czy do OFE.

Nowe wzory dokumentów składanych do ZUS. Zmiana od 1 września 2024 r.
17 lip 2024

Zmienią się wzory dokumentów składanych do ZUS. Nowe wzory zawiera projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego. Chodzi m.in. o dostosowanie formularzy do nowych przepisów dotyczących wprowadzenia wcześniejszej emerytury dla nauczycieli.

1500 zł kary za wezwanie karetki w tych przypadkach. Kto zapłaci? Czy powinniśmy się obawiać wezwania pogotowia? Sprawdź.
17 lip 2024

1500 zł kary za nieuzasadnione wezwanie pogotowia. Kto zapłaci? Czy powinniśmy się obawiać wezwania karetki? Nieuzasadnione wezwanie pogotowia w 2022 roku miało miejsce 2 mln razy.Jak zidentyfikować nagłe pogorszenie zdrowia?

pokaż więcej
Proszę czekać...