Przegląd prasy i portali na INFOR.PL [02.08.2024] – Oglądaj na żywo!

Poranny przegląd prasy / INFOR

Punktualnie o 9:00, na żywo ze studia Infor.pl. Na Poranny Przegląd Prasy i Portali zaprasza 

Infor.pl
Czas na rewolucję w urlopach wypoczynkowych: 35 dni w roku zamiast 26, dla wszystkich równo bez względu na staż pracy
02 sie 2024

Urlop wypoczynkowy dla każdego pracownika powinien być dłuższy o dziewięć dni w roku, tak uważają związkowcy. Upłynęło więcej niż pół wieku gdy ustalono żelazny wymiar: 20 i 26 dni, czas więc na zmiany. A co z czterodniowym tygodnie pracy i wszystkimi weekendami zaczynającymi się w czwartek - czy da się to pogodzić?

Nadchodzi rewolucja w 800 plus. Rodzice nie dostaną już świadczenia z ZUS na wszystkie dzieci: kryterium dochodowe i tylko dla pracujących?
02 sie 2024

Program Rodzina 800 plus na pewno nie jest zagrożony i osoby o niezbyt wysokich dochodach mogą na zmianach tylko zyskać. Jeśli dojdzie bowiem do rewolucji, 800 plus dla nich może być nawet podwyższone. Co innego dobrze sytuowani oraz rodzice dzieci, którzy nie pracują i nie chcą pracować. W ramach szukania oszczędności budżetowych przynajmniej część z nich może 800 plus stracić.

[Obliczenia] Jest już pewna podwyżka świadczenia pielęgnacyjnego w 2025 r. Wynika z podwyżki pensji minimalnej w 2024 r. i w 2025 r.
02 sie 2024

Podwyżka świadczenia pielęgnacyjnego jest skorelowana ze zmianami pensji minimalnej. Już znamy ten drugi parametr (dla 2024 r. i dla 2025 r.) więc możemy obliczyć podwyżkę świadczenia pielęgnacyjnego w 2025 r.

Ustawa o rencie wdowiej w PDF. Emeryci, renciści, inwalidzi, rolnicy, mundurowi. Renty rodzinne i wypadkowe
01 sie 2024

Nie ma ustawy o rencie wdowiej, ale dla uproszczenia przyjmijmy, że jest. Większa część z nas nie zapamięta, że to USTAWA
z dnia 26 lipca 2024 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw.

Wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2025 r. Po raz ostatni płaca minimalna jest ustalana w ten sposób
02 sie 2024

Rząd szykuje projekt rozporządzenia, w którym ustali wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej na 2025 r. Na następne lata wysokość minimalnej płacy i stawki godzinowej będą ustalane w inny sposób.

Kara pieniężna w wysokości 10% obrotu z roku poprzedniego - niedozwolone klauzule umowne
01 sie 2024

Kara pieniężna w wysokości 10% obrotu z roku poprzedniego czeka na przedsiębiorcę stosującego niedozwolone klauzule umowne. Kiedy klauzule umowne uznawane są za niedozwolone? Jak się to robi i po której stronie leży ciężar dowodu?

Komunikat ZUS: Utrudnienia w programie Płatnik
01 sie 2024

ZUS zawiadamia o utrudnieniach, które mogą wystąpić w programie Płatnik:

Ulga podatkowa na termomodernizację czy dopłata z programu Czyste Powietrze – co lepsze
01 sie 2024

Zdaniem właścicieli domów lepsze są dopłaty – Czyste Powietrze. Już prawie milion gospodarstw domowych dzięki pieniądzom z programu wymieniło kopciuchy. Na co? Najpierw popularne były piece gazowe, potem pompy ciepła. Co jest hitem w 2024 roku?

Wyższe dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Jest projekt ustawy
01 sie 2024

Pracodawcy przysługuje ze środków PFRON comiesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych. Wysokość dofinansowania zależy od stopnia niepełnosprawności pracownika. Ustawowe stawki miesięcznego dofinansowania zwiększą się w związku ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia od lipca 2024 r.

Niskie wynagrodzenie to kiepska motywacja do pracy, podobnie jak kiepski szef. Ale dla zdecydowanej większości pracowników liczą się tylko pieniądze
01 sie 2024

Pieniądze to jednak wszystko. Jeśli płaca jest niska, pracowników zmotywować do pracy jest niezwykle trudno. Są jednak wyjątki, ale jak to wyjątki – nieliczne. Kogo więc do pracy najlepiej motywuje możliwość wykonywania tego co lubią, a kogo przed szukaniem innego pracodawcy powstrzymuje kompetentny i sprawiedliwy szef?

pokaż więcej
Proszę czekać...