Pierwsze CV studenta
REKLAMA
REKLAMA
Po pierwsze można szukać pracy dodatkowej w zawodzie zgodnym z wykształceniem uzyskanym na podstawie szkoły średniej, ponadgimnazjalnej, technikum czy szkoły zawodowej. Często student posiada już formalne wykształcenie, które uprawnia go do wykonywania określonego zawodu. Dlatego jeśli student aplikuje na stanowisko zgodne ze swoim wykształceniem kierunkowym, wówczas konieczne jest, aby zamieścił informację jakie szkoły ukończył, które mogą się przyczynić do efektywności pracy.
REKLAMA
REKLAMA
Zasady dotyczące konstruowania CV są dla wszystkich takie same. Powinny się w nim zawrzeć wszystkie informacje, które pomogą pracodawcy w wyborze odpowiedniego kandydata do pracy. Konieczne jest zatem zamieszczenie zdjęcia, szczegółowe wypisanie swojego doświadczenia zawodowego, ukończonych kursów, szkół, posiadane dodatkowe uprawnienia potwierdzone zaświadczeniami, certyfikatami, dyplomami czy licencjami.
Inne walory, jakie student może pokazać w swoich dokumentach aplikacyjnych, to cechy charakteru, które wyróżniają na tle innych kandydatów do pracy, np.: osoba, która świetnie gra na jakimś instrumencie, chce być pracownikiem świetlicy środowiskowej dla dzieci i prowadzić zajęcia muzyczne itp.
Kolejnym elementem, który może okazać się atrakcyjny dla pracodawcy są to różnego rodzaju praktyki zawodowe, staże, aktywność studencka, działalność w kołach zainteresowań, wolontariat i każdego rodzaju działanie, które pozwoliło na zdobycie umiejętności potrzebnych do wykonywania obowiązków pracowniczych.
REKLAMA
Należy także umieścić swoje zainteresowania, które mogą okazać się bardzo istotne z punktu widzenia pracodawcy, ponieważ pozwalają na rozwój osobisty, dają obraz osoby jako posiadającej pasję, dążącej do samorozwoju oraz konsekwentnej.
Najlepiej, aby student, który po raz pierwszy konstruuje CV skontaktował się ze specjalistą i wspólnie z nim wypracował najkorzystniejszą formę dokumentów aplikacyjnych, aby przekonać pracodawcę o swojej przydatności jako najlepszego pracownika na proponowane stanowisko. Należy bowiem uważać, aby CV nie zawierało tylko i wyłącznie danych osobowych, ale również przedstawiało zalety studenta jako potencjalnego pracownika danej firmy. Dlatego należy dobrze przemyśleć w jaki sposób przedstawi się swoją sylwetkę zawodową, ponieważ może to mieć bardzo duży wpływ na rozwój jego kariery.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat