Dzień Dziecka 2023. 10 pomysłów na wspólne spędzenie czasu

Dzień Dziecka 2023 / Shutterstock

Dzień Dziecka coraz bliżej, a to doskonała okazja na prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu. Oto 10 propozycji, z których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Piknik w parku

Pobliski park lub las to świetne miejsce na piknik. Wystarczy zabrać ze sobą koc, ulubione przekąski w pudełkach, napoje i coś do zabawy. Świetnie sprawdzą się karcianki czy planszówki, badminton, piłka lub frisbee. Jeśli przygotowanie czegoś do jedzenia na wyjście jest zbyt czasochłonne, doskonale sprawdzi się też pizza zabrana na wynos. 

Na sportowo

Aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu to zawsze dobry pomysł. Możesz zorganizować mini-olimpiadę, bieg z przeszkodami lub wyprawę rowerową. Na koniec dnia uczestnikom można wręczyć drobne upominki za udział lub własnoręcznie zrobione medale (wystarczy pomalowana nakrętka od słoika i smycz). Dobra zabawa gwarantowana. 

Warsztaty kreatywne

Zorganizuj warsztaty artystyczne, gdzie dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności twórcze. To może być malowanie palcami lub stopami, lepienie z plasteliny, układ taneczny do piosenki lub proste rękodzieło. Zrobione przez dzieci dzieła mogą być potem świetnym prezentem dla dziadków. Dobrym pomysłem jest też na przykład pomalowanie ozdobienie koszulek według własnego projektu. 

Wycieczka

Wycieczka, nawet do pobliskiego miejsca, może być wspaniałą atrakcją, tym większą, jeśli połączona będzie z pierwszą przejażdżką pociągiem czy tramwajem. Może to być zoo, wesołe miasteczko, pyszne lody czy ciekawe muzeum. Nadanie temu uroczystej otoczki, pakowanie plecaka i planowanie sprawią, że takie wyjście bedzie niecodzienne. 

Kino domowe

Chociaż prognozy przewidują pogodę idealną, aby 1 czerwca spędzić jak najwięcej czasu na dworze, to przecież jest jeszcze wieczór! Wybierzcie wspólnie to, co macie ochotę obejrzeć, przygotujcie popcorn, zróbcie wygodne miejsce do siedzenia i spędźcie czas oglądając film lub bajkę razem. 

Mistrzostwa gier 

Zaproś dzieci i ich przyjaciół do udziału w turnieju gier planszowych. A może lepiej sprawdzą się gry zręcznościowe lub komputerowe? Przygotuj różne gry, nagrody lub dyplomy dla zwycięzców i stwórz przyjazną atmosferę rywalizacji. Przy większej liczbie osób można stworzyć drużyny.

Wizyta w miejscu zabaw

Basen, park rozrywki, trampoliny, małpi gaj to nie tylko wspólnie spędzony czas, ale też możliwość spożytkowania przez dziecko nadmiaru energii. Jeśli obawiasz się, że w Dniu Dziecka takie miejsca będą bardzo oblegane, wręcz dziecku kupon na taką atrakcję (najlepiej zrobiony własnoręcznie) z możliwością realizacji w dowolnym terminie. Nie zapomnijcie uwiecznić atrakcji na zdjęciach. 

Warsztaty gotowania

Zaproszenie dzieci do wspólnego gotowania może być wspaniałym sposobem na naukę i zabawę. Wybierz proste przepisy na dziecięce ulubione dania, takie jak muffiny, pizzę czy kolorowe sałatki, i pozwól im aktywnie uczestniczyć w procesie przygotowywania posiłków. 

Przygoda w plenerze

Zorganizuj rodzinną wycieczkę na łono natury. Możecie wspólnie odkrywać piękne miejsca, zbierać kamienie, liście, obserwować leśne zwierzęta i opowiadać o ich zwyczajach. Dobrym pomysłem jest również stworzenie albumu z takiej wyprawy. A może zorganizujecie podchody lub poszukiwanie skarbów? 

Dzieci rządzą 

Niech ten dzień zaplanują dzieci. Zostaw im możliwość wyboru tego, co zje na obiad cała rodzina, gdzie pójdziecie czy jak długa będzie wizyta na placu zabaw czy kąpiel. 

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Inforu

oprac. Kinga Olszacka
rozwiń więcej
Prawo
Zakaz trzymania psów na uwięzi od 2025 roku. Tylko 2 wyjątki. Dodatkowo: minimalne powierzchnie kojców [projekt ustawy]
17 lip 2024

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa posłów Koalicji Obywatelskiej, wprowadzający zakaz trzymania psów na uwięzi. Ten zakaz będzie miał dwa wyjątki: będzie można tymczasowo trzymać psa na smyczy podczas spaceru i w transporcie. Zmiana przepisów mają wejść w życie sześć miesięcy po dniu publikacji w Dzienniku Ustaw.

Opieka nad chorym rodzicem: Zwolnienie od pracy i zasiłek
17 lip 2024

Jeżeli pojawi się konieczność sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny, pracownik może skorzystać ze zwolnienia od pracy, a przy tym skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Kiedy będzie to możliwe oraz jakie formalności są niezbędne?

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami
17 lip 2024

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami. Można łatwo zyskać dni wolne od pracy, bo pracodawca nie może odmówić.

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku
17 lip 2024

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku. Inwestycje mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się ASF. Wnioski trzeba składać elektronicznie.

Świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnościami. Ile wynosi, dla kogo, kiedy, jak wystąpić?
17 lip 2024

Świadczenie wspierające jest formą pomocy dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Jego przyznanie nie jest zależne od kryterium dochodowego, a od określonego poziomu potrzeby wsparcia. Jak uzyskać świadczenie wspierające? Ile ono wynosi?

Waloryzacja emerytur i rent w 2025 roku. Wskaźnik 6,78%
17 lip 2024

W dniu 17 lipca 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów opublikowano założenia projektu rozporządzenia w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 r. Rząd zaproponował, by wskaźnik ten pozostał na poziomie ustawowego minimum.

Będzie kolejny dodatek do emerytury dla matek z rodzin wielodzietnych? Jest wniosek. Zdaniem resortu to ciekawa propozycja
17 lip 2024

Będzie kolejny dodatek do emerytury dla matek z rodzin wielodzietnych? Jest wniosek. Zdaniem resortu to ciekawa propozycja. Chodzi o kobiety pracujące w gospodarstwach rolnych, które tworzą rodziny wielodzietne.

Ważny termin dla osób urodzonych po 1968 r. Decyzja tylko do końca lipca
17 lip 2024

Tylko do końca lipca trwa okno transferowe. Osoby, które urodziły się po 1968 r., mogą zdecydować, gdzie ma trafiać część składki emerytalnej – na subkonto w ZUS czy do OFE.

Nowe wzory dokumentów składanych do ZUS. Zmiana od 1 września 2024 r.
17 lip 2024

Zmienią się wzory dokumentów składanych do ZUS. Nowe wzory zawiera projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego. Chodzi m.in. o dostosowanie formularzy do nowych przepisów dotyczących wprowadzenia wcześniejszej emerytury dla nauczycieli.

1500 zł kary za wezwanie karetki w tych przypadkach. Kto zapłaci? Czy powinniśmy się obawiać wezwania pogotowia? Sprawdź.
17 lip 2024

1500 zł kary za nieuzasadnione wezwanie pogotowia. Kto zapłaci? Czy powinniśmy się obawiać wezwania karetki? Nieuzasadnione wezwanie pogotowia w 2022 roku miało miejsce 2 mln razy.Jak zidentyfikować nagłe pogorszenie zdrowia?

pokaż więcej
Proszę czekać...